Wyniki I edycji konkursu na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w „Zeszytach Naukowych SGSP”
Zgodnie z zarządzeniem nr 88/20 Rektora-Komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w sprawie ustalenia Regulaminu konkursu na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w „Zeszytach Naukowych SGSP” Komitet Konkursowy w składzie:
- dr hab. inż. Wioletta Rogula-Kozłowska, prof. uczelni – Przewodniczący Komitetu Konkursowego,
- mł. bryg. dr hab. inż. Paweł Gromek, prof. uczelni – Zastępca Przewodniczącego Komitetu Konkursowego,
- dr inż. Małgorzata Majder-Łopatka,
- bryg. dr inż. Robert Piec,
- mł. bryg. dr hab. inż. Paweł Ogrodnik, prof. uczelni,
- dr hab. inż. Adam Krasuski, prof. uczelni,
- dr inż. Karolina Bralewska,
- dr inż. Adrian Bralewski,
- mł. kpt. dr inż. Rafał Wróbel
dokonał nominacji i oceny artykułów naukowych w pierwszej edycji konkursu.
W toku przeprowadzonej oceny wyłoniono zwycięskie artykuły naukowe w pierwszej edycji konkursu na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w „Zeszytach Naukowych SGSP”:
- w kategorii „Najlepszy artykuł naukowy w dyscyplinie naukowej nauki o bezpieczeństwie”: T. Zwęgliński, R. Radkowski, Jednostki ochrony przeciwpożarowej podczas epidemii COVID-19. Funkcjonowanie i zadania w pierwszych miesiącach aktywności wirusa SARS-CoV-2 (ZN SGSP 2020, nr 76).
- w kategorii „Najlepszy artykuł naukowy w dyscyplinie naukowej inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka”: A. Krauze, A. Krasuski, Analiza skuteczności działania systemu wentylacji oddymiającej i tryskaczowej przy wykorzystaniu zaawansowanych modeli pirolizy i gaszenia (ZN SGSP 2020, nr 74).
- w kategorii „Najlepszy artykuł naukowy doktoranta”: A. Krauze, A. Krasuski, Analiza skuteczności działania systemu wentylacji oddymiającej i tryskaczowej przy wykorzystaniu zaawansowanych modeli pirolizy i gaszenia (ZN SGSP 2020, nr 74).
- w kategorii „Najczęściej cytowany artykuł naukowy w dyscyplinie naukowej nauki o bezpieczeństwie”: M. Fałdowski, Współczesny wymiar bezpieczeństwa (ZN SGSP 2018, nr 66/2).
- w kategorii „Najczęściej cytowany artykuł naukowy w dyscyplinie naukowej inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka”: A. Dmochowska, K. Skuneczny, A. Polańczyk, W. Jarosz, M. Ciuka-Witrylak, Zagrożenia wynikające z emisji pyłu zawieszonego z liniowych źródeł komunikacyjnych (ZN SGSP 2018, nr 68).
W pierwszej edycji konkursu nie wyłoniono zwycięzcy w kategorii „Najlepszy artykuł naukowy studenta” z uwagi na tylko jeden artykuł naukowy spełniający właściwe kryteria konkursowe i związany z tym brak możliwości dokonania oceny porównawczej, która stanowiłaby podstawę jakości oceny w ogóle.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego publikowania wyników badań naukowych na łamach „Zeszytów Naukowych SGSP”.
