SZKOŁA GŁÓWNA SŁUŻBY POŻARNICZEJ NA KONGRESIE POŻARNICTWA FIRE | SECURITY EXPO 2022

SZKOŁA GŁÓWNA SŁUŻBY POŻARNICZEJ NA KONGRESIE POŻARNICTWA FIRE | SECURITY EXPO 2022

 
Przedstawiciele Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) uczestniczyli w Kongresie Pożarnictwa FIRE | SECURITY EXPO 2022, który odbył się 29 lipca 2022 r. na PGE Narodowym. To jedno z najbardziej znanych w Polsce wydarzeń z udziałem m.in. projektantów, instalatorów, strażaków, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, wykonawców i inwestorów branży budowlanej, poruszające kwestie projektowania i bezpieczeństwa obiektów budowlanych oraz osób w nich przebywających ze względu na wymagania ochrony przeciwpożarowej. W Kongresie udział wzięli Rektor-Komendant SGSP nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, prof. uczelni oraz Prorektor ds. Nauki Pani dr hab. inż. Wioletta Rogula-Kozłowska, prof. uczelni.  

  1. edycja wydarzenia była areną nowości, ciekawych i nowoczesnych technologii, testów i porad technicznych dla ekip wykonawczych,  konsultacji dla projektantów i inwestorów.

W trakcie Kongresu omawiano zagadnienia branżowe poruszane podczas sesji tematycznych:

  • Projektowanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych – jako kluczowy czynnik zapobiegający pożarom.
  • Trudne wyzwania ochrony przeciwpożarowej – obiekty o podwyższonych wymaganiach bezpieczeństwa.
  • Instalacje i urządzenia przeciwpożarowe.
  • Bezpieczeństwo pożarowe w procesie inwestycyjnym w dobie zmieniających się przepisów i uwarunkowań gospodarczych.

Wykłady uznanych, wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie projektowania i bezpieczeństwa pożarowego, ekspertów stowarzyszeń branżowych, uczelni i ośrodków naukowo-badawczych to nie jedyny ważny punkt Kongresu. W ciągu ostatnich lat dużym zainteresowaniem uczestników cieszy się możliwość bezpośredniego kontaktu z ekspertami oraz bezpłatnej konsultacji projektów i problemów na prowadzonych inwestycjach.

Panelom tematycznym i strefie konsultacji eksperckich towarzyszyła całodniowa wystawa marek i instytucji w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Na stoisku naszej Uczelni przedstawiono m.in. bogatą ofertę dydaktyczną i naukowo-badawczą oraz zaprezentowano publikacje Wydawnictwa SGSP. Niezmiernie cieszy fakt, że wśród licznego grona specjalistów, wystawców i uczestników wydarzenia byli absolwenci naszej Uczelni. To potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia, a dla kandydatów na studia i studentów oznaka perspektywy pracy w zawodzie.   

Szczegółowe informacje o Kongresie Pożarnictwa FIRE |SECURITY EXPO 2022 dostępne są pod adresem: https://konferencja.fireexpo-pge.pl/.

Wkrótce zostanie udostępniona fotorelacja z wydarzenia.