
|
“Za syrenami – relacja z pierwszej ręki z życia ratownika medycznego Janka Świtały”.
|
Janek Świtała to ratownik medyczny, który dzieli się swoją pracą w internecie. Na jego profilu znajdziecie zarówno backstage pracy ratownika medycznego, jak i sposoby, aby uniknąć wizyty na SOR-ze. Relację z codziennej pracy są pozbawione zbędnej otoczki, tematy tabu nie występują, a dominują tam prawdziwe historie.
Sami sprawdźcie, co kryje jego profil:
Podczas webinaru 17 maja br. dowiecie się:
🚑 Jak w rzeczywistości wygląda praca ratownika medycznego?
🚑 Jak przebiega „typowy dzień” pracy w karetce (o ile taki istnieje)?
🚑 Jakie są najczęstsze powody dzwonienia pod numer 999?
🚑 Co robić, by samemu nie wylądować na SOR-ze?
Zapraszamy i przekazujemy link do wydarzenia: https://fb.me/e/z6i3010V
dodano: 15.05.2023 r.
——————————————————————————————-
![]() |
II SYMPOZJUM NAUKOWE Z CYKLU #RÓŻNE WYMIARY BEZPIECZEŃSTWA KOŁA NAUKOWEGOLIDERZY BEZPIECZEŃSTWA |
II Sympozjum Naukowe z cyklu #Różne_Wymiary_Bezpieczeństwa organizowane przez Koło „Liderzy bezpieczeństwa”. Tematem spotkania będzie zastosowanie urządzeń mechatronicznych w służbach ratowniczych na przykładzie projektu robota inspekcyjnego dla Straży Pożarnej. Podczas wydarzenia będziemy mieli okazję posłuchać eksperta mgr. inż. Sebastiana Jakubowskiego, który poszerzy naszą wiedzę na temat innowacyjnych urządzeń, które zaczynają odgrywać kluczową rolę w dziedzinie ratownictwa przyczyniając się do poprawy efektywności i bezpieczeństwa podczas operacji ratunkowych. Przygotujcie się na poruszającą podróż w świat nowoczesnych technologii i innowacyjnych pomysłów!
📆 Data: 19 maja
🕙Godzina: 11:30
🏫Miejsce: Sala Q w budynku F
Temat przewodni: Projekt Robota Inspekcyjnego Dla Straży Pożarnej – Urządzenia Mechatroniczne w Służbach Ratowniczych.
Jeżeli jesteś pasjonatem nauki, technologii, oraz służb ratowniczych, to nie możesz przegapić tego Sympozjum!
✅Rejestracja jest otwarta. Aby zarejestrować się na wydarzenie wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się w prawym dolnym rogu plakatu zamieszczonego poniżej lub wejść w link: https://tinyurl.com/2nvpcqzb
—————————————————————————————————————————
![]() |
ZAPROSZENIE Smart City Poznań – CEE Congress & Metropolitan IT Summit oraz hackathon 24 maja 2023 r. w Poznańskim Centrum Kongresowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich Smart City Poznań i Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji serdecznie zapraszają pracowników i studentów uniwersytetów i uczelni wyższych do udziału w IV edycji konferencji Smart City Poznań CEE Congress & Metropolitan IT Summit 2023. W ramach konferencji i współpracy z SOFTSWISS odbędzie się hackaton. Konkurs skierowany jest do pełnoletnich uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów oraz osób do 30-tego roku życia. Tegorocznym wyzwaniem będzie: “Narzędzie do segregacji odpadów”. Więcej szczegółów o wydarzeniu dostępnych jest na stronie https://www.poznan.pl/smartcityCEE/ Bezpłatna rejestracja na wydarzenie prowadzona jest na stronie: https://tobilet.pl/smart-city-poznan-cee-congress-metropolitan-it-summit.html |
dodano: 09.05.2023 r.
—————————————————————–
![]() |
konferencja Jak pracować bezpiecznie – niezbędnik młodego pracownika |
Zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Jak pracować bezpiecznie – niezbędnik młodego pracownika”, która odbędzie się w trybie ONLINE – 28 kwietnia 2023 r. (obowiązuje rejestracja).
Konferencja jest skierowana do uczniów, studentów i osób, które rozpoczynają swoją aktywność zawodową.
Wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy 2023 pod hasłem „Bezpieczna praca podstawowym prawem każdego pracownika”.
Program konferencji i pozostałe szczegóły dostępne są pod linkiem.
dodano: 27.04.2023
—————————————————————–
![]() |
Koło Naukowe „Liderzy Bezpieczeństwa zaprasza na
|
Gościem wydarzenia będzie mgr Dariusz Loranty, specjalista w zakresie negocjacji, który odpowie na pytanie jak radzić sobie w sytuacjach stresowych oraz uchyli rąbka tajemnicy z zakresu skutecznej negocjacji.
Zapraszamy 21 kwietnia 2023 r.o godz. 10.00
Budynek F: Aula A2
Możliwość dołączenia on-line za pomocą linku: https://shorturl.at/rvxGT
Obowiązkowa rejestracja za pomocą formularza
dodano: 20.04.2023
—————————————————————–
dodano: 13.04.2023
——————————————
![]() |
Spotkanie dla studentów z przedstawicielem SEKA S.A. – oferta praktyk studenckich |
Seka S.A. zajmuje się świadczeniem wysoko wyspecjalizowanych usług w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. W obszarze działalności firmy znajduje się stały nadzór nad warunkami pracy, audyty i analizy dotyczące warunków pracy oraz stanu wypadkowości, doradztwo dla pracodawców, jak również reprezentowanie ich w przypadku czynności kontrolnych Organów nadzoru.
Dodatkowe informacje w zakładce PRAKTYKI/STAŻE
dodano: 11.04.2023
——————————–
![]() |
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego 4-tygodniowe (160 godzin), bezpłatne, praktyki studenckie – wrzesień 2023 rok. |
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oferuje możliwość odbycia 4-tygodniowych (160 godzin), bezpłatnych, praktyk studenckich we wrześniu 2023 roku w Warszawie. Praktyki dedykowane studentom Szkoły Głównej Służby Pożarniczej odbędą się w grupie: ANALITYCY – III i skierowane są do studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, którzy w dniu 1 marca 2023 roku byli studentami co najmniej trzeciego roku studiów I-ego stopnia (po 5 semestrach). przygotowaniem dokumentów analitycznych o różnorodnym poziomie złożoności.
Wszystkie informacje znajdziesz w zakładce PRAKTYKI/STAŻE
dodano: 03.04.2023
—————————————–
![]() |
Spotkanie studentów kierunku inżynieria bezpieczeństwa z Szefem Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej (WOP) płk. mgr. inż. Andrzejem Nawrockim |
29 marca 2023 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) odbyło się spotkanie studentów kierunku inżynieria bezpieczeństwa z Szefem Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej (WOP) płk mgr inż. Andrzejem Nawrockim. Spotkanie było okazją do bliższego przedstawienia charakterystyki WOP i perspektyw rozwoju zawodowego dla studentów SGSP kierunku inżynieria bezpieczeństwa.
Jednostkami organizacyjnymi WOP jest Inspektorat Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej oraz 10 delegatur Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej. Inspektorat WOP jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej za pośrednictwem Dyrektora Departamentu Infrastruktury.
Terytorialny zasięg działania delegatur Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej:
1) Delegatura WOP w Bydgoszczy – województwo kujawsko-pomorskie i łódzkie,
2) Delegatura WOP w Gdyni – województwo pomorskie,
3) Delegatura WOP w Krakowie – województwo małopolskie, śląskie i świętokrzyskie,
4) Delegatura WOP w Lublinie – województwo lubelskie i podkarpackie,
5) Delegatura WOP w Olsztynie – województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie,
6) Delegatura WOP w Poznaniu – województwo wielkopolskie,
7) Delegatura WOP w Szczecinie – województwo zachodniopomorskie,
8) Delegatura WOP w Warszawie – województwo mazowieckie,
9) Delegatura WOP we Wrocławiu – województwo dolnośląskie i opolskie,
10) Delegatura WOP w Zielonej Górze – województwo lubuskie.
Studentów zainteresowanych służbą w strukturze WOP zapraszamy bezpośrednio na stronę instytucji https://iwop.wp.mil.pl/pl lub proszę kontaktować się z rzecznikiem prasowym Inspektoratu Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej bryg. Emilem Ćwiklińskim, tel.261 845 888.
![]() |
![]() |
![]() |
dodano: 03.04.2023
—————————————–
Carrier jest wiodącym dostawcą układów ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia, systemów sterowania i automatyzacji do budynków oraz układów przeciwpożarowych i systemów bezpieczeństwa. Firma posiada 51 zakładów produkcyjnych i 39 ośrodków badawczo-projektowych na całym świecie, zatrudniając ponad 53 000 pracowników obsługi klienta w przeszło 180 krajach. W firmie Carrier innowacja stanowiła zawsze jedną z najważniejszych wartości. Nasze ośrodki badawczo-projektowe dostarczają klientom najwyższej klasy, najbardziej efektywne produkty i usługi.
Carrier oferuje specjalny 2-letni program dedykowany studentom kończącym studia/po studiach, poniżej link ze szczegółami dotyczacymi programu: https://carrier.wd5.myworkdayjobs.com/jobs/job/Heweliusza-18-80-890-Gdask-Poland/Engineering-Leadership-Program_30106880
dodano: 31.03.2023 r.
—————————————
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej już po raz ósmy uruchamia program płatnych praktyk letnich „zaFUNDuj sobie przyszłość”
Program kierowany jest do studentów, którzy nie ukończyli 26 lat. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/zafunduj-sobie-przyszlosc-program-platnych-praktyk-letnich
Więcej informacji w zakładce PRAKTYKI/STAŻE
dodano: 24.03.2023
—————————————-
Rozpoczęła się XIV edycja konkursu Studencki Nobel dla studentów z całej Polski!
Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego zaprasza młodych naukowców i działaczy do podzielenia się swoimi osiągnięciami natury naukowej, społecznej czy artystycznej.
Studencki Nobel skupiony jest wokół:
•propagowania rozwoju nauki, literatury i sztuki;
•wsparcia idei wolontariatu;
•ułatwienia młodym, zdolnym artystom i naukowcom rozwijania pasji i zainteresowań.
To jedyny taki program stypendialny stworzony przez organizację studencką. Skierowany jest do studentów uczelni wyższych z całej Polski, którzy wyróżniają się ambicją, ciężką pracą oraz zaangażowaniem. Niezależne Zrzeszenie Studentów pragnie, by program ułatwiał młodym ludziom rozwijanie swoich pasji, zainteresowań. a przede wszystkim stał się dodatkowo motywował do podejmowania coraz kolejnych działań.
Zwycięzcy otrzymają ufundowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego nagrody ogólne o łącznej wartości 50 000 zł oraz nagrodę specjalną, związaną z działaniami 3W w wysokości 5 000 zł! Dodatkowo, jest to szansa na wyróżnienie się na rynku pracy i zbudowania sieci networkingowej z innymi uzdolnionymi studentami z całej Polski
Aby aplikować na Studenckiego Nobla 2023, wystarczy wejść na https://www.studenckinobel.info/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy do 31 marca 2023 r.
Zachęcamy do zaobserwowania social mediów projektu https://www.facebook.com/StudenckiNobelpl
dodano: 23.03.2023
——————————————–
„Praktyki u Marszałka” – VII edycja
W okresie lipiec-wrzesień 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, będzie realizowana VII edycja programu „Praktyki u Marszałka”. W związku z trwającą w ostatnich latach sytuacją epidemiczną, z troski o bezpieczeństwo studentów i pracowników Urzędu, program został wstrzymany. Biorąc jednak pod uwagę aktualną sytuację i fakt, iż poprzednie edycje organizowane w latach 2015 – 2019 r. cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów, organizację programu została wznowiona
Głównym założeniem programu „Praktyki u Marszałka” jest przybliżenie studentom organizacji Urzędu, jego otoczenia prawnego, realizowanych zadań, kultury organizacyjnej, misji i wdrożonych systemów zarządzania. W trakcie realizacji praktyk studenci poznają specyfikę działania urzędu marszałkowskiego, a także praktykę stosowania prawa administracyjnego, zasady przepływu informacji i komunikowania się wewnątrz urzędu oraz z jego klientami. Ważnym aspektem praktyk jest możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego z zakresu funkcjonowania administracji samorządowej.
