PRZEDSTAWICIELE SGSP NA MIĘDZYNARODOWYCH ĆWICZENIACH RATOWNICZYCH ”EUROPEAN FIREFIGHTERS IN ROME”

PRZEDSTAWICIELE SGSP NA MIĘDZYNARODOWYCH ĆWICZENIACH RATOWNICZYCH ”EUROPEAN FIREFIGHTERS IN ROME”

 

15 kwietnia 2023 r. grupa ratowników ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) złożona z funkcjonariuszy Działu Doskonalenia Zawodowego i Poligonu oraz podchorążych z Koła Naukowego Ratownictwa Technicznego i Sekcji Działań Poszukiwawczo-Ratowniczych wyjechała na międzynarodowe ćwiczenia ratownicze ”European Firefighters in Rome”.

Do stolicy Włoch przyjechało kilkanaście reprezentacji strażaków z całej Europy, m.in.: Francji, Hiszpanii, Niemiec, San Marino, Litwy, Łotwy, Słowacji, Słowenii, Rumunii, a także z terenu całych Włoch oraz Watykanu. Nasza grupa wyruszyła dwoma samochodami – GBARt oraz SCKN z kontenerem inżynieryjno-technicznym, zabierając ze sobą sprzęt techniczny, który pozwoli prowadzić działania z zakresu ratownictwa technicznego, działań poszukiwawczo-ratowniczych oraz gaszenia pożarów.

Już pierwszego dnia reprezentanci SGSP wraz z m.in. włoską grupą USAR prowadzili działania poszukiwawczo-ratownicze. Drugiego dnia odbyły się ćwiczenia z pożarów w tunelach.  Kolejne dni przebiegną pod kątem np. zapoznania się z infrastrukturą poligonu, ćwiczeń praktycznych na stanowiskach i spotkań z przedstawicielami administracji publicznej Włoch.

Wyjazd, oprócz działań operacyjnych, to także oficjalne spotkania naszej delegacji służące reprezentowaniu Państwowej Straży Pożarnej na arenie międzynarodowej. Działania grupy z SGSP potrwają do soboty 22 kwietnia br.