Reprezentacja SGSP na warsztatach ratownictwa technicznego „Rescue Brzostek 2021”

REPREZENTACJA SGSP NA WARSZTATACH RATOWNICTWA TECHNICZNEGO „RESCUE BRZOSTEK 2021”

 

W odpowiedzi m.in. na statystyki wskazujące na bardzo dużą liczbę zdarzeń określanych jako miejscowe zagrożenia, na które reagują strażacy, w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) działalność prowadzi Koło Naukowe Ratownictwa Technicznego (KNRT). Wyjazdy na warsztaty i szkolenia owocują zdobywaniem nowych umiejętności i chęcią dzielenia się wiedzą.

W dniach 23-25 lipca 2021 r. reprezentacja SGSP, w tym członkowie KNRT uczestniczyli w warsztatach ratownictwa technicznego „Rescue Brzostek 2021”, które cyklicznie organizowane są w gminie Brzostek w województwie podkarpackim. Podczas tegorocznej, 3. edycji wydarzenia z ramienia SGSP instruktorami byli mł. bryg. mgr inż. Rafał Podlasiński, ogn. Paweł Karabin oraz st. sekc. pchor. Bartosz Fligier, a pozostali reprezentanci SGSP doskonalili swoje umiejętności jako uczestnicy.

Warsztaty składały się z wykładów o tematyce ratownictwa drogowego oraz ratownictwa medycznego. Uczestnicy odbywali założenia praktyczne na 6 zróżnicowanych stanowiskach. Były to trudne założenia dotyczące samochodów osobowych oraz podnoszenia pojazdów gabarytowych. Na stanowiskach ćwiczono także kwalifikowaną pierwszą pomoc.

Wiedza, umiejętności oraz stałe doskonalenie zawodowe to podstawa skutecznych działań ratowniczych. Zachęcamy do lektury Skryptu do szkolenia z ratownictwa technicznego realizowanego przez Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy w zakresie podstawowym, który został opracowany przez funkcjonariuszy pełniących służbę w SGSP: https://www.gov.pl/web/kgpsp/skrypty-rt.