Więcej informacji o projekcie w zakładce PRAKTYKI/STAŻE
dodano: 23.03.2023
—————————————-
VII edycja bezpłatnego projektu Career Boost
Fundacja Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium zaprasza do zapisów do VII edycji bezpłatnego projektu – Career Boost prowadzonego przez ekspertów jednej z wiodących międzynarodowych firm – UBS Bank.
Projekt Career Boost jest skierowany m.in. do osób:
• bezrobotnych,
• studentów wchodzących na rynek pracy,
• mających trudności z podjęciem zatrudnienia,
• zagrożonych utratą pracy,
• pracujących poniżej swoich kwalifikacji,
• wracających na rynek pracy po przerwie związanej np. z chorobą lub wychowywaniem dziecka,
• uchodźców wojennych z Ukrainy posługujących się j. polskim lub j. angielskim
dodano:23.03.2023
—————————————-
31 MARCA 2023 – STUDENCKIE SEMINARIUM NAUKOWE
WYBRANE FORMY POMOCY HUMANITARNEJ W KONTEKŚCIE KONFLIKTU UKRAIŃSKO-ROSYJSKIEGO 2023 – CZĘŚĆ 2
Zapraszamy na już drugie seminarium dotyczące wybranych aspektów pomocy humanitarnej w kontekście konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Jeśli chcielibyście wziąć czynny udział w powyższym seminarium i podzielić się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami a może propozycjami zmian.
- Zgłoszenie prelegentów do 12.03.2023 / do wyczerpania limitu miejsc
- przesłanie tematu wystąpienia do 16.03.2023
Masz problem z doborem tematu? Nie wiesz czy Twój temat pasuje do tematyki seminarium? Skontaktuj się z mgr Aleksandrą Woźniak awozniak@sgsp.edu.pl lub Dr(on) Radosławem Fellnerem.
Przekaż informację że jesteś zainteresowany wzięciem udziału w seminarium jako prelegent albo słuchacz wypełniając formularz
dodano: 09.03.2023
————————————-
24 MARCA 2023 – WARSZTATY Z AUTOPREZENTACJI
Koło Naukowe Liderzy Bezpieczeństwa zaprasza na warsztaty dotyczące autoprezentacji.
Dowiecie się na nich między innymi:
- jak wyglądać na osobę pewną siebie?
- (nie) oczywiste sposoby na radzenie siebie z tremą!
- co zrobić, aby inni nas słuchali?
- jakie stworzyć ciekawą i przykuwającą uwagę prezentację – sprawdzone pomysły!
dodano: 09.03.2023
—————————–
9 marca 2023 r. roku zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami
Biura Kadr Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Jego adresatem są studenci a także absolwenci naszych obydwu kierunków. Wybraliśmy formułę on-line aby ułatwić dostęp dla wszystkich zainteresowanych. Tematami poruszanymi będą: pojęcie służb specjalnych i ich rodzaje w Polsce, zadania i metody ich realizacji, wymagania stawiane kandydatom do służby w ABW, postępowanie kwalifikacyjne, profilaktyka antyterrorystyczna.
Aby wziąć udział należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny, Po rejestracji na wskazany adres mailowy przesłany będzie link do spotkania.
Uczestników spotkania poprosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjna i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, jest to niezbędne do uczestnictwa w wydarzeniu.
dodane: 02.03.2023
————————————————–
Drodzy studenci i absolwenci!
Rusza VI edycja programu Legia Akademicka
Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (Dz.U.2022.655), od bieżącego roku akademickiego, nastąpią istotne zmiany w realizacji programu ochotniczego wojskowego szkolenia studentów „Legia Akademicka”.
Informacje o VI edycji programu Legia Akademicka, kursach oficerskich dla absolwentów uczelni wyższych i programie stypendialnym dla studentów kandydujących do zawodowej służby wojskowej w roku akademickim 2022/2023 możecie Państwo uzyskać na stronie MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/legia-akademicka oraz z prezentacji płk Włodarczyka z Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Studenci chętni do uczestnictwa w szkoleniu podstawowym (szeregowych) powinni zgłosić się do
najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji
Absolwenci i studenci SGSP, którzy ukończyli szkolenie podstawowe w poprzednich edycjach Legii Akademickiej, a zdecydują się uczestniczyć w szkoleniu podoficerskim realizowanym na terenie naszej uczelni, mogą składać:
do koordynatora ds. Legii Akademickiej z ramienia SGSP– dr. inż. Jana Bernego
Termin składania wniosków to 04.02.2023 r.
(osobiście w dziekanacie, lub przesłać drogą elektroniczną do koordynatora na adres: jberny@sgsp.edu.pl)
dodano: 02.02.2023
————————————————-
Rusza kolejna edycja programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) -Ambasadorowie Karier UE 2023/2024. Uczestnictwo w programie daje uczelniom i studentom cenne, międzynarodowe doświadczenie, przydatne w dalszym życiu zawodowym i dlatego cieszy się on w Polsce od lat dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku akces zgłosiło 58 polskich uczelni, które wytypowały 33 studentów do wzięcia udziału w programie.
Szkoła Główna Służby Pożarniczej zgłosiła swój udział w bieżącej edycji programu. Zachęcamy studentów do zgłaszania swoich kandydatur, w tym celu poprosimy o kontakt z Działem Spraw Studenckich. Zgłoszenia należy dokonać do 20 marca 2023 r.
Więcej informacji o samym programie znajduje się pod adresem:
https://epso.europa.eu/en/eu-careers/eu_careers_student_ambassadors
dodane: 23.01.2023
——————————————————-
Program „ABSOLWENT” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Celem programu ,,ABSOLWENT” jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami, posiadających wykształcenie wyższe lub realizujących ostatni lub przedostatni semestr nauki w szkole wyższej, w zaplanowaniu i wdrożeniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej oraz pomoc w rozwoju umiejętności i w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Program daje szerokie możliwości rozwoju zawodowego osób niepełnosprawnych. Do projektu przystąpiło 19 podmiotów, których lista jest poniżej.
wybrane instytucje realizujące projekt:
Stowarzyszenie Edukacja i Nauka
dodano: 20.01.2023
————————————————–
Drodzy STUDENCI !!!
Zachęcamy wszystkich studentów cywilnych, którzy osiągnęli z poprzedniego roku akademickiego średnią ocen co najmniej 4,0 oraz działają na rzecz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej do składania podań o srebrną lub złotą odznakę „WZOROWY STUDENT”.
Formularz wraz z wyszczególnionymi osiągnięciami potwierdzonymi odpowiednimi dokumentami
należy złożyć w Kancelarii Ogólnej SGSP w terminie do 15 LISTOPADA
szczegóły w zakładce Odznaka „WZOROWY STUDENT SGSP”
————————————————
Ogólnopolski konkurs Szefa ABW na najlepszą pracę doktorską, magisterską lub licencjacką – Edycja XII – 2022 rok
Szef ABW ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską, magisterską lub licencjacką dotyczącą bezpieczeństwa państwa w kontekście zagrożeń wywiadowczych, terrorystycznych, ekonomicznych
Ogłoszenie i warunki konkursu
Organizatorem konkursu jest Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem konkursu jest popularyzacja problematyki bezpieczeństwa wewnętrznego państwa w środowisku akademickim oraz edukacja i zwiększanie świadomości społecznej w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego i porządku konstytucyjnego RP.
Tematy konkursu
1. Rola i zadania służb specjalnych w demokratycznym państwie prawa i w państwach autorytarnych.
2. Konstytucyjne prawa obywateli a uprawnienia służb specjalnych.
3. Służby specjalne – historia i teraźniejszość.
4. Bezpieczeństwo Polski i Europy w XXI wieku − zagrożenia i wyzwania.
Nagrody w konkursie
Miejsce I − nagroda finansowa w wysokości 10 000 zł.
Miejsce II – nagroda finansowa w wysokości 8000 zł.
Miejsce III – nagroda finansowa w wysokości 6000 zł.
Wyróżnienie – nagroda rzeczowa.
Wybrane prace zostaną opublikowane we fragmentach na łamach czasopism „Przegląd Bezpieczeństwa Wewnętrznego” oraz „Terroryzm – studia, analizy, prewencja”. Za opublikowane teksty autorzy nie otrzymują dodatkowego wynagrodzenia.
szczegółowe informacje o konkursie na stronie internetowej ABW:
dodane : 24.10.2022
———————–
Konkurs Alioth Group na najlepsze prace dyplomowe
Alioth Group ogłasza konkurs na najlepsze prace dyplomowe dotyczące bezpieczeństwa narodowego lub przemysłu obronnego. Do konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie, licencjackie, inżynierskie oraz doktorskie obronione w latach 2020/2021 oraz 2021/2022. Termin zgłaszania prac upływa 15 listopada 2022 roku. Nie zwlekaj, zgłoś swoją pracę już teraz!
Dla autorów najlepszy prac ufundowane zostały następujące nagrody:
I nagrodę w wysokości 7000 zł brutto
II nagrodę w wysokości 5000 zł brutto
III nagrodę w wysokości 3000 zł brutto
zczegóły na stronie organizatora:
https://alioth.group/pl/15-aktualnosci/group/342-konkurs-alioth-group-na-najlepsze-prace-dyplomowe
dodano:24.10.2022
—————————————————–
Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchamia kolejną edycję programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.
Program jest kierowany do studenckich kół naukowych celem wsparcia: prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych, i w promocji ich wyników, transferu wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej, nabywania przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i promocji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych, zakupu certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami.
Wysokość finansowania albo dofinansowania projektu nie może przekroczyć 70 000,00 zł. Nabór wniosków prowadzony będzie za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF. Nabór wniosków w ramach programu trwa od 10 października 2022 r. od godziny 08.00 do 14 listopada 2022 r. do godziny 16.00.
Informacje w sprawie programu uzyskać można w Departamencie Programów Naukowych i Inwestycji: e-mail: skn@mein.gov.pl.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/program-studenckie-kola-naukowe-tworza-innowacje
—————————————

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego dedykowana jest zaangażowanym, pełnym pasji i wchodzącym w dorosłość obywatelom i obywatelkom. Chcemy docenić i uhonorować tych, którzy działają na rzecz miasta, za ich wkład w upowszechnianie postaw obywatelskich, rozwój społeczności lokalnej i poszanowanie praw człowieka.
W tegorocznej edycji zostaną nagrodzone osoby za działania i projekty z 2021 roku. Spośród przesłanych zgłoszeń Kapituła wyłoni laureatów w dwóch kategoriach wiekowych 15-19 i 20-26 lat.
Formularz może wypełnić każdy – nauczyciel, rodzic, kolega lub koleżanka, a także szkoła, czy organizacja pozarządowa.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy od 14 września do 12 października 2022 roku i zgłoś młodych, zaangażowanych społecznie warszawiaków do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego.
