SZKOLENIE Z DOSKONALENIA TECHNIKI JAZDY

Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy

 

W dniach 21-25 listopada 2022 r. na terenie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) odbyło się szkolenie z doskonalenia techniki jazdy, przeprowadzone przez Wydział Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji. Uczestnikami szkolenia byli zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni SGSP oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) m.st. Warszawy i Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Program składał się m.in. z części teoretycznej, która odbyła się w pierwszym dniu szkolenia w formie stacjonarnej i online. Ten etap był przypomnieniem przepisów regulujących jazdę pojazdami uprzywilejowanymi.

W części praktycznej uczestnicy mieli do dyspozycji dwa pojazdy. W jednym z aut w miejsce tylnych kół zamontowano troleje, które służyły do wprowadzania pojazdu w poślizg. Drugim stanowiskiem do ćwiczeń były dwa tory przeszkód, ustawione z drogowych pachołków. W obydwu przypadkach liczyła się nie tylko precyzja przejazdu, lecz także prędkość. Pokonywanie przeszkód przy większych prędkościach wymagało dużego skoncentrowania.

Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że szkolenie znacząco poszerzyło ich wiedzę i umiejętności odnośnie prowadzenia pojazdów w trudnych warunkach.