SUKCESY SPORTOWE PODCHORĄŻYCH SGSP PODCZAS FIREFIT CHAMPIONSHIPS EUROPE TORUŃ POLAND 2022

Sukcesy sportowe podchorążych SGSP podczas FireFit Championships Europe Toruń Poland 2022

 

W dniach 10-11 czerwca 2022 r. w Toruniu odbyły się zawody FireFit Championships Europe Toruń Poland 2022, które są zmaganiem o tytuł „Najtwardszego strażaka”. FireFit to strażacka rywalizacja oparta o zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby zarówno podczas miejscowych zagrożeń i pożarów, jak i zajęć doskonalenia zawodowego, w tym jakże ważnego przygotowania fizycznego.

Reprezentanci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) w składzie: st. sekc. pchor. Marta Patyk, st. sekc. pchor. Szymon Sędzik, st. sekc. pchor. Jan Dybka oraz st. sekc. pchor. Kacper Rutkowski pod okiem trenerskim kpt. Tomasza Grzelaka – trenera sekcji sportowej TFA/FCC w SGSP – zadebiutowali w tego typu zawodach. Każdy z podchorążych wziął udział w biegu indywidualnym, sztafecie oraz w tandemie. Wielkim sukcesem jest zajęcie wysokiego 4. miejsca w biegu sztafety mix. Studentka Marta Patyk wzięła również udział w biegu sztafety żeńskiej, która została nagrodzona złotym medalem.  

Podstawową ideą przyświecającą rywalizacji w FireFit jest szeroko pojęta sprawność strażaków. Podczas pierwszych startów zawodnicy doświadczają ekstremalnego wysiłku i wiedzą, że bez odpowiedniego przygotowania fizycznego i mentalnego współzawodnictwo jest niemożliwe. Zadania wykonywane są w pełnym umundurowaniu bojowym z podłączonymi aparatami OUO, a do tego dochodzi presja czasu.

Sezon udziału sekcji FCC SGSP w zawodach dopiero się rozpoczął, a już możemy się cieszyć z sukcesów sportowych naszych podchorążych. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za następne starty!

Szczegóły o FireFit Championships Europe Toruń Poland 2022 dostępne są na stronie: http://www.tfa-poland.pl/index.html.