Szczegółowe informacje: https://dzialam.um.warszawa.pl/nagroda-dla-mlodych
—————————————————–
Forum Uczelni Technicznych zaprasza członków Kół Naukowych do udziału w ogólnopolskim konkursie KoKoN, którego uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się 22 października 2022 roku we Wrocławiu. Ideą konkursu jest rozwój aktywności naukowej i społecznej wraz z integracją środowiska studenckiego, propagowaniem działalności naukowej oraz budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce. W tym roku nagrodzone zostaną projekty w siedmiu kategoriach. Ich dokładny opis znajdą Państwo na stronie https://fut.edu.pl/kokon/. Film z zaproszeniem do udziału w konkursie https://www.facebook.com/113093362041310/videos/400701605564423
dodane: 30.09.2022
——————————
WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. To największe tego rodzaju zawody na świecie
Zawodnicy będą się zmagali w 22 konkurencjach: 1. Architektura krajobrazu; 2. Budownictwo cyfrowe (BIM); 3. Chmura obliczeniowa; 4. Cukiernictwo; 5. Cyberbezpieczeństwo; 6. Florystyka; 7. Frezowanie CNC; 8. Fryzjerstwo; 9. Gotowanie; 10. Instalacje sanitarne i grzewcze; 11. Instalacje elektryczne; 12. Integracja Robotów Przemysłowych; 13. Meblarstwo; 14. Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych; 15. Mechatronika; 16. Obsługa gości hotelowych; 17. Przemysł 4.0; 18. Serwis restauracyjny; 19. Stolarstwo; 20. Spawanie; 21. Technologia mody; 22. Zabiegi kosmetyczne. W trakcie 3 dni konkursu najzdolnielniejsi uczniowie, studenci i młodzi pracownicy będą rywalizować o miano najlepszego w Polsce. Konkurs jest skierowany do osób, które do dn. 5 września 2023 r. ukończą 18 lat i nie przekroczą 25 roku życia. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji będą reprezentować Polskę na EuroSkills 2023, które odbędzie się w dn. 5-9 września 2023r. w Gdańsku. Rejestracja na stronie: https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/
dodane: 30.09.2022
—————————————–
Stypendium MON dla studentów – składanie wniosków do 31 sierpnia
W związku z opublikowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej decyzją 114/MON określającą limit stypendiów dla studentów – kandydatów na żołnierzy zawodowych rozpoczynających studia w roku akademickim 2022/2023 określono na poziomie 50 osób i jest ściśle związany z kierunkami studiów określonymi w załączniku nr 1 niniejszej decyzji. Z przykrością informujemy że wykaz kierunków zawartych w decyzji nie uwzględnia kierunków bezpieczeństwo wewnętrzne oraz inżynieria bezpieczeństwa co ma miejsce w rozporządzeniu. Mamy nadzieję że w kolejnych latach studenci SGSP będą mieli szansę na udział w projekcie.
edit: 22.08.2022
Ustawa z dn. 11 marca 2022 r. o obronnie Ojczyzny wprowadza nowy rodzaj stypendium dla kandydatów na żołnierzy. Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dn. 4 lipca 2022 r. wprowadza na podstawie ustawy nowe przepisy, które obowiązują od 9 lipca 2022 r. Stypendium w wysokości połowy uposażenia zasadniczego szeregowego zawodowego (2 280 zł) będzie mógł otrzymać student cywilny, który jest zainteresowany powołaniem do zawodowej służby wojskowej – pod warunkiem że studiuje na kierunku przydatnym dla sił zbrojnych (69 kierunków w tym inżynieria bezpieczeństwa i bezpieczeństwo wewnętrzne).
Zapisy ustawy określają że:
1. Minister Obrony Narodowej może przyznać osobie zainteresowanej powołaniem do zawodowej służby wojskowej, na jej wniosek, stypendium na naukę w uczelni wyższej, na kierunku zapewniającym nabycie kwalifikacji przydatnych w Siłach Zbrojnych.
2. Wniosek o przyznanie stypendium składa się do Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w terminie do 31 sierpnia
3. Warunkiem przyznania stypendium jest podpisanie umowy, w ramach której osoba, której przyznaje się stypendium, zobowiązuje się do:
1) ukończenia szkolenia podstawowego w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej przed rozpoczęciem drugiego roku nauki, po którym zostanie przeniesiona do pasywnej rezerwy;
2) nieodpłatnego uczestniczenia w ćwiczeniach wojskowych żołnierzy pasywnej rezerwy, w wymiarze przewidzianym w umowie;
3) uczestniczenia w zajęciach w Szkole Legii Akademickiej;
4) ukończenia kursu oficerskiego i zdania egzaminu na oficera;
5) złożenia wniosku o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej i pozostawanie w tej służbie przez okres określony w umowie nie krótszy niż 5 lat.
4. W przypadku niespełnienia warunków określonych w umowie wskazanej w ust. 3 osoba, która podpisała umowę, zwraca wypłacone stypendium na zasadach określonych w tej umowie.
Szczególowe warunki w poniższych dokumentach:
Ustawa z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (Dz.U. 2022 poz. 655, Art 112 i Art. 113)
dodano: 17.08.2022
————————————————–
Pierwsza Konferencja Naukowo-Techniczna „Aktualne problemy związane z zarządzaniem bezpieczeństwem i higieną pracy w budownictwie”
„Aktualne problemy związane z zarządzaniem bezpieczeństwem i higieną pracy w budownictwie”, to tytuł konferencji która odbędzie się na Politechnice Warszawskiej w dniach 26- 27 października 2022 r.. Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy z zakresu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz organizacyjnych służących poprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na budowach. Organizatorami są: Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej oraz Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.
Termin nadsyłania tytułów oraz streszczeń artykułów na adres konferencja.bhp@pw.edu.pl: 29.07.2022 r.
Termin nadsyłania pełnych tekstów artykułów: 31.08.2022 r.
Udział w Konferencji, w tym publikacja są bezpłatne.
Tematyka:
– nowoczesne rozwiązania podnoszące poziom bezpieczeństwa pracy;
– aspekty prawne związane z bezpiecznym prowadzeniem robót budowlanych;
– zarządzanie budową ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pracy;
– uwzględnienie bezpieczeństwa pracy w fazie planowania oraz projektowania inwestycji budowlanej;
– bezpieczne prowadzenia robót podczas realizacji kontraktów infrastrukturalnych;
– wykorzystanie oprogramowania klasy BIM w celu redukcji zagrożeń na etapie budowy oraz eksploatacji obiektów budowlanych.
INFORMACJE: https://konferencjabhp2022.il.pw.edu.pl/ , e-mail: konferencja.bhp@pw.edu.pl
dodane: 20.07.2022
———————————————
Do 12 sierpnia można zgłaszać chęć podjęcia nauki w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.
Kształcenie w KSAP trwa ok. półtora roku, ma charakter stacjonarny, ciągły bez podziału na semestry.
Nie może być łączone ani z pracą, ani z nauką w innych instytucjach.
Jak informuje KSAP:
– każdy słuchacz KSAP otrzymuje stypendium opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych (4900 zł brutto),
– słuchacze KSAP posiadają obowiązkowe ubezpieczenia społeczne (emerytalno-rentowe, wypadkowe, zdrowotne),
– okres kształcenia w KSAP zalicza się do uprawnień pracowniczych,
– słuchaczom KSAP, którzy przed rozpoczęciem kształcenia byli pracownikami administracji publicznej, na okres kształcenia w KSAP przysługuje urlop bezpłatny.
Kształcenie w KSAP zapewnia absolwentom wszechstronne przygotowanie do przyszłej pracy w administracji publicznej. Zdobyte dyplomy uprawniają ich do uzyskania statusu urzędnika służby cywilnej, a nabyte umiejętności dają im solidne podstawy rozwoju dalszej profesjonalnej kariery. Ponad 1 300 absolwentów KSAP pracuje na wszystkich szczeblach administracji publicznej w kraju i za granicą. Zgodnie z ustawą o KSAP absolwenci Szkoły są zobowiązani do podjęcia pracy w urzędach administracji na stanowiskach postawionych im do dyspozycji przez Prezesa Rady Ministrów. Oferowane absolwentom stanowiska pracy to przeważnie stanowiska: specjalisty, starszego specjalisty, głównego specjalisty, rzadziej naczelnika wydziału. Dalsza kariera i szanse awansu zależą od zaangażowania absolwenta.
Harmonogram rekrutacji 2022:
I etap ankieta dotycząca zaangażowania w nieodpłatną działalność na rzecz dobra wspólnego (przesyłana wraz ze zgłoszeniem w terminie od 15 czerwca do 12 sierpnia 2022 r.)
sprawdzian umiejętności oraz sprawdzian wiedzy ogólnej (26 sierpnia 2022 r.)
sprawdzian znajomości języka obcego oraz test sytuacyjny (27 sierpnia 2022 r.)
II etap – ocena zintegrowana test MAPP (3-7 września 2022 r.) sesja assessment center (AC) (12-30 września 2022 r.)
III etap rozmowy kwalifikujące (11-13 października 2022 r.)
Więcej informacji o rekrutacji znajduje się na stronie:
https://ksap.gov.pl/ksap/ksztalcenie-stacjonarne/rekrutacja-2022
dodano: 19.07.2022 zgłoszenia do: 12.08.2022
————————————————————–
Mobbing, dyskryminacja, molestowanie w miejscu pracy- webinar Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie
Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie zaprasza na webinar, który odbędzie się 15 lipca 2022 r. o godz. 10:30. Tematem szkolenia będą: mobbing, dyskryminacja, molestowanie w miejscu pracy. Szkolenie jest organizowane w ramach programu Państwowej Inspekcji Pracy „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy”. Podczas szkolenia zostaną omówione ww. zagadnienia wraz z orzecznictwem. Przedstawiona zostanie charakterystyka poszczególnych działań zagrażających, co pozwoli na wyeksponowanie głównego źródła problemów, które skutkują eskalacją mobbingu, dyskryminacji czy molestowania. Poruszona również będzie kwestia odpowiedzialności pracodawcy za niepożądane zachowania w środowisku pracy oraz zasady tworzenia skutecznej polityki przeciwdziałania takim patologiom. Na przykładach judykatury zaprezentowane zostaną sposoby przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w miejscu pracy.
Webinar odbędzie się zdalnie, za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams 15 lipca o godz. 10:30. Zapisów nalezy dokonywać poprzez poniższy link: https://warszawa.pip.gov.pl/pl/formularz/196
dodano: 12.07.2022
———————————–
Szkoła Główna Służby Pożarniczej przystąpiła do III edycji projektu „Narodowa Reprezentacja Akademicka” – na rok 2022. ( umowa nr MEiN/2022/DPI/1395/NRAIII )
Do udziału w projekcie uprawnione są uczelnie publiczne i niepubliczne posiadające co najmniej 200 studentów studiów stacjonarnych, na których studiują studenci – zawodnicy szkolenia olimpijskiego, medaliści igrzysk olimpijskich, igrzysk europejskich, mistrzostw świata seniorów i mistrzostw Europy seniorów, uniwersjad i akademickich mistrzostw świata oraz studenci-sportowcy z niepełnosprawnościami, w tym osoby niedosłyszące (spełniający kryteria opisane w dalszej części niniejszego dokumentu), a także studenci sportowcy posiadający klasy sportowe – mistrzowską międzynarodową (MM) i mistrzowską (M).
Projekt „Narodowa Reprezentacja Akademicka” wspiera proces kształcenia studentów-sportowców. W jego ramach przekazywane jest dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dla studentów-sportowców realizujących karierę sportową. Program zajęć dydaktycznych realizowany jest w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu całego roku kalendarzowego zgodnie z zaplanowaną liczbą dodatkowych godzin na danego studenta-sportowca. W III edycji projektu naszą uczelnie reprezentuje 1 student łączący karierę sportową ze studiami.
dodane:11.07.2022
————————————-
23 czerwca odbyło się spotkanie on-line z przedstawicielami EKO-KONSULT : Panem Rafałem Frączkiem – Prezesem Zarządu oraz Panią Katarzyną Rachwalską Specjalistką ds. OOŚ. Podczas spotkania została przedstawiona działalność firmy oraz struktura Grupy Technologicznej ASE, w której skład wchodzi.
