3. GLOBALNE SPOTKANIE INSARAG – OGLĄDAJ JUŻ 6 PAŹDZIERNIKA

3. GLOBALNE SPOTKANIE INSARAG – OGLĄDAJ JUŻ 6 PAŹDZIERNIKA

 

6 października Państwowa Straż Pożarna jest wirtualnym gospodarzem wydarzenia, które połączy przedstawicieli całego świata, współdziałających w międzynarodowym reagowaniu na katastrofy związane z zawaleniem obiektów budowlanych.

INSARAG – Międzynarodowa Grupa Doradcza ds. Poszukiwania i Ratownictwa – to światowa sieć powstała w 1991 roku w odpowiedzi na wyzwania, które dostrzeżono m.in. podczas trzęsienia ziemi w Armenii w 1988 r.

Polska, jako pierwszy w historii kraj europejski, będzie gospodarzem Spotkania Globalnego INSARAG. Dotychczas zaszczytu tego dostąpiły jedynie Japonia w 2010 r. oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie w 2015 r.

Hasłem przewodnim wydarzenia będzie “Wzmacnianie jakości, przewidywalności, szybkości i elastyczności we wspieraniu zasobów krajowych i lokalnych”.

Prelegentami wideokonferencji, którą poprowadzi bryg. Michał Langner – Zastępca Dyrektora Biura Planowania Operacyjnego KG PSP, będą przedstawiciele szczebla politycznego i operacyjnego z państw członkowskich INSARAG reprezentujących wszystkie 3 grupy regionalne INSARAG:

  • Afrykę, Europę i Bliski Wschód;
  • Azję i Pacyfik;
  • Ameryki.

Towarzyszyć im będą przedstawiciele agend ONZ oraz organizacji międzynarodowych współpracujących z INSARAG w budowaniu potencjału ratowniczego i koordynacji działań na miejscu katastrof. Wydarzenie wypełnione będzie podsumowaniem dokonań 30 lat INSARAG, w tym wystąpieniami Pionierów INSARAG.

3. Spotkanie Globalne INSARAG zwieńczone zostanie podpisaniem Deklaracji Warszawskiej,
która wraz z zaaprobowanym na początku tego roku Planem Strategicznym INSARAG 2021 – 2026 wyznaczać będzie cele rozwojowe INSARAG na najbliższe lata.

Transmisja dostępna tu: https://vimeo.com/event/1351812/videos/623567966/

Portal ten wypełniony jest dodatkowymi materiałami – sekcja Exhibition Area, Canvas Sheets nadsyłanymi m.in. przez państwa członkowskie INSARAG i współpracujące organizacje międzynarodowe. Nie brakuje wśród nich również materiałów nadsyłanych przez Państwową Straż Pożarną, która, podobnie jak INSARAG, świętuje obecnie swoje 30-lecie.

Zapraszamy wraz z Sekretariatem INSARAG!

Źródło: https://www.gov.pl/web/kgpsp/3-globalne-spotkanie-insarag–ogladaj-juz-6-pazdziernika

TRANSMISJA LIVE