ZAPROSZENIE DO UCZESTNICTWA W OBCHODACH NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


ZAPROSZENIE DO UCZESTNICTWA W OBCHODACH NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

Odzyskanie przez Polskę niepodległości stało się inspiracją do wspólnego świętowania oraz zaznaczenia, jak istotną rolę w kształtowaniu tożsamości narodowej odgrywają wartości szczególnie ważne w życiu Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w obchodach
103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Centralne obchody Święta Niepodległości 11 listopada odbędą się tradycyjnie na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Tegoroczne święto organizowane jest pod hasłem „Dzień szacunku dla munduru”.

Kompania Reprezentacyjna Państwowej Straży Pożarnej, w której skład wchodzą strażacy w służbie kandydackiej i w służbie stałej z SGSP, weźmie udział w wybranych punktach obchodów Narodowego Święta Niepodległości na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, w których udziałem zaszczyci Para Prezydencka.

W tym dniu o godzinie 12:00 w SGSP odbędzie się uroczysty apel, podczas którego nastąpi podniesienie flagi państwowej i wspólne odśpiewanie hymnu państwowego w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”.

Akcja „Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie organizowane przez Biuro Programu Niepodległa, zapoczątkowane w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do wspólnego śpiewania zapraszamy wszystkich chętnych!

Niech żyje Niepodległa Rzeczpospolita!

11 listopada obchodzimy także Dzień Służby Cywilnej, który ma na celu podkreślenie znaczenia roli służby cywilnej i administracji państwowej.

Z tej okazji Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki oraz Szef Służby Cywilnej Pan Dobrosław Dowiat-Urbański skierowali listy okolicznościowe do członków korpusu służby cywilnej.

List Prezesa Rady Ministrów

List Szefa Służby Cywilnej

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Kierownictwo Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) – Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak wraz z Zastępcami wystosowali list okolicznościowy, skierowany do funkcjonariuszy i pracowników PSP, członków i działaczy Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Weteranów, Seniorów Służby Pożarniczej i słuchaczy Szkół Pożarniczych.

List Kierownictwa Komendy Głównej PSP