EKO-KONSULT ma 30 lat doświadczeń w doradztwie technicznym i środowiskowym dla przemysłu i infrastruktury. Ma ogromne doświadczenie w udziale w projektach z niemal wszystkich gałęzi przemysłu. Z uwagi na nadmorską lokalizację, uczestniczy w licznych projektach w strefie morskiej i przybrzeżnej. Od 2017 roku działa w ramach Grupy Technologicznej ASE świadcząc pełen zakres usług w zakresie bezpieczeństwa technicznego i środowiskowego, od wczesnego etapu, przez cały cykl życia obiektu technicznego lub inwestycji.
EKO-KONSULT oferuje Studentom SGSP kierunku inżynieria bezpieczeństwa możliwość odbycia stażu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Działem Spraw Studenckich.
Zapraszamy do zapoznania się informacjami o firmie EKO-KONSULT oraz Grupie Technologicznej ASE zawartymi w poniższych prezentacjach oraz na stronie internetowej.
dodane:06.07.2022
————————————
23 czerwca zapraszamy na spotkanie on-line z przedstawicielami firmy EKO-KONSULT.
Webinar dotyczy propozycji stażu dla studentów kierunku inżynieria bezpieczeństwa. Staż w firmie daje szanse realnego przygotowania zawodowego do pracy w zawodzie inżyniera bezpieczeństwa. Możliwość prześledzenia ścieżki przygotowania kompleksowego projektu do pozwolenia na budowę oraz projektów wykonawczych dla dużych inwestycji przemysłowych. Od Kuchni. Na realnych projektach.
Osoby zainteresowane stażem proszone są o kontakt z Działem Spraw Studenckich.
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami dotyczącymi działalności firmy:
dodano: 15.06.2022
———————–
Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II adresowane są do uczniów i studentów uczących się w Warszawie, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. To inicjatywa, której początki sięgają 2005 roku. Stypendia to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia im możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.
Nabór wniosków o stypendia (edycja 2022/2023) dla STUDENTÓW prowadzony będzie od 01/09/2022 do 10/10/2022 (Ze względu na to, że termin składania wniosków ustalony uchwałą stypendialną w tym roku wypada w weekend jest to najbliższy dzień roboczy przypadający po tej dacie).
Kto może zostać stypendystą? O stypendium mogą studenci warszawskich uczelni do ukończenia 26. roku, którzy spełnią łącznie następujące wymagania:
– spełniają kryteria formalne: średnia ocen nie może być niższa 3,5 studenci
– miesięczny – dochód netto na jednego członka gospodarstwa domowego nie może przekraczać 2000 zł
– twórczo angażują się w różnego rodzaju inicjatywy czy projekty, biorą udział w wolontariacie akcyjnym czy długoterminowym, odnoszą sukcesy na polu naukowym, sportowym czy artystycznym i mogą to udokumentować.
Wypełnią poprawnie wniosek i złożą go wraz z wymaganymi załącznikami w wyznaczonym terminie w Centrum Myśli Jana Pawła II. Ważna informacja: spełnienie podstawowych, formalnych kryteriów gwarantuje tylko, że wniosek zostanie rozpatrzony pod kątem merytorycznym. Nie oznacza to, że stypendium zostanie przyznane automatycznie. Program stypendialny ma określoną pulę stypendiów do rozdysponowania, co oznacza, że stypendia przyznawane są rankingowo. Otrzymują je najlepsi z kandydatów.
po dodatkowe informacje zapraszamy na stronę:
https://www.centrumjp2.pl/stypendia/o-stypendiach/
—————————–
Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej zaprasza na drugą edycją projektu Młodzi na rynku pracy! Jest to okazja do nabycia nowych umiejętności i wiedzy, która jest niezbędna w dzisiejszym świecie. Wśród poruszanych zagadnień będzie sytuacja finansowa studentów w Polsce czy zdrowie psychiczne. Odbędą się webinary z ekspertami, infografiki oraz liczne niespodzianki.
Wszelkie informacje dostępne są na stronie:
https://psrp.org.pl/mlodzi-na-rynku-pracy-vol-2/
——————————–
Ambasada USA i American Corners zapraszają nauczycieli, rodziców i młodzież na cykl bezpłatnych warsztatów online pt.: Cyber(nie)bezpieczeństwa – jak się chronić”.
Nauczyciel i ekspert Łukasz Gierek zaprasza do świata bezpiecznego Internetu, pokaże jak weryfikować informacje, jak rozpoznać trolla i uniknąć manipulacji oraz dostępu nieproszonych osób do naszych wrażliwych danych. Spotkania będą odbywać się w języku polskim w czwartki w godz. 18:00 – 19:30. Można uczestniczyć w dowolnie wybranych warsztatach. Uczestnicy i uczestniczki, którzy się zarejestrują i wezmą udział we wszystkich spotkaniach otrzymają certyfikat poświadczający ukończenie całego cyklu. Osobom zarejestrowanym prześlemy link do wydarzenia na platformie MS Teams na adres email podany przy rejestracji. Cykl “Cyber(nie)bezpieczeństwa” składa się z 4 webinariów na poniższe tematy:
12.05.2022 18:00 Jak fake news staje się newsem, a hate speech nowomową. Albert Einstein powiedział kiedyś, iż „Wadą cytatów internetowych jest to, że każdy od razu wierzy w ich prawdziwość” -postaramy się udowodnić, iż słowa wybitnego uczonego są rzeczywiście prawdą, a może nie są? Co w dzisiejszym świecie jest prawdą, a co fałszem? Jak nie płynąć z falą fake newsów i segregować wiadomości z mediów społecznościowych. Jak walczyć z hejtem? O tym wszystkim dowiesz się na tym webinarze.
19.05.2022 18:00 Dezinformacja w sieci, czyli ciemna strona Internetu. Wojna w XXI wieku przeniosła się do mediów cyfrowych. Gdy kiedyś zastanawialiście się jak wyglądałaby nowoczesna wojna w dobie mediów społecznościowych – to właśnie ona trwa. Została poprzedzona cyberalertami, atakami na infrastrukturę informatyczną kraju, sianiem paniki i szeroko pojętą dezinformacją – i to wszystko działo się wtedy, gdy jeszcze wojny oficjalnie nie rozpoczęto. Szeroko dostępne mass media, brak możliwości dezaktywacji Internetu w kraju atakowanym spowodowały, iż docierają do nas różne newsy, tak więc – jak odróżnić prawdę od fałszu, jak nie ulec propagandzie, jak nie udostępnić tego, czego nie powinniśmy – aby nie siać dezinformacji i paniki, jak rozpoznać trolla Internetowego, czy jak nie dać się zmanipulować informacją – o tym wszystkim dowiecie się na tym webinarze.
26.05.2022 18:00 Socjotechniki i inne formy „cybermanipulacji”. „Dzień dobry, ja dzwonię do Pani/ Pana z programu czysty powiat /twoje województwo dba o zdrowie/ z prezentacją fantastycznych, super niepotrzebnych produktów w fantastycznej, super dużej cenie, gdzie do odebrania ma Pan/Pani wyjątkowy gadżet. Mogę też dzwonić do Pana/Pani w nietypowej sprawie – włamania na Państwa konto bankowe, ale mogę też wysłać fałszywego sms, sfałszować stronę banku lub… no właśnie – możliwości i prób oszukiwania zwykłego obywatela jest mnóstwo, niestety, nie znając mechanizmów internetowych lub socjotechnik coraz bardziej dajemy się oszukiwać. Jak być bezpiecznym, jak weryfikować informacje, jak nie dać się wyprowadzić w socjologiczno- marketingowy ciemny róg – dowiesz się na tym webinarze.”
02.06.2022 18:00 Deepfake – coraz bardziej prawdziwa nieprawda. Kłamstwo w kooperacji z nowoczesną technologią, bardzo sprawnie potrafi udawać prawdę, logika i kultura nie mają szans, aby bez odpowiedniej wiedzy wydostać się z mrocznej studni nieprawdy i manipulacji. Tym właśnie jest deepfake – nowoczesna technologia, która była do tej pory przyjmowana jako ciekawostka z krainy sci-fi, czy jako pokaz możliwości telewizji i mediów przyszłości – dziś stała się skutecznym orężem w sianiu nieprawdy i dezinformacji. Orężem bardzo potrzebnym, aby sterować społeczeństwem, ale także aby być częścią taktyki wojskowej zmieniającej losy świata. Czy da się odróżnić foto manipulację od prawdy – są na to sprawdzone metody, o których opowiem, czy da się odróżnić deepfake od prawdy… na to pytanie postaram się odpowiedzieć na tym webinarze.
Więcej informacji o cyklu na stronie: https://pl.usembassy.gov/pl/webinary/
Kontakt: Biuro ds. Kultury − Ambasada USA w Warszawie
dodane: 16.05.2022 r.
—————————————————–
Miło nam poinformować że w wyniku rekrutacji na stanowiska stażowe w firmie Honeywell Fire & PAVA Solutions zatrudnionych zostało dwoje naszych studentów. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów !.
Jednocześnie zapraszamy innych pracodawców chcących przedstawić swoją ofertę do kontaktu z Biurem Karier SGSP.
—————————————————–
PRAKTYKI STUDENCKIE W ABW
Po więcej informacji zapraszamy do zakładki PRAKTYKI/STAŻE
Dodane: 20.04.2022
———————————————————
Webinar z przedstawicielami firmy Calanbau TPI Sp. z o.o.
26 kwietnia 2022 r. o godz 9.30 zapraszamy na webinar z przedstawicielami firmy Calanbau TPI Sp. z o.o.. Firma ma 30-letnie doświadczenie w branży ppoż na rynku międzynarodowym. Celem spotkania jest przedstawienie studentom i absolwentom SGSP oferty zatrudnienia. Naszymi gośćmi będą pracownicy firmy, którzy przedstawią strukturę firmy, możliwości rozwoju oraz charakterystykę pracy serwisie firmy. Zapraszamy serdecznie !!
zapisz się wypełniając formularz https://teams.microsoft.com/registration/7NCzRJdDyEGZhWE1865drw,M7B1qvcKtE6JrRul579iYQ,N4H7YGzXAEm465pKb-HvNg,2puT7OB-l0adzmfLZLAgKg,ScJblyR3bEezY0fK7xzL0g,OcHQR8vhPUS8wgpkHYr79w?mode=read&tenantId=44b3d0ec-4397-41c8-9985-6135f3ae5daf
dodane: 15.04.2022
—————————————————————–
PLEBISCYT POLSKIEGO RADIA CZWÓRKI „NIEPRZECIĘTNI 2022”
Jeszcze do 17 kwietnia można przesyłać zgłoszenia do plebiscytu „NIEPRZECIĘTNI 2022”. Czwórka adresuje swoją akcję do osób między 18. a 35. rokiem życia mających niesamowite pasje, wyjątkowe umiejętności, czy robiących coś ciekawego. Do tych, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18 a 35 rokiem życia.
Kandydatury można zgłaszać spośród rodziny, przyjaciół, znajomych czy współpracowników, można też zgłosić samego siebie.
Spośród wszystkich nadesłanych kandydatur, kapituła plebiscytu wybierze 10 finalistów i ogłosi ich nazwiska 16 maja. W drugim etapie konkursu, to słuchacze wybiorą zwycięzcę spośród szczęśliwej dziesiątki. Od 16 maja do 12 czerwca będzie można głosować na swojego faworyta poprzez stronę czworka.online. Wyniki głosowania i nazwisko „Nieprzeciętnego 2022” poznamy na uroczystej gali finałowej, zaplanowanej na 23 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana. Po dodatkowe informacje zapraszamy na stronę Czwórki
dodane: 12.04.2022
—————————————–
Program płatnych praktyk letnich „zaFUNDuj sobie przyszłość”
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej już po raz siódmy uruchamia program płatnych praktyk letnich „zaFUNDuj sobie przyszłość”. Program kierowany jest do studentów, którzy nie ukończyli 26 lat. Podczas praktyk uczestnicy pozyskają cenną wiedzę z zakresu funduszy europejskich oraz poznają zasady działania administracji rządowej, a za ich czas otrzymają wynagrodzenie w wysokości 2 856,5 zł brutto miesięcznie.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej – zafunduj sobie przyszlość program płatnych praktyk letnich
dodane: 31.03.2022, aktualizacja 12.04.2022
——————————————–
Webinar z przedstawicielem firmy Cost Care Consulting
Cost Care Consulting to specjalistyczna firma konsultingowa w zakresie innowacyjnych rozwiązań Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie audytu oraz finansowania zidentyfikowanych obszarów BHP w celu poprawy bezpieczeństwa pracy. Obecnie firma ma do zaoferowania studentom SGSP specjalizacji Inżynieria bezpieczeństwa pracy (BHP) płatny staż.
