WSPARCIE DLA STRAŻAKÓW Z UKRAINY – #UKRAINACHALLENGE SGSP

WSPARCIE DLA STRAŻAKÓW Z UKRAINY – #UKRAINACHALLENGE SGSP

 

W związku z obecną sytuacją agresji militarnej na terenie Ukrainy, codzienna praca ukraińskich strażaków stała się jeszcze trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jednak, nie zważając na zagrożenie dla własnego zdrowia i życia, ratownicy na co dzień wypełniają swoje zadania zgodnie ze słowami złożonej przez nich przysięgi.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej (PSP) rozpoczęła kolejną akcję pomocową – #UkrainaChallenge, której celem jest:

  • podkreślenie, że polscy strażacy wspierali, wspierają i nadal będą wspierać ukraińskich strażaków;
  • przypomnienie o możliwości dokonywania dobrowolnych wpłat na specjalnie stworzone konto Państwowej Służby Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych (DSSN).

Szkoła Główna Służby Pożarniczej włączyła się w wiele działań związanych z udzieleniem pomocy obywatelom Ukrainy (https://www.sgsp.edu.pl/?page_id=26920). Nasza Uczelnia została nominowana w #UkrainaChallenge jako jedna z jednostek organizacyjnych PSP. Podejmując wyzwanie, do dalszego udziału w akcji nominujemy: Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie, Komendę Miejską PSP m.st. Warszawy oraz OSP Łomianki.

Wpłacając nawet najmniejszą kwotę, możemy pomóc służbie ratowniczej naszego sąsiada.

Dane potrzebne do przelewu:

Beneficjent: State Emergency Service of Ukraine

Bank beneficjenta: UKREXIMBANK KYIV

SWIFT: EXBSUAUXXXX

Nr konta beneficjenta – IBAN: UA503223130000025301000000291

Tytuł przelewu: “Donation to the rescuers of Ukraine to eliminate the consequences of military aggression of the Russian Federation”, co w tłumaczeniu oznacza: Darowizna na rzecz ratowników z Ukrainy w celu likwidacji skutków militarnej agresji Federacji Rosyjskiej.

Informacje na temat tej zbiórki oraz innych zbiórek dla DSSN, a także pozostałych instytucji ukraińskich, można znaleźć klikając w poniższy link, otrzymany oficjalnym pismem z DSSN: https://www.eximb.com/eng/bank/press/novyny-banku/news-list/support-the-ukrainian-army-government-services-and-defence-companies.html.

#SolidarnizUkrainą