14 EDYCJA OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW W RATOWNICTWIE W RAMACH KPP Z UDZIAŁEM SEKCJI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO SGSP

14 EDYCJA OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW W RATOWNICTWIE W RAMACH KPP Z UDZIAŁEM SEKCJI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO SGSP

 

W dniach 10-12 czerwca 2022 r. członkowie Sekcji Ratownictwa Medycznego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (SRM SGSP) wzięli udział w 14 edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie w ramach KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy), które odbyły się w Barczewie. Naszą Uczelnię przy wsparciu Opiekuna SRM SGSP bryg. mgr inż. Kariny Jarosławskiej reprezentowały dwa zespoły podchorążych z I, II i III kompanii:

SGSP I

– ogn. pchor. Magdalena Niska,

– mł. ogn. pchor. Weronika Kliś,

– st. str. pchor. Patryk Stokłosa,

– ogn. pchor. Mateusz Drążkowski;

SGSP II

– st. sekc. pchor. Małgorzata Kniefel,

– st. str. pchor. Kacper Matura,

– st. sekc. pchor. Patryk Mizerski,

– st. sekc. pchor. Paweł Szyszka.

Na miejscu nasze reprezentacje musiały zmierzyć się z konkurencjami medycznymi weryfikującymi nabytą wiedzę i umiejętności z dziedziny KPP, jak i technicznymi, które sprawdzały poziom komunikacji w grupie. W Mistrzostwach nie zabrakło ciekawych i złożonych scenariuszy, w których uczestnicy musieli wykazać się kreatywnością i nieszablonowym myśleniem.

W końcowym zestawieniu jeden z naszych zespołów uplasował się na 7 miejscu. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w wydarzeniu. Nasze drużyny szkolą się dalej i głodni wiedzy oraz nowych doświadczeń są zmotywowani do ciągłego doskonalenia, aby później zweryfikować umiejętności w rywalizacji na kolejnych zawodach. Trzymamy kciuki!