WIZYTA AMBASADOR NADZWYCZAJNEJ I PEŁNOMOCNEJ REPUBILIKI AZERBEJDŻANU

WIZYTA AMBASADOR NADZWYCZAJNEJ I PEŁNOMOCNEJ REPUBILIKI AZERBEJDŻANU

 

W dniu 05.04.2023r. w SGSP mieliśmy zaszczyt po raz pierwszy gościć w murach naszej uczelni Jej Ekscelencję Panią Dr Nargiz Gurbanova Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocnej Republiki Azerbejdżanu. W ramach wizyty pojawili się również przedstawiciele z Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Transportu oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Azerbejdżanu, którzy przyjechali w ramach projektu twinningu realizowanyego przez CUPT (Centrum Unijnych Projektów Transportowych).

Panią Ambasador podejmował Rektor-Komendant nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, prof. uczelni oraz Prorektor ds. Studentów i Kształcenia st. bryg. dr inż. Zdzisław Salamonowicz.

Podczas wizyty przybliżono gościom funkcjonowanie naszej Uczelni, specyfikę pracy strażaków oraz ratowników medycznych a także aspekty związane z możliwością podjęcia współpracy w ramach międzynarodowych inicjatyw przy zaangażowaniu Zespołu ds. współpracy międzynarodowej.

Ponadto goście mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, które odbyły się w ramach seminarium eksperckiego nt. „Bezpieczeństwo poszkodowanych i osób postronnych w zdarzeniach komunikacyjnych. Ewakuacja ze środków transportu – jak pomóc i nie zaszkodzić?

Liczymy na rozwój współpracy z Republiką Azerbejdżanu w przyszłości.