6 kwietnia 2022 r. odbył się webinar dotyczący oferty płatnego stażu, który oferuje firma. Pan Artur Wrzosek, przedstawiciel Cost Care Consulting przedstawił zakres stażu i oczekiwania wobec kandydatów. Rónorodność zakresu obowiązków jakie czekają na stażystę jest świetną okazją do praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas studiów. Zapraszamy do aplikowania na staż.
dodane: 30.03.2022, aktualizacja 07.04.2022 r.
———————————————
Oferta stażu w Honeywell Fire & PAVA Solutions
Miło nam poinformować że w wyniku tej rekrutacji dwoje naszych studentów znalazło zatrudnienie w firmie . Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!
dodane: 27.04.2022
24 marca odbył się webinar zorganizowany przez Biuro Karier Szkoły Głównej Służby Pożarniczej
z Panem Marcinem Cichym przedstawicielem firmy Honeywell Fire & PAVA Solutions
Firma Honeywell Fire & PAVA Solutions jest wiodącym producentem systemów sygnalizacji pożarowej i sterowania gaszeniem ESSER, Notifier, System Sensor, KAC, Morley, Xtralis/VESDA, FAAST oraz dźwiękowych systemów ostrzegawczych Variodyn, Intevio, HN Series.
Podczas spotkania :
- przybliżono zakresu działalności firmy Honeywell Fire & PAVA Solutions,
- odbyła się prezentacja produktów i systemów oraz przykładowych obiektów i realizacji,
- omówiono możliwości podjęcia stażu w firmie w dziale ofertowym, sprzedażowym, szkoleniowym oraz technicznym lub dziale marketingu. Staż daje możliwość docelowego zatrudnienia na pełen etat. W ramach stażu osoba będzie odpowiedzialna za poniższe obszary:
▪ Przygotowanie ofert systemów SSP, SUG, DSO
▪ Analiza dokumentacji obiektów, projektów systemów, optymalizacja rozwiązań
oferowanych przez Honeywell dla danego projektu
▪ Obliczenia systemów zasysających (PipeIQ, Aspire), bilanse prądowe w systemach SSP,
DSO, symulacje akustyczne (EASE)
▪ Administracja danych szkoleniowych, wsparcie przygotowania szkoleń
▪ Wsparcie prac administracyjnych działu marketingu i komunikacji
▪ Testy nowych produktów przez wprowadzeniem na rynek (NPI)
▪ Testy zgłaszanych usterek produktów od klientów
▪ Testy wydajnościowe systemu, nietypowych konfiguracji
▪ Wsparcie prac z przygotowaniem dokumentacji i zestawów testowych przy certyfikacji i
dopuszczaniu urządzeń w CNBOP
▪ Zarządzanie zasobem dokumentacji produktów na serwerze firmowym i stronie www
▪ Przygotowanie, aktualizowanie prezentacji szkoleniowych, sprzedażowych
▪ Przygotowanie grafiki obrazującej sposób działania urządzeń, zasady projektowania,
montażu, instalacji, konfiguracji, serwisu
▪ Przygotowywanie projektów systemów SSP, SUG, DSO – część opisowa, obliczenia,
zestawienia materiału, rysunki, schematy blokowe, zestawy dokumentacji wyrobów
▪ Tłumaczenie dokumentacji i oprogramowania - zaprezentowano propozycje zagadnień prac inżynierskich/magisterskich z tematyki systemów sygnalizacji pożarowej, dźwiękowych systemów ostrzegawczych.Tematyka przykładowych prac dyplomowych to:
- Stworzenie aplikacji symulującej panel obsługi centrali sygnalizacji pożarowej w celach szkoleniowych operatorów, serwisantów systemów
- Opracowanie narzędzia do synchronizacji pamięci zdarzeń z wielu central sygnalizacji pożarowej w systemie SSP ESSER z filtrowaniem zdarzeń
- Opracowanie przeglądarki dokumentacji produktowej z wyszukiwarką wg tagów w nazwie pliku
- Testy porównawcze odporności na fałszywe alarmy czujek punktowych ESSER IQ8 różnych typów
- Opracowanie oprogramowania: kreatora zestawienia materiału na podstawie kwestionariusza ▪ Opracowanie aktywnego dokumentu WORD tworzącego opis do projektu systemu sygnalizacji pożarowej na podstawie kwestionariusza
- Testy systemów zasysających przy pionowym montażu rurek (szyby windowe) i wpływu efektu kominowego na skuteczność detekcji
- Opracowanie schematów i animacji szkoleniowych obrazujących różne procedury alarmowania w systemach SSP (dwustopniowe/jednostopniowe, weryfikacja alarmu, koincydencje itdp.
Osoby zainteresowane stanowiskiem stażysty proszę o przesłanie CV i kontakt:
Marcin Cichy Product & Appl/Sys Sales Manager
Honeywell Sp. z o.o. Domaniewska 39
02-672 Warsaw, Poland
tel 22 60 61 004 , 694 424 680
marcin.cichy@honeywell.com
www.hls-poland.co
dodane: 25.03.2022
————————————————————————————
Ruszył kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA – Graduate Student Award 2023-24, Junior Research Award 2023-24, Senior Award 2023-24 i STEM Impact Award 2022-23. Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych, który od 75 lat wspiera współpracę na rzecz rozwoju nauki, kultury oraz relacji międzyludzkich i międzyinstytucjonalnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a ponad 160 krajami. Wśród absolwentów i absolwentek programu znajduje się m.in. 61 laureatów Nagrody Nobla i 89 laureatów nagrody Pulitzera. W Polsce Program Fulbrighta działa już od ponad 60 lat i liczy ponad 5000 absolwentek i absolwentów, którzy niejednokrotnie podkreślają, że jest to program, który po prostu zmienia życie.
Fulbright Graduate Student Award 2023-24 to program dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego lub trzeciego stopnia w USA, zapewniający finansowanie pierwszego roku nauki w kwocie do 47 000 USD, z możliwością przedłużenia na kolejny rok. Przyjmowane są wnioski na wszystkie kierunki studiów z wyłączeniem studiów medycznych wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem, programów LLM (Master of Laws) oraz MBA (Master of Business Administration). Wyjazd jest możliwy na każdą akredytowaną uczelnię wyższą. Nabór wniosków trwa do 22 kwietnia. Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/graduate-student-award/
Fulbright Junior Research Award 2023-24 to program dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór wniosków trwa do 27 maja. Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/junior-award/
Fulbright Senior Award 2023-24 to program umożliwiający osobom zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucji goszczącej w USA (tj. amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym, instytucji rządowej lub organizacji pozarządowa). Stypendium, trwające od 3 do 10 miesięcy, skierowane jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia doktora. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór wniosków trwa do 27 maja Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/senior-award/
Fulbright STEM Impact Award 2022-2023 to program dla osób, które kierują projektami badawczymi z obszarów STEM i są zatrudnione w polskich instytucjach akademickich i naukowych. Stypendium pozwala na realizację krótkoterminowego (2-6 tygodni) projektu badawczego i/lub dydaktycznego oraz na poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA. Przyjmowane są wnioski z dyscyplin wchodzących w zakres dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych oraz dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór wniosków trwa do 27 maja. Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/stem-impact-award/
Fulbright Specialist 2022-23 to program polskich instytucji zainteresowanych udziałem w programie Fulbright Specialist 2022-23. Program umożliwia nawiązanie współpracy z wybitnymi amerykańskimi specjalistami i specjalistkami oraz wspólną realizację projektu (2- 6 tygodni). Wnioski na wizyty w Polsce mogą składać instytucje wyrażające gotowość przyjęcia Specjalisty do prowadzenia lub uczestniczenia w m.in. wykładach, seminariach i warsztatach, sympozjach, konferencjach, konsultacjach w zakresie prac programowych oraz rozwoju kadry administracyjnej/pracowników naukowo-badawczych, do wykonywania ocen i ekspertyz, czy też rozwijania lokalnych programów i/lub projektów badawczych. W tegorocznym naborze priorytetowo traktowane są projekty poświęcone udostępnianiu, upowszechnianiu i wdrażaniu najlepszych praktyk na rzecz innowacyjnej edukacji. Nabór wniosków trwa do 11 kwietnia Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/specialist/ Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://fulbright.edu.pl/rekrutacja-2022/
opracowano na podstawie materiałów promocyjnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta
————————-
Poznań Biznes Partner i Polska Fundacja Przedsiębiorczości zapraszają na cykl bezpłatnych szkoleń, wykładów i doradztwa biznesowego. Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty usług w marcu. https://www.poznan.pl/mim/msp/pinboard,1033/pinboard.html?instance=1033&lang=pl . Już 8 marca szkolenie „Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej „Wsparcie w Starcie” – szansą na założenie i rozwój przedsiębiorstwa”.https://www.poznan.pl/mim/msp/pinboard,1033/pozyczka-na-rozpoczecie-dzialalnosci-gospodarczej-wsparcie-w-starcie-szansa-na-zalozenie-i-rozwoj-przedsiebiorstwa,31726.html
—————————-
Firma CALANBAU-TPI zajmuje się ochroną przeciwpożarową budynków, czyli znajdowaniem odpowiednich rozwiązań technicznych i proponowaniem rozwiązań w zakresie instalacji przeciwpożarowych, które dokładnie i jednocześnie w ekonomiczny sposób chronią przed ryzykiem. CALANBAU-TFI zaprasza do współpracy, oferując możliwość zatrudnienia i jednoczesnego studiowania.
IP&S Sp. z o.o. jest firmą inżynierską, zajmującą się zagadnieniami związanymi z przemysłowymi instalacjami palnikowymi oraz systemami detekcji i zwalczania zagrożeń gazowych i pożarowych w przemyśle. IP&S Sp. z o.o. jest firmą inżynierską, zajmującą się zagadnieniami związanymi z przemysłowymi instalacjami palnikowymi oraz systemami detekcji i zwalczania zagrożeń gazowych i pożarowych w przemyśle, zarówno w strefach bezpiecznych jak i zagrożonych wybuchem. Specjalizujemy się w instalacjach dla przemysłu ropy i gazu, rafineryjnego, petrochemicznego i innych instalacjach szczególnie niebezpiecznych (instalacje POG & HH). Jesteśmy jedynym w Polsce, autoryzowanym, bezpośrednim dystrybutorem urządzeń renomowanych firm światowych. Aktualnie poszukujemy kandydata na stanowisko inżynier systemów detekcji zagrożeń.
dodano: 06.06.2023
—————————————————-
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza nabór kandydatów na 3 wolne stanowiska urzędnicze
w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, pl. Bankowy 3/5 00-950 Warszawa
specjalista ds. BHP
w Wydziale Ochrony Pracy Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi
Termin składania dokumentów: 12 czerwca 2023 r.
dodano: 30.05.2023
———————————
CUNDALL jest wielobranżowym i międzynarodowym biurem projektowym w dziedzinie instalacji sanitarnych, elektrycznych, niskoprądowych, zrównoważonego budownictwa i konstrukcji. Głównym celem Cundall jest odgrywanie kluczowej roli w tworzeniu budynków energooszczędnych, trwałych i nowoczesnych. Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu innowacyjnych oraz zrównoważonych rozwiązań projektowych, które minimalizują zużycie surowców naturalnych. Obecnie do biura w Warszawie poszukuje kandydata na stanowisko: – Projektant Instalacji Przeciwpożarowych Wodnych. Szczegóły dotyczące oferty zamieszczone są poniżej.
