SGSP charytatywnie dla Olusia cierpiącego na SMA

SGSP charytatywnie dla Olusia cierpiącego na SMA

 

Oluś – dzielny wojownik

Nieustannie trwa zbiórka funduszy na leczenie kilkunastomiesięcznego Olusia Lewandowskiego, cierpiącego na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Chłopiec jest siostrzeńcem jednego z podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (SGSP). Choroba cały czas postępuje i na ratunek jest coraz mniej czasu… Na leczenie potrzeba aż 9 mln zł! Żeby jednak terapia mogła była skuteczna, Olek musi ją rozpocząć przed ukończeniem drugiego roku życia.

Do biegu… gotowi… start!

„Jak tylko dowiedzieliśmy się, że chrześniak jednego z nas ciężko zachorował, pomagamy jak możemy (…)” – opowiada jeden z naszych studentów. Podchorążowie z kompanii szkolnej I, Niedzielę 26 lipca 2020 r. spędzili we wspaniałej atmosferze sportowej rywalizacji i udowodnili, że bieg można połączyć z równoczesną pomocą potrzebującym. W Bazie Szkolenia Poligonowego i Innowacji Ratownictwa SGSP zorganizowali bieg dla Olusia. Na linii startowej stawiły się 3 drużyny, zgodnie z podziałem kompanii na plutony. Bieg na dystansie 5 km analogicznie podzielono na 3 starty. Drużyny w ramach „wpisowego” zadeklarowały wpłaty na rzecz leczenia Oleczka. Podczas ceremonii medalowej uznano, że wszyscy są zwycięzcami i wspólnie przekazano na pamiątkę dla małego wojownika własnoręcznie wykonany strażacki puchar. Spisaliście się na medal!

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”!

Do zbiórki na leczenie Oleczka włącza się całe środowisko akademickie naszej Uczelni. Pododdziały Szkolne SGSP przyjęły nominację Plutonu 1. z kompanii szkolnej I w #GaszynChallenge, wykonując pompki dla tego dzielnego malucha. Dziękujemy za kontynuowanie charytatywnej działalności Uczelni!

Bądźmy wspaniałą Armią Oleczka!

Zrozpaczonym rodzicom i bliskim serce pęka z bólu, bo maluszek ma dopiero kilkanaście miesięcy, a zostaje wysłany na śmiertelnie niebezpieczną walkę o własne życie…  Z każdym dniem staje się coraz słabszy. Obumierające neurony sprawiają, że traci siły, nie może normalnie się rozwijać i funkcjonować… Stańmy do boju w tej walce o zdrowie i życie!

Wierzymy, że #OleczekPokonaSMA!

Potrzebne jest wsparcie nas wszystkich!

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/olus-sma