Zaproszenie do udziału w sportowym wyzwaniu FireRunChallenge

Zaproszenie do udziału w sportowym wyzwaniu FireRunChallenge

 

Serdecznie zapraszamy całe środowisko akademickie do udziału w sportowym wyzwaniu FireRunChallenge – akcji motywacyjnej Sekcji Biegowej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i Samorządu Studenckiego naszej Uczelni. W związku z pracą i studiowaniem w formie zdalnej, spędzamy więcej czasu przed komputerem niż dotychczas. Zatroszczmy się o swoje zdrowie!

Przedmiotowa akcja rozpoczęła się 1 marca 2021 r. i polega na realizacji wyzwania biegowego indywidualnie przez każdego zarejestrowanego uczestnika, w miejscu jego aktualnego przebywania. Rejestracja uczestników oraz osiąganych przez nich wyników będzie prowadzona z użyciem aplikacji STRAVA (więcej informacji na temat wydarzenia na stronie:  https://www.strava.com/clubs/872084 oraz w wydarzeniu na Facebooku pod nazwą FireRunChallenge).

 

W celu dołączenia do rywalizacji należy:

  • dołączyć do wydarzenia na Facebooku pod nazwą FireRunChallenge,
  • zainstalować aplikację STRAVA oraz dołączyć w niej do klubu FireRunChallenge SGSP (zakładka Explore → Clubs),
  • zabrać na trening urządzenie rejestrujące aktywność i udostępnić ją publicznie na swoim profilu STRAVA,
  • posty ze zdjęciem publikować bezpośrednio na tablicy klubu FireRunChallenge SGSP.

 

Inicjatywa jest wirtualna, ale wysiłek, jaki uczestnicy akcji włożą jest rzeczywisty i wymierny. Wydarzenie, niewątpliwie poza poprawą kondycji fizycznej i psychicznej, pomoże obudować, nadszarpnięte uwarunkowaniami epidemii, więzi między uczestnikami wydarzenia.

Równocześnie intencją FireRunChallenge jest to, aby zwycięzców poszczególnych kategorii nagradzać symbolicznymi nagrodami. Podsumowania rywalizacji będą dokonywane po zakończeniu każdego miesiąca.

 

Nagradzane co miesiąc kategorie to:

  • największa liczba przebiegniętych kilometrów (osobno klasyfikacja kobiet i mężczyzn),
  • najciekawsze zdjęcie załączone do treningu,
  • najszybciej przebiegnięte 998 m (z przyczyn praktycznych w czasie e-rywalizacji klasyfikacja według czasu na 1000 m).

Dodatkowo specjalnie dla studentów SGSP ustalono warunek zaliczenia wf-u na podstawie udziału w naszym wyzwaniu!

 

Przedsięwzięcie organizowane jest pod patronatem honorowym Rektora-Komendanta SGSP st. bryg. dr. inż. Mariusza Feltynowskiego, prof. uczelni.

Poprzez aktywność fizyczną na świeżym powietrzu poprawiamy wydajność naszej pracy i nauki oraz redukujemy stres. Zachęcamy do podjęcia wyzwania FireRunChallenge!