SUKCESY BIEGOWE PODCHORĄŻYCH SGSP

SUKCESY BIEGOWE PODCHORĄŻYCH SGSP


Środowisko akademickie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) aktywnie angażuje się w sportowe przedsięwzięcia, a bieganie jest jedną z najbardziej popularnych form aktywności fizycznej jakie podejmuje. Ostatnie miesiące przyniosły wiele sukcesów biegowych naszych studentów, którzy z wielkim zapałem uczestniczyli w sportowej rywalizacji i pokazując ducha walki, wielokrotnie triumfowali w zawodach.

St. str. pchor. Klaudia Jodłowska jako reprezentantka SGSP została wicemistrzynią w kategorii Kobiety Open podczas IV Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu Górskim o Puchar Komendanta Głównego PSP  na dystansie 10 km w Ożennej (30.08.2021 r.), które odbywały się równolegle z XVIII Mistrzostwami Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych. Zawodnicy pokonywali trasę przebiegającą przez teren Nadleśnictwa Gorlice. Zawodów nie ułatwiała aura pogodowa – przez całą rywalizację strażakom towarzyszyły duże opady deszczu.

Jeszcze większym sukcesem okazał się udział pchor. Klaudii w XIII Biegu Strażackim im. Adriana Kotkowskiego, towarzyszącym XXVI Półmaratonowi Jaworskiemu o Puchar Burmistrza Jawora (12.09.2021 r.). Nasza studentka podczas wymagającej trasy z dużymi wzniesieniami w kategorii K-20 (kobiet do 24 lat) oraz w kategorii generalnej kobiet w PSP linię mety przekroczyła jako pierwsza, dodatkowo pobijając swój rekord życiowy w półmaratonie.

Bardzo dobre wieści dotarły do nas również z Warszawy, Sanoka i ponownie z Ożennej. St. str. pchor. Oskar Olejarski podczas 4. edycji biegu charytatywnego Krwiobieg Warszawa na Wybrzeżu Gdyńskim (19.06.2021 r.) zajął 1. miejsce w Małym KrwiObiegu na dystansie 5 km.

Natomiast w przedsięwzięciu „Rodzinne Bieganie – Bieg Rodzinny” w bemowskim Parku Górczewska (3.07.2021 r.) uplasował się na 4. pozycji w Open biegu na dystansie 5 km.  

Pchor. Oskar wspólnie z pchor. Klaudią reprezentowali SGSP podczas IV Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu Górskim o Puchar Komendanta Głównego PSP  na dystansie 10 km w Ożennej. Nasz przedstawiciel zajął 5. miejsce w kategorii Mężczyźni do 29 lat oraz 17. miejsce w kategorii Open.

Pchor. Oskar okazał się niepokonany w trakcie II Rodzinnego Biegu św. Maksymiliana – Biegu na Maksa w Sanoku (11.09.2021 r.). Zawodnicy pokonywali wymagającą trasę, ale naszemu studentowi nie przeszkodziło to w osiągnięciu bardzo dobrych wyników. Stanął na najwyższym stopniu podium w dwóch kategoriach – Służby mundurowe oraz M20, a w kategorii Open zajął 4. miejsce.

Sportowymi zdolnościami wykazał się niewątpliwie również sekc. pchor. Kacper Wiśniewski, który w ekspresowym tempie sięgnął po zwycięstwo w kategorii Mężczyźni w kolejnym pięciokilometrowym biegu cyklu Korona Himalajów i Karakorum – Czo Oju przy Centrum Olimpijskim w Warszawie (15.09.2021 r.). Organizatorzy biegu tak relacjonowali rywalizację: „Natomiast w gronie mężczyzn na trasie pojawił się „ekspres” (…). Zaraz po sygnale startu Kacper Wiśniewski (Białogard SGSP), bo o nim jest mowa, ruszył w tempie sprintera. Z pewnością sporo osób zadawało sobie pytanie, jak długo je utrzyma. Okazało się, że aż do samej mety, a czas 16.19 wprawił nawet sędziów w osłupienie”. Triumfator podkreślił, że biega od 12. roku życia i nieustannie chciałby poprawiać swoje rekordy.

Praca nad formą zaowocowała sukcesem również w XXVI Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Ulicznym w Grudziądzu (25.09.2021 r.), gdzie pchor. Kacper zajął 2. miejsce w kategorii Mężczyźni do 29 lat. Było to wielkie sportowe święto, w którym uczestniczyło ponad 600 biegaczy, w tym ponad 60 strażaków. Bieg zorganizowano w ramach 40. edycji Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego. W ten sposób miłośnicy biegania, co roku, oddają hołd tragicznie zmarłemu, utytułowanemu olimpijczykowi.

Naszym studentom serdecznie gratulujemy wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do wzmacniania sportowych umiejętności i życzymy, aby dalsze treningi i kroki do rozwoju zaowocowały kolejnymi sukcesami na trasie!