Rozpoczęcie procesu szczepień przeciw COVID-19 dla funkcjonariuszy Szkoły Głównej Służby Pożarniczej

Rozpoczęcie procesu szczepień przeciw COVID-19 dla funkcjonariuszy Szkoły Głównej Służby Pożarniczej

 

26 marca 2021 r. w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla funkcjonariuszy Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (SGSP). Tego dnia szczepienia były zaplanowane dla 20 strażaków w służbie stałej. Dzień później, 27 marca 2021 r., do szczepień przystąpili strażacy w służbie kandydackiej (szczepionki przygotowano dla 25 osób), a także następna grupa strażaków w służbie stałej (chęć zaszczepienia wyraziły 43 osoby). Dalszy proces szczepień odbywa się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Do 28 marca 2021 r. włącznie szczepienia zaplanowano dla 138 funkcjonariuszy SGSP.

Podczas brefingu prasowego poprzedzającego rozpoczęcie procesu szczepień przeciw COVID-19 dla grupy 1C „służby mundurowe”, który odbył się 24 marca 2021 r. na PGE Narodowym, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak zaapelował do wszystkich strażaków, którzy przeszli chorobę COVID-19 lub mają potwierdzoną obecność przeciwciał w organizmie, o oddawanie osocza. Jednocześnie podziękował za wszystkie dotychczasowe działania w walce z pandemią.

Służby medyczne nieustannie walczą o zdrowie i życie osób chorych na COVID-19. Podawanie osocza od ozdrowieńców jest jedną z metod leczenia. Obecnie musimy wykazać się szczególną solidarnością w trosce o wspólne bezpieczeństwo. Mobilizacja i wsparcie służb – dzięki tym staraniom jesteśmy w stanie współdziałać w walce z koronawirusem i innymi chorobami, a także właściwie reagować na wypadki i pozostałe zagrożenia.