Aktywność sportowa podchorążych SGSP i ich sukcesy

AKTYWNOŚĆ SPORTOWA PODCHORĄŻYCH SGSP I ICH SUKCESY

 

Tegoroczny sierpień obfituje w sportowe wydarzenia, w których uczestniczą podchorążowie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (SGSP), niejednokrotnie odnosząc sukcesy.

 

III Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Triathlonie

7 sierpnia 2022 r. reprezentanci SGSP w składzie: mł. ogn. pchor. Patryk Krzywda, st. sekc. pchor. Oskar Olejarski oraz st. sekc. pchor. Jakub Polowski stanęli na starcie zawodów „IX Triathlon Kraśnik”,  podczas których odbyły się III Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Triathlonie. To wszechstronna dyscyplina sportu będąca połączeniem pływania, jazdy na rowerze i biegu.

Nasi podchorążowie wzięli udział w sztafecie triathlonowej. Zmaganie rozpoczął pływaniem na dystansie 1,5 km pchor. Jakub Polowski. Kolejny etap – jazdy na rowerze na trasie liczącej 40 km – pokonał pchor. Patryk Krzywda, a sztafetę zakończył biegiem na 10 km pchor. Oskar Olejarski.

Studenci zdobyli wicemistrzostwo wśród strażaków, a w klasyfikacji OPEN wysokie 3. miejsce!

 

Toughest Firefighter Racibórz 2022

W ramach jubileuszowego XXX Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego – strażaków poległych w 1992 r. w trakcie pożaru lasów w okolicach Kuźni Raciborskiej – 20 sierpnia 2022 r. odbyły się zawody strażackie Toughest Firefighter Racibórz 2022. Strażacy rywalizowali indywidualnie, w tandemach i sztafetach. Do zadań zaliczało się m.in.: wnoszenie sprzętu na wysokość, wciąganie węża pożarniczego, symulację wyważania drzwi, bieg z wężem pożarniczym, ratowanie ofiary.

SGSP reprezentowali: st. sekc. pchor. Kacper Guza, st. sekc. pchor. Klaudia Jodłowska, st. sekc. pchor. Marta Patyk oraz st. sekc. pchor. Szymon Sędzik. Nasi podchorążowie dzielnie rywalizowali, pokonując przeszkody w nieprzyjaznych warunkach atmosferycznych.

Pchor. Marta Patyk w tandemie kobiecym ze str. Ewą Dobrzyńską z Komendy Powiatowej PSP w Śremie stanęła na 2. stopniu podium!

 

„Ultramaraton wdzięczności”

24 sierpnia 2022 r., w Dniu Niepodległości Ukrainy, zakończył się „Ultramaraton wdzięczności” – bieg na trasie Kijów-Warszawa zorganizowany w celu wyrażenia wdzięczności Polsce za pomoc Ukrainie i jej obywatelom w związku z autorytarną agresją na ten kraj. 20 sierpnia 2022 r. na przejściu granicznym w Dorohusku polscy strażacy powitali przedstawicieli Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych – uczestników strażackiego biegu, którego trasa w Polsce przebiegała przez województwa: lubelskie i mazowieckie.

Grupa podchorążych SGSP wraz z polskimi strażakami i Komendantem Głównym PSP gen. brygadierem Andrzejem Bartkowiakiem na czele, uczestniczyła w ostatnim odcinku do mety wydarzenia, dając wyraz naszej solidarności z ukraińskim narodem i jego ratownikami.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zapału i wysokich wyników! Zachęcamy do śledzenia sportowych poczynań naszych studentów i ich sukcesów na tym polu na stronie Akademickiego Związku Sportowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

 

Zdjęcia: KG PSP, krasnik24.pl, len-art.pl, archiwum organizatorów i uczestników