Rekrutacja na wyjazdy zagraniczne w ramach Programu Erasmus+ – rok akademicki 2020/2021 i 2021/2022

Zapraszamy pracowników i studentów na wyjazdy zagraniczne w ramach Programu ERASMUS + w roku akademickim 2020/2021 oraz w roku akademickim 2021/2022.
WYJAZDY DLA PRACOWNIKÓW
W ramach Programu Erasmus+ zapraszamy wykładowców/pracowników administracyjnych, którzy są zainteresowani podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych.
Zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 26 lutego 2021 r. włącznie.
Wymagany jest komplet dokumentów, tj.:
1. formularz zgłoszeniowy;
2. program szkolenia/nauczania (szczegóły poniżej);
3. oświadczenie związane z zagrożeniem SARS-CoV-2.
Wyjazdy pracowników uczelni:
Celem wyjazdu pracownika administracyjnego jest udział w szkoleniu podnoszącym kwalifikacje związane z charakterem pracy wykonywanej w jednostce macierzystej, doskonaleniem kompetencji zawodowych, poszerzeniem wiedzy w danej dziedzinie, udział w szkoleniach, ”work shadowing” itp.
Pracownicy muszą znać w stopniu dobrym język kraju, do którego chcą się wybrać lub język, w którym zorganizowane będzie szkolenie.
Standardowa długość pobytu szkoleniowego to jeden tydzień. Szkolenie może trwać od 2 do 5 dni roboczych.
- Osoba zakwalifikowana na wyjazd powinna dostarczyć przed rozpoczęciem procedury wyjazdowej Porozumienie o programie szkolenia (”Staff Mobility for Training – Mobility Agreement”), zatwierdzone przez bezpośredniego przełożonego pod względem zgodności z profilem zawodowym pracownika lub kierunkiem jego rozwoju.
Wyjazdy nauczycieli akademickich:
Celem wyjazdu nauczyciela akademickiego jest prowadzenie zajęć dydaktycznych
w uczelni zagranicznej (8 godzin zajęć tygodniowo lub 4 godziny zajęć dydaktycznych i udział w 4 godzinach zajęć organizowanych dla wykładowców przez uczelnie przyjmującą) oraz dodatkowo monitorowanie toku studiów odbywanych przez studentów SGSP w uczelni zagranicznej, zapoznanie się ze sposobem realizacji procesu dydaktycznego w zakresie swojej specjalności.
Nauczyciel akademicki musi znać w stopniu dobrym język kraju, do którego chce się wybrać lub język w którym będzie prowadził zajęcia dydaktyczne.
Standardowa długość pobytu szkoleniowego to jeden tydzień. Szkolenie może trwać od 2 do 5 dni roboczych.
- Osoba zakwalifikowana na wyjazd powinna dostarczyć przed rozpoczęciem procedury wyjazdowej Porozumienie o programie nauczania (”Staff Mobility for Teaching – Mobility Agreement”), zatwierdzone przez kierownika jednostki organizacyjnej SGSP, w której jest zatrudniony ubiegający się o wyjazd dany nauczyciel akademicki.
Osoby zakwalifikowane na wyjazd otrzymają stypendium zgodnie ze stawkami obowiązującymi w Programie ERASMUS+ na rok akademicki 2019/2020, które przeznaczone są na opłatę kosztów utrzymania i zakwaterowania w czasie pobytu w uczelni partnerskiej. Osoby zakwalifikowane na wyjazd Erasmus+ otrzymują także dofinansowanie kosztów podróży.
Osoby zainteresowane uzyskaniem bliższych informacji dot. udziału w ww. mobilnościach Erasmus+ mogą kontaktować się bezpośrednio z:
- Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus+ – p. Marią Ceglińską, e-mail: mceglinska@sgsp.edu.pl;
- Wydziałowym Koordynatorem Programu Erasmus+ – p. Szymonem Ptakiem, e-mail: sptak@sgsp.edu.pl.
Podstawą kwalifikacji pracownika na wyjazd jest przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres Koordynatora Uczelnianego (oraz w kopii do Koordynatora Wydziałowego) w terminie do 26 lutego 2021 r.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj:
- formularz zgłoszeniowy dla pracownika administracyjnego;
- formularz zgłoszeniowy dla nauczyciela akademickiego.
Uwaga: zgodnie z zapisami uchwały Senatu SGSP 16/09/2020, wyjazdy erasmusowe są uwzględniane w ocenie okresowej nauczyciela akademickiego.
WYJAZDY DLA STUDENTÓW CYWILNYCH
W ramach Programu Erasmus+ organizujemy wyjazdy zagraniczne na:
- praktyki (2-3 miesięczne) w roku akademickim 2020/2021;
- studia semestralne (semestr zimowy 2021/2022).
Zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 26 lutego 2021 r.
ROZMOWY KWALIFIKACYJNE odbędą się w pierwszej połowie marca 2021 r. (szczegóły podamy w późniejszym terminie), w związku z sytuacją epidemiczną, za pośrednictwem technologii informatycznych.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj. Należy wypełnić także oświadczenie związane z bezpieczeństwem epidemicznym, które znajduje się tutaj.
Wypełniony formularz należy przesłać na adres Koordynatora Uczelnianego Programu Erasmus+ /kopia do Koordynatora Wydziałowego/: mceglinska@sgsp.edu.pl w terminie do 26 lutego 2021 r. włącznie.
Zgłoszenie zostaje przyjęte po otrzymaniu maila zwrotnego.
Wszyscy studenci, którzy nadeślą poprawnie wypełnione zgłoszenia będą brali udział w rozmowie kwalifikacyjnej w języku angielskim i/lub niemieckim.
O terminie rozmowy studenci zostaną powiadomieni drogą mailową.