W dniu 15 listopada odbyło się „Seminarium naukowe – bezpieczeństwo strażaków w działaniach ratowniczych” zorganizowane przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej (SGSP), Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Stowarzyszenie Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego oraz Stowarzyszenie Inżynierów Ochrony Przeciwpożarowej.
Seminarium umożliwiło wymianę poglądów i doświadczeń środowiska akademickiego, szkół pożarniczych i ekspertów w zakresie wypracowania naukowych i praktycznych podstaw do dyskusji na temat wyzwań i zagrożeń w obszarze bezpieczeństwa strażaków w działaniach ratowniczych. W wystąpieniach zaprezentowano najnowsze wyniki badań i projektów, osiągnięć i wyzwań związanych z obszarem bezpieczeństwa strażaków, w tym środków ochrony indywidualnej (ŚOI) oraz zagrożeń związanych z prowadzeniem działań ratowniczych.
W programie ujęto ponad 20 wystąpień z obszaru tematycznego wydarzenia – było praktycznie i naukowo.
Wydarzenie zostało zorganizowane w formule hybrydowej – stacjonarnie w siedzibie SGSP oraz online. Blisko 600 osób uzyskało certyfikat uczestnictwa, natomiast nagranie z seminarium jest dostępne na kanale YouTube SGSP – w ciągu doby osiągnęło już 4300 wyświetleń.
Dziękujemy wszystkim organizatorom za przygotowanie wydarzenia, prelegentom za wkład merytoryczny a uczestnikom za obecność i zaufanie. Życzymy udanego oglądania.
15.11.2022 r., Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie (stacjonarnie i on-line).
Celem seminarium jest wymiana poglądów i doświadczeń środowiska akademickiego, szkół pożarniczych i ekspertów w zakresie wypracowania naukowych i praktycznych podstaw do dyskusji na temat wyzwań i zagrożeń w obszarze bezpieczeństwa strażaków w działaniach ratowniczych.
Seminarium naukowe umożliwi prezentację najnowszych wyników badań i projektów, osiągnięć i wyzwań związanych z obszarem bezpieczeństwa strażaków, w tym środków ochrony indywidualnej (ŚOI) oraz zagrożeń związanych z prowadzeniem działań ratowniczych.
Założeniem organizatorów jest poddanie pogłębionej analizie wzajemnego wpływu innowacyjnych technologii (m.in. ŚOI) w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom związanym z pracą strażaków.