Projektant Inst Przeciwpożarowych Wodnych
dodano: 29.05.2023
———————————————-
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza nabór kandydatów na 10 wolnych stanowisk urzędniczych
w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, pl. Bankowy 3/5 00-950 Warszawa na stanowisko
Termin składania dokumentów: 29 maja 2023 r.
dodano: 26.05.2023
—————————————————–
Zachęcamy do aplikowania!!!
Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej ogłasza nabór do służby przygotowawczej, na stanowisko stażysta w Wydziale Kontrolno-Rozpoznawczym KW PSP w Poznaniu, w codziennym rozkładzie czasu służby (stanowisko nie związane z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych).
Termin nadsyłana zgłoszeń upływa 29 maja 2023 r.
Więcej informacji dostępnych jest w Ogłoszeniu o naborze do służby w KW PSP w Poznaniu.
dodano: 12.05.2023 r.
————————————————
Firma CALANBAU-TPI działa na rynku polskim od 1996 roku i jest jedną z wiodących krajowych firm w dziedzinie aktywnych zabezpieczeń przeciwpożarowych, głównie tryskaczowych. Jest częścią grupy FPS, lidera tej branży w Europie.
Obecnie do swojego zespołu w Warszawie poszukują:
Koordynator/Specjalista/Projektant serwisu ppoż.
dodano: 08.05.2023
————————————————
Grupa Mercor jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie Środkowej podmiotów działających w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Oferta Mercoru obejmuje systemy oddymiania i odprowadzania ciepła, systemy wentylacji pożarowej oraz zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji budowlanych.
Obecnie do biura handlowego w Warszawie poszukiwana jest osoba na stanowisko: Młodszy specjalista ds. serwisu – handlowiec
dodano: 20.04.2023
————————————————
Inspektorat Ochrony Przeciwpożarowej Politechniki Warszawskiej poszukuje kandydatów na stanowisko specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej w pełnym wymiarze czasu pracy. Do składania aplikacji zapraszamy także studentów ostatniego roku studiów kierunku inżynieria bezpieczeństwa. Zainteresowane osoby proszone są o wysłanie dokumentów na adres: adam.dabrowski@pw.edu.pl, tel. kontaktowy: 22 234 57 69, 887 781 244.
specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej
dodano: 12.04.2023
——————————————
CERTBUD jest jednostką certyfikującą wyroby z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się prowadzeniem oceny i weryfikacją stałości właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz zakładowej kontroli produkcji. Działamy w systemie krajowym oraz europejskim w oparciu o wymagania norm polskich, europejskich oraz krajowych i europejskich ocen technicznych.
Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, której praca opiera się na wiedzy i doświadczeniu wykwalifikowanego zespołu. Działamy na rynku ponad dziesięć lat, które upłynęły nam pod znakiem ciągłego doskonalenia i rozwoju. Jesteśmy liderem w naszej branży. Naszymi klientami są zarówno firmy polskie jak i światowe korporacje. Świadczymy szeroki zakres usług z dziedziny badań ogniowych, mechanicznych.
Szukamy nowych osób na stanowisko:
Specjalisty ds. badań i certyfikacji
dodano: 04.04.2023
——————————————————
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, pl. Bankowy 3/5 00-950 Warszawa – podinspektor ds. obsługi organizacyjnej w Wydziale Finansowo-Administracyjnym Biura Spraw Dekretowych.
podinspektor ds. obsługi organizacyjnej
dodano: 24.03.2023 ważność oferty: 07.04.2023
————————————————
PARK LINOWY PODRÓŻNIKA poszukuje pracowników na stanowisko Instruktor Parku Linowego. Nasz Park, znajduje się przy Ulicy Cegłowskiej (okolice Szpitala Bielańskiego i AWF). Przeznaczony jest głównie dla dzieci i młodzieży.
Jeśli lubisz pracę z ludźmi, jesteś sprawny fizycznie i dobrze czujesz się na świeżym powietrzu – zapraszamy do kontaktu! Oferujemy pracę w młodym zespole, szkolenie wstępne i elastyczny system pracy. Startujemy już w połowie kwietnia. Doświadczenie wspinaczkowe będzie dodatkowym atutem.
CV wraz z listem motywacyjnym prosimy wysyłać na adres: parklinowypodroznika@gmail.com . Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.
dodano: 21.03.2023
————————————–
DEKK Fire Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Zamieniu koło Warszawy, od 15 lat świadcząca kompleksowe usługi w zakresie czynnych zabezpieczeń ppoż. zatrudni osobę na stanowisko: Inżyniera projektu systemów SSP oraz systemów sterowania urządzeń ppoż..
Dla osób zaczynających swoją karierę zawodową, zapewniamy szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje.
Inżynier projektu systemów SSP oraz systemów sterowania urządzeń ppoż.
dodano: 20.03.2023 oferta ważna do: 08.04.2023
—————————–
Inspektorat ochrony Przeciwpożarowej Politechniki Warszawskiej poszukuje kandydata na stanowisko specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej w pełnym wymiarze czasu pracy w Inspektoracie Ochrony Przeciwpożarowej Politechniki Warszawskiej. Zainteresowane osoby proszone są o wysłanie dokumentów na adres: adam.dabrowski@pw.edu.pl, tel. kontaktowy: 22 234 57 69, 887 781 244.
Specjalista ds. Ochrony Przeciwpożarowej
dodano: 09.03.2023
—————————————-
Działamy od 1991 roku. Od 30 lat dostarczamy, szkolimy i serwisujemy specjalistyczny sprzęt dla służb mundurowych (straż pożarna, policja, wojsko), branży wod-kan, przemysłu (wydobywczy, energetyka, stocznie, linie produkcyjne itp.), recyklingu, nurków i kolei. Jesteśmy kompetentnym partnerem handlowym, mamy autoryzacje największych producentów w branży i rzetelnie dzielimy się wiedzą z naszymi Klientami. Zapraszamy do kandydowania na oferowane stanwiska pracy, zainteresowane osoby proszone są o przesłanie aktualnego CV wraz ze zdjęciem na adres:
biuro@firemax.pl
FM Ogłoszenie dział techniczny – certyfikacja wyrobów
FM Ogłoszenie dział techniczny – obsługa klienta, reklamacje i pogwarancyjna obsługa klienta
FM Ogłoszenie dział techniczny – serwis samochodów specjalnych Magirus
FM Ogłoszenie dział techniczny – serwis sprzętu kolejnictwo
dodano: 06.03.2023
————————————————
Firma NORMBUD z siedzibą w Warszawie, działająca od 1998 roku specjalizuje się w dostawach materiałów i urządzeń do instalacji WOD – KAN na terenie całego kraju. Jesteśmy liderem w sprzedaży armatury dla przeciwpożarowych systemów tryskaczowych, kanalizacyjnych i wodociągowych. Poza dostawami materiałów i urządzeń Naszym klientom oferujemy najwyższej jakości produkty i usługi z zakresu montażu i serwisu instalacji przeciwpożarowych. Wszechstronna działalność firmy pozwala nam na kompleksową obsługę inwestycji, począwszy od fazy projektu, przez dostawę, montaż materiałów, po serwis instalacji. Obecnie poszukujemy do swojego zespołu koordynatora serwisu ppoż. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Osoby zainteresowane ofertą zapraszamy do kontaktu: rkot@normbud.pl
dodane:09.02.2023
——————————–
Usługi przeciwpożarowe to główny obszar działalności FIRETECH, oferuje swoim klientom fachową pomoc w zakresie obowiązujących wymagań oraz przepisów przeciwpożarowych, profesjonalne doradztwo. Obecnie do swojego zespołu poszukuje koordynatora serwisu p.poż. w Warszawie
dodane: 06.02.2023
————————————————–
Promat TOP Sp. z o. o. i Siniat Sp. z o.o. wchodzą w skład grupy kapitałowej Etex Building Performance – dywyzji międzynarodowego koncernu Etex Group, będącego jednym ze światowych liderów na rynku rozwiązań budowlanych i biernej ochrony przeciwpożarowej.
Obecnie do firmy Promat TOP Sp. z o.o. poszukukiwana jest osoba na stanowisko: Doradca Techniczny ds. Przejść Instalacyjnych
Miejsce pracy: Woj. Mazowieckie, Łódzkie, Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie, Lubelskie lub: Woj. Wielkopolskie, Łódzkie, Zachodnio-Pomorskie, Lubuskie, Dolnośląskie.
dodano: 06.02.2023
——————————————-
JTI GBS Poland sp. z o.o poszukuje kandydata na stanowisko Starszego Inspektora ds. BHP. Doświadczenie zawodowe nie jest warunkiem koniecznym jednak ze względu na międzynarodowy charakter firmy wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego. Pracodawca oferuje atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet benefitów i bonusów.
link do ogłoszenia:
dodane: 24.01.2023
———————————————–
Agencja pracy GoWork.pl poszukuje kandydata na stanowisko Specjalisty ds. BHP.
link do oferty:
https://gowork.pl/url/oferta/specjalista-ds.-bhp,warszawa
dodane:24.01.2023
———————————————
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaprasza do kandydowania na wolne stanowiska pracy:
inspektor BHP/BHS , zapraszamy do zapoznania się z ofertą
inspektor PPOŻ, zapraszamy do zapoznania się z ofertą
funkcjonariusz ABW, zapraszamy do zapoznania się z ofertą
dodano: 01.12.2022, aktualizacja 23.01.2022
—————————————–
ASSA ABLOY to globalny lider w dziedzinie kompleksowych systemów zabezpieczeń budynków. Obecnie spółka jest wiodącym producentem przeciwpożarowych drzwi stalowych, drewnianych, drzwi i ścianek profilowych, przeciwpożarowych bram i kurtyn oraz oddzieleń bez odporności ogniowej w Polsce. Obecnie poszukuje osoby na stanowisko:
dodane:17.01.2023
—————————————-
Instal Fire Sp. z o.o to firma działająca w branży ochrony przeciwpożarowej, świadcząca kompleksowe usługi doradztwa technicznego, projektowania, montażu i uruchamiania instalacji przeciwpożarowych zatrudni osobę na stanowisko:
Inspektor ds. ppoż. / Inżynier Bezpieczeństwa Pożarowego, zapraszamy do zapoznania się z ofertą
dodane: 12.12.2022
——————————————————————————
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze
w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, pl. Bankowy 3/5 00-950 Warszawa
- inspektor ds. bezpieczeństwa i porządku publicznego
w Delegaturze Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola
Termin składania dokumentów: 1 grudnia 2022 r.
UM.5893.2022.ZK.EFI – ogłoszenie – inspektor ds. bezpieczeństwa i porządku publicznego - podinspektor ds. bezpieczeństwa i porządku publicznego
w Wydziale Wsparcia i Rozwoju Technicznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
Termin składania dokumentów: 1 grudnia 2022 r
UM.5894.2022.ZK.EFI – ogłoszenie – podinspektor ds. bezpieczeństwa i porzadku publicznego
dodano: 22.11.2022 ważność oferty: 01.12.2022
————————————————————–
Feuer to usługi i szkolenia bhp na najwyższym poziomie w Polsce. Wiemy to od naszych Klientów, którzy będąc największymi, międzynarodowymi korporacjami wybierają właśnie nas do realizacji szkoleń bhp, oraz do wsparcia niestandardowych i trudnych projektach bhp.
Dołącz do nas! Poszukujemy:
OFFICE MANAGER
Wymagania:
- dostępność czasowa 0,5 – 0,75 etatu
- dobra organizacja pracy
- dokładność i sumienność
- dobra znajomość pakietu Office (Word, Excel, Power Point)
Zadania: - koordynacja pracy biura i korespondencji
- obsługa korespondencji biurowej, wysyłek etc.
- tworzenie dokumentacji poszkoleniowej
- obsługa klientów
KOORDYNATOR SZKOLEŃ
Wymagania: - dostępność czasowa 1 etat
- dobra organizacja pracy
- dokładność i sumienność
- dobra znajomość pakietu Office (Word, Excel, Power Point)
- mile widziana dobra znajomość jęz. angielskiego
- mile widziana znajomość tematyki bhp lub ppoż
Zadania: - koordynacja pracy biura i korespondencji
- obsługa korespondencji biurowej, wysyłek etc.
- tworzenie dokumentacji poszkoleniowej
- obsługa klientów
Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV na adres rekrutacja@feuer.pl
dodano: 22.11.2022
————————————————————————————————
Instytut Badawczy Leśnictwa prowadzi badania i prace rozwojowe w zakresie: zalesiania i odnawiania lasu, pielęgnacji, użytkowania, a także ekologii, ochrony przyrody, genetyki oraz ekonomiki i polityki leśnej. Instytut aktywnie uczestniczy w opracowaniu, na rzecz organów władzy państwowej, aktów prawnych oraz innych dokumentów, w tym wynikających z międzynarodowych konwencji i porozumień, a także Polityki Leśnej Państwa. IBL OGŁASZA KONKURS NA STANOWISKO ASYSTENTA DO LABORATORIUM OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ LASU W SĘKOCINIE STARYM, szczegóły oferty poniżej:
asystent – Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu tent/uploads/2022/10/ogloszenie-strona-wwwI
dodano: 24.10.2022 oferta ważna do: 05.12.2022
———————————-
INBEPO Sp. z o. o. to specjalistyczna firma działające na terenie Wrocławia zajmująca się projektowaniem i doradztwem w dziedzinie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Obecnie oferuje zatrudnienie absolwenta wydziału inżynierii bezpieczeństwa pożarowego SGSP na stanowisku:
dodane:23.09.2022
——————————————-
Międzynarodowa firma oferująca usługi technicznej obsługi budynków (Facility Management) w zakresie projektowania, realizacji i serwisu instalacji gaszeniowych oraz instalacji automatyki budynkowej poszukuje osoby na stanowisko:
Inżynier Serwisu Instalacji Ppoż
dodane:23.09.2022 ważność oferty:21.10.2022
———————————————
Empik to firma, w której pracuje ponad 3600 osób. Ma 250+ salonów w całej Polsce w ponad 130 miastach. W Biurze Głównym w Warszawie pracuje ponad 600 specjalistów. Nad prawidłowym funkcjonowaniem strony empik.com oraz aplikacji mobilnych pracuje dział IT, w którym zatrudnione jest ponad 100 osób. Dzięki ciągłemu rozwojowi ma ponad 4 mln użytkowników empik.com oraz powyżej 2 mln użytkowników empikfoto. Firma obecnie poszukuje kandydatów na stanowiska:
Asystent/ka Działu HR
Junior Marketing Automation Specialist
dodane:06.09.2022
—————————–
Inspektorat ochrony Przeciwpożarowej Politechniki Warszawskiej poszukuje kandydata na stanowisko specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej w pełnym wymiarze czasu pracy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
Specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej
dodane: 02.09.2022 oferta ważna do:18.09.2022
————————-
Prężnie rozwijająca się firma działająca w branży ochrony przeciwpożarowej, świadcząca kompleksowe usługi doradztwa technicznego, projektowania, montażu, uruchamiania oraz serwisu instalacji przeciwpożarowych zatrudni osobę na stanowisku: Pracownik serwisu urządzeń przeciwpożarowych.
Wymagania:
• znajomość urządzeń przeciwpożarowych,
• uprawnienia SEP,
• prawo jazdy kategorii B,
• samodzielność,
• sumienność,
• zaangażowanie,
• dbałość o powierzony sprzęt,
• mile widziane znajomość przepisów przeciwpożarowych.
Oferujemy:
• umowę o pracę,
• atrakcyjne wynagrodzenie z systemem premiowym,
• możliwość uczestniczenia w szkoleniach branżowych,
• niezbędne narzędzia pracy.
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres e-mail: biuro@instalfire.pl
dodane: 17.08.2022
————————————————
Dowódca Jednostki Wojskowej 3934 w m. Olszewnica Stara, poszukuje pracownika resortu obrony narodowej na stanowisko:
dodane: 11.08.2022 oferta ważna do: 21.08.2022
———————————-
W ramach rozwoju firma Data Center Solutions obecnie poszukuje osoby na stanowisko:
dodane: 10.08.2022 oferta ważna do:26.08.2022 r.
———————————
Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie ogłasza nabór na stanowisko „kandydat na podinspektora pracy”.
Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będą należały m.in. – kontrole zakładów pracy w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy, a także legalności zatrudnienia cudzoziemców i obywateli polskich, – badanie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy.
Miejsce pracy:
OIP Warszawa, ul. Płocka 11/13, 01-231 Warszawa; OIP Warszawa Oddział Ciechanów, ul. Ściegiennego 9, 06-400 Ciechanów; OIP Warszawa Oddział Płock, ul. 1 Maja 7a, 09-402 Płock; OIP Warszawa Oddział Siedlce, ul. Brzeska 97, 08-110 Siedlce.
kandydat na podinspektora pracy
ważność oferty: 29.07.2022 dodane:12.07.2022
————————————–
Inspektorat ochrony Przeciwpożarowej Politechniki Warszawskiej poszukuje kandydata na stanowisko specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej w pełnym wymiarze czasu pracy w Inspektoracie Ochrony Przeciwpożarowej Politechniki Warszawskiej.
Specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej Politechnika Warszawska
oferta ważna do: 22.07.2022 dodano:11.07.2022
————————————–
STRAŻPOL to firma działająca w branży ochrony przeciwpożarowej od 2009 roku. Zespół tworzą doświadczeni inżynierowie i technicy pożarnictwa, specjaliści BHP oraz wykwalifikowani serwisanci i monterzy sprzętu ppoż. Ma na swoim koncie wiele zrealizowanych projektów na różnego rodzaju obiektach. Od centrów handlowych i marketów, przez obiekty przemysłowe i centra logistyczne, do hoteli, placówek oświatowych, budynków biurowych i administracji państwowej. W związku z intensywnym rozwojem działalności, poszukuje kandydatów do pracy na terenie Warszawy oraz całego kraju, na stanowisko:
Monter/konserwator instalacji niskoprądowych ppoż.
dodane:11.07.2022
————————————-
Grupa NEUCA jest jedną z największych w Polsce firm medycznych rozwijającą się jednocześnie w kilku kluczowych obszarach rynku zdrowia. Daje to naszym pracownikom wyjątkowe możliwości tworzenia innowacyjnych rozwiązań, zmieniających jakość życia pacjentów. Jesteśmy dystrybutorem farmaceutyków w Polsce, liczącym się producentem, posiadamy największą liczbę ośrodków badań klinicznych, rozwijamy sieć przychodni, jesteśmy również promotorem licznych startupów i innowacyjnych rozwiązań medycznych. Obecnie poszukujemy kandydata na stanowisko
Specjalisty ds. Przeciwpożarowych
dodane:22.06.2022
———————–
Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa Sp. z o.o. i Siniat Sp. z o.o. wchodzą w skład grupy kapitałowej Etex Building Performance – dywizji międzynarodowego koncernu Etex Group, będącego jednym ze światowych liderów na rynku rozwiązań budowlanych i biernej ochrony przeciwpożarowej. Obecnie wśród absolwentów SGSP poszukiwany jest kandydat na stanowisko
Specjalisty ds. technicznych dla marki Siniat
oferta ważna do 10.07. 2022 r. dodane: 22.06.2022
———————–
Instytut Badawczy Leśnictwa ogłasza konkurs na stanowisko „Asystenta do laboratorium ochrony przeciwpożarowej lasu” w Sękocinie Starym. Masz tytuł magistra uzyskanego na kierunku inżynieria bezpieczeństwa, cechuje Cię dociekliwość, pracowitość, sumienność, inicjatywność, zaangażowanie, umiejętność pracy w zespole oraz gotowość i zainteresowanie dalszym rozwojem naukowym zapraszamy do kandydowania na to stanowisko.
oferta ważna 31.08.2022 r. dodane: 15.06.2022
————————————-
Centralne Biuro Antykorupcyjne Delegatura w Bydgoszczy poszukuje funkcjonariuszy, praca polega na wykonywaniu zadań mających na celu realizację zadań ustawowych CBA, tj. skuteczne zwalczanie korupcji w życiu publicznym i gospodarczym, w szczególności w instytucjach państwowych i samorządowych, a także do zwalczanie działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa.
oferta ważna 30.06.2022 dodane 13.06.2022
——————————————
FOAMAX to polska firma, działająca od 2012 roku, specjalizująca się w tematyce zagadnień związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym kierowanym w szczególności do branży logistycznej, budownictwa przemysłowego, infrastruktury strukturalnej, wojskowej czy budynków użyteczności publicznej.
dodane: 06.06.2022
—————————————
Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie oferuje pracę na podstawie umowy o pracę na czas zastępstwa na stanowisku:
Inspektor BHP Jednoosobowe Stanowisko do spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
dodane : 01.06.2022
—————————————-
PWPW S.A. jest jedną z najnowocześniejszych firm w branży security printing. Tworzymy bezpieczne i innowacyjne rozwiązania dla administracji, przedsiębiorców i każdego z nas. Zatrudniamy ponad 2000 pracowników. W naszych zespołach spotkasz profesjonalistów z różnych dziedzin, zarówno poligrafów, pracowników produkcyjnych jak i programistów, handlowców, specjalistów z obszaru security oraz administracji i marketingu. Aktualnie PWPW S.A. oferuje zatrudnienie na stanowisku
dodane:24.05.2022
————————-
PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który uruchamia ok. 380 pociągów dziennie. Łączy centra miast oraz ośrodki turystyczne, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Zatrudnia 8,5 tys. pracowników w całym kraju. Aktualnie prowadzi rekrutację na stanowisko:
Specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej, Biuro Bezpieczeństwa
dodano: 24.05.2022
————————-
Novartis Technical Operations jest produkcyjną dywizją Grupy Novartis, będącą światowym liderem w dziedzinie ochrony zdrowia, której misją jest odkrywanie nowych sposobów polepszania i wydłużania życia pacjentów. Aktualnie poszukuje pracownika na stanowisko:
dodane: 24.05.2022
—————————
DOWÓDZTWO OPERACYJNE RODZAJÓW SIŁ ZBROJNYCH w Warszawie poszukuje kandydatów na stanowisko specjalisty BHP – osoby zainteresowane pracą proszone są o składanie dokumentów do 30.05.2022 r.
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych jest głównym organem dowodzenia odpowiedzialnym za dowodzenie operacyjne Siłami Zbrojnymi, przekazanymi w jego podporządkowanie zgodnie decyzją Ministra Obrony Narodowej.
dodane: 12.05.2022
————————–
Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie poszukuje kandydata na stanowisko inspektora ds. bhp.Od kandydata oczekujemy: – posiadanie niezbędnych kwalifikacji formalnych wymaganych na tym stanowisku (co najmniej tytuł technika bhp), – znajomości co najmniej podstawowych przepisów bhp, – umiejętności prowadzenia szkoleń z zakresu bhp, – posiadania podstawowej wiedzy technicznej, – dobrej znajomości obsługi komputera, w tym programów pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint), – posiadania prawa jazdy kategorii „B”, – umiejętności praktycznego rozwiązywania problemów. Doświadczenie zawodowe w służbie bhp będzie dodatkowym atutem. Forma zatrudnienia: umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy. Oferujemy: ciekawą, pełną wyzwań pracę oraz możliwość praktycznego poznania zawodu pracownika służby bhp. Oferty zawierające CV prosimy kierować na adres e-mail: @ Odpowiadamy tylko wybranym kandydatom.
dodane:12.05.2022
——————————
Carrefour Polska Sp z o.o poszukuje do oddziału w Krakowie osoby na stanowisko Ekspert ds. BHP. Zakres obowiązków na tym stanowisku to: nadzór i kontrola warunków BHP, doradztwo z zakresu BHP, prowadzenie szkoleń, ustalanie okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy oraz prowadzenie wymaganej dokumentacji, współpraca z instytucjami zewnętrznymi.
dodane: 12.05.2022
———————————————-
Selvita zapewnia multidyscyplinarne wsparcie w rozwiązywaniu unikalnych wyzwań badawczych w obszarze odkrywania leków, badań regulacyjnych, a także badań i rozwoju. Główna siedziba Spółki oraz laboratoria znajdują się w Krakowie, oddział badawczy zlokalizowany jest w Poznaniu. Ponadto Selvita posiada biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie: w Bostonie i w pobliżu San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Rekrutacja w Selvicie jest zorientowana na rozwój zespołów i nigdy się nie kończy – regularnie zatrudniamy kolejnych kandydatów, w miarę rozwoju portfolia projektów, które realizujemy. Jesteśmy stabilnym pracodawcą z jasną perspektywą na przyszłość. Obecnie poszukiwana jest osoba na stanowisko : Młodszy Specjalista ds. BHP
dodane:12.05.2022
—————————————–
Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy jest jednostką naukową, którego misją jest działalność na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa powszechnego Państwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej, zarządzania kryzysowego, ochrony ludności i obrony cywilnej. Jeśli chcesz dołączyć do zgranego zespołu i swoja pracą wpływać na podniesienie bezpieczeństwa w ochronie przeciwpożarowej aplikuj na stanowisko
Młodszego specjalisty inżynieryjno–technicznego
dodane: 05.05.2022
———————————————
Firma CALANBAU-TPI zajmuje się ochroną przeciwpożarową budynków, czyli znajdowaniem odpowiednich rozwiązań technicznych i proponowaniem rozwiązań w zakresie instalacji przeciwpożarowych, które dokładnie i jednocześnie w ekonomiczny sposób chronią przed ryzykiem. CALANBAU-TFI . Obecnie ma otwarte rekrutacje na stanowiska:
Asystent projektanta instalacji tryskaczowych – Katowice
Specjalista ppoż – Warszawa i Katowice.
dodane:26.04.2022
———————————————
ASSA ABLOY to globalny lider w dziedzinie kompleksowych systemów zabezpieczeń budynków. Obecnie spółka jest wiodącym producentem przeciwpożarowych drzwi stalowych, drewnianych, drzwi i ścianek profilowych, przeciwpożarowych bram i kurtyn oraz oddzieleń bez odporności ogniowej w Polsce. Firma poszukuje osoby na stanowisko: Fire Protection Expert in Buildings
dodane: 19.04.2022
—————————————
SC Johnson (SCJ) jest jednym z wiodących na świecie producentów marek dla gospodarstw domowych. Działamy w ponad 70 krajach i sprzedajemy niemalże w każdym kraju na świecie. Co nas wyróżnia to fakt, iż jesteśmy globalną firmą rodzinną od 6 pokoleń. Jesteśmy by tworzyć z Wami gospodar¬stwa domowe od ponad wieku, a nasze produkty takie jak: Glade, Mr Muscle, Pronto, OFF czy Raid można znaleźć w domach na całym świecie.
SC Johnson obecnie poszukuje osoby do zespołu BHP na stanowisko Starszego Specjalisty ds. PPOŻ i zarządzania kryzysowego do naszej fabryki w Gorzowie Wielkopolskim. Wewnętrznie nasze stanowisko nazywa się Senior Associate, SHE Safety and Health.
Osoba pracująca na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za kierowanie procesami mającymi na celu zapewnienie ochrony przeciwpożarowej zakładu. Kształtowanie systemu reagowania na sytuacje awaryjne w zakładzie. Budowanie kompetencji wśród pracowników związane z tymi tematami.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji do Pani Anny Petreckiej na adres: APetrec2@scj.com
dodane: 11.04.2022
————————————————–
EKO-KONSULT jest firmą doradczą, świadczącą usługi w zakresie bezpieczeństwa dla przemysłu i środowiska, wspierając rynek energetyczny, w tym offshore w sektorach Oil&Gas oraz energetyki odnawialnej, a także inne sektory przemysłu: chemicznego, petrochemicznego, wydobywczego, oraz spożywczego. W związku z rozbudową zespołu inżynierskiego: Poszukuję do działu inżyniera lub inżynierki – z doświadczeniem w branży chemicznej/petrochemicznej/energetycznej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.
dodane: 11.04.2022
————————————
Jeżeli interesuję cie tematyka e-commerce, masz doświadczenie a w obsłudze klientów B2B może zainteresuję Cie oferta pracy firmy EMPIK. Aktualnie poszukuje do swojego zespołu
Młodszego Specjalisty Operacyjnego_Marketplace_EMPIK
dodane: 07.04.2022
————————————-
PM Group jest międzynarodową firmą projektowo – inżynierską. Od niemal 50 lat na świecie, a od 25 lat w Polsce świadczy usługi wielobranżowego projektowania, kompleksowego zarządzania i nadzoru nad realizacją inwestycji oraz usługi doradcze dla inwestorów działających branżach: farmaceutycznej, produkcji i przetwórstwa żywności, produkcji dóbr konsumenckich, data center, technologii medycznych, zaawansowanych technologii i elektromobilności. W związku z rozbudową zespołu zajmującego się zagadnieniami Design Safety, szuka osoby na stanowisko: Asystent Inżyniera ds. bezpieczeństwa projektów
dodane: 31.03.2022
————————————–
FIRETECH to firma mająca usługi przeciwpożarowe w głównym obszarze swojej działalności. Oferuje pomoc w zakresie obowiązujących wymagań oraz przepisów przeciwpożarowych oraz profesjonalne doradztwo. Do swojego zespołu poszukuje instalatora/serwisanta systemów pożarowych oraz pracownika sprzedaży / magazynu. szczegóły dotyczące ofert.
dodane: 30.03.2022 r.
—————————————-
ASSA ABLOY to globalny lider w dziedzinie kompleksowych systemów zabezpieczeń budynków. Obecnie spółka jest wiodącym producentem przeciwpożarowych drzwi stalowych, drewnianych, drzwi i ścianek profilowych, przeciwpożarowych bram i kurtyn oraz oddzieleń bez odporności ogniowej w Polsce. Obecnie proponuje zatrudnienie w ramach stażu na poniższe stanowiska:
Młodszy specjalista ds. realizacji kontraktów staż WARSZAWA
Młodszy specjalista ds. techniczno-handlowych staż WARSZAWA
dodane: 22.03.2022
—————————————-
Deloitte to międzynarodowa firma doradcza świadcząca usługi z zakresu: audyt, rachunkowość, doradztwo podatkowe, prawne i finansowe, zarządzanie strategiczne i operacyjne. Obecnie poszukuje osób na stanowiska:
Starszy Inspektor ds. BHP Starszy Specjalista ds. BHP
dodane: 18.03.2022
—————————————
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, pl. Bankowy 3/5 00-950 Warszawa inspektor ds. bezpieczeństwa i porządku publicznego w Delegaturze Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Południe Termin składania dokumentów: 21 marca 2022 r.
inspektor-ds.-bezpieczeństwa-i-porządku-publicznego
—————————————
Firma Honeywell Sp. z o.o., Dział Fire & PAVA Solutions z siedzibą w Warszawie na ul. Domaniewskiej 39 poszukuje stażystów do pracy głównie biurowej do wsparcia działu ofertowego, sprzedażowego, szkoleniowego, marketingu i wsparcia technicznego, z możliwością docelowego zatrudnienia na pełen etat. Honeywell Fire & PAVA Solutions jest wiodącym ogólnoświatowym producentem systemów sygnalizacji pożarowej i sterowania gaszeniem ESSER, Notifier, System Sensor, KAC, Morley, Xtralis/VESDA, FAAST oraz dźwiękowych systemów ostrzegawczych Variodyn, Intevio, HN Series (https://hls-poland.com/). Oferta stażu Honeywell
dodano: 01.03.2022
—————————————-
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. poszukuje osób na następujące stanowiska:
INSPEKTOR/SPECJALISTA/STARSZY SPECJALISTA DS. BHP
——————————————————
Firma FAIRO zajmująca się ochrona przeciwpożarową, aktualnie poszukuje osoby na stanowisko
SPECJALISTY DS. OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ , https://fairo.eu/o-nas/
——————————————————–
Zakłady Mechaniczne „PZL-WZM” w Warszawie S.A. są producentem elementów do układów wtryskowych, stosowanych w silnikach wysokoprężnych. Pod marką WUZETEM działa na Motoryzacyjnym Rynku Części Zamiennych (Automotive Aftermarket) od 1951 roku (70 lat) i wytwarza produkty ekwiwalentne z produkowanymi przez firmy działające na rynku Oryginal Equipment Market (OEM). Spółka jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie producentem części zamiennych do układów wtryskowych silników wysokoprężnych, głównie rozpylaczy, elementów tłoczących oraz wtryskiwaczy. Rozwój spółki oparty jest m.in. na wprowadzaniu narzędzi wywodzących się z „Przemysłu 4.0″oraz postępie w automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. W sukcesywnie modernizowanym parku maszynowym wykorzystywane są najbardziej nowoczesne technologie. Obecnie firma poszukuje osoby na stanowisko Specjalisty ds. BHP
—————————————————————-
Firma LOCAL NETWORK tworzy rozwiązania monitoringu wizyjnego, które od 2003 roku służą poprawie bezpieczeństwa mieszkańców osiedli w całym kraju. Specjalizuje się w instalacji systemów dla potrzeb dużych osiedli i budynków mieszkalnych administrowanych przez największe Spółdzielnie Mieszkaniowe i Zarządców Nieruchomości. Aktualnie do swojego zespołu poszukuje osoby na stanowisko Serwisant instalacji przeciwpożarowej
Gotowość i zainteresowanie dalszym rozwojem naukowym.
,
CERT
W PSE S.A. doceniamy młodych i zdolnych ludzi. Dla studentów oraz absolwentów co roku organizujemy Energetyczny Staż, który daje możliwość spróbowania swoich sił we wszystkich obszarach działalności naszej Spółki. Ponadto zapraszamy studentów i absolwentów na nieodpłatne praktyki. W czasie trwania stażu jak i praktyk studenci/absolwenci dołączają do zespołu specjalistów, pracują razem z nimi nad realnymi projektami, dzięki czemu zdobywają bezcenne doświadczenie.Wielu z naszych stażystów zostaje z nami na dłużej. Bardzo nas to cieszy, gdyż jest to znak, że pracuje im się z nami dobrze. My natomiast zyskujemy specjalistów, którzy znają już naszą firmę i obowiązujące w niej zasady. Zapraszamy po bliższe informacje i zapisy
dodano: 02.06.2023
——————————————–
Firma DAX Dariusz Parzyszek działa w branży przeciwpożarowej od 1995, zajmujemy się szeroko pojętą ochroną przeciwpożarową. Wykonujemy przeglądy i konserwacje podręcznego sprzętu gaśniczego oraz urządzeń przeciwpożarowych, opracowujemy dokumentacje projektowe, opinie, audyty oraz instrukcje bezpieczeństwa pożarowego, wykonujemy montaże systemów sygnalizacji pożarowej, oddymiania, wykrywania gazu, i inne. Poszukujemy do firmy osób chcących poszerzyć zwoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Oferujemy studentom SGSP możliwość odbycia stażu, który jest szansą na praktyczne wykorzystanie wiedzy poprzez pracę z projektantami, programistami oraz serwisantami. Poniżej szczegóły dotyczące oferty
Zachęcamy do kontaktu: biuro@dax.waw.pl.
oferta stażu DAX Dariusz Parzