UMOWA PRZENIESIENIA AUTORSKICH PRAW MAJĄTKOWYCH DOTYCZĄCYCH LOGO SGSP

Umowa przeniesienia autorskich praw majątkowych dotyczących logo SGSP


Logo Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) jest unikalnym znakiem graficznym będącym częścią identyfikacji wizualnej naszej Uczelni. Godło Uczelni ma po lewej stronie połowę krzyża maltańskiego w kolorze granatowym, a po prawej trzy języki płomienia w kolorze czerwonym, wszystko w wieńcu z liści laurowych w kolorze złotym, zaś w dole litery „SGSP” w kolorze czarnym na wielokącie w kolorze złotym, mającym jeden bok wypukły i jeden wklęsły, przy czym wszystkie elementy obrazowe mają kontur w kolorze czarnym.

30 czerwca 2022 r. podpisano umowę przeniesienia autorskich praw majątkowych dotyczących logo SGSP. Znak ten zaprojektował w 1992 r. st. bryg. w st. spocz. Waldemar Woliński. Na mocy niniejszej umowy Autor przeniósł na Uczelnię autorskie prawa majątkowe do dzieła, na ustalonych polach eksploatacji. Ze strony SGSP sygnatariuszem umowy był Rektor-Komendant nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, prof. uczelni.

Godło jest dla społeczności akademickiej naszej Alma Mater symbolem szacunku do tradycji i historii wyższego szkolnictwa pożarniczego w Polsce, które pielęgnowane są w codziennym realizowaniu zadań na rzecz rozwoju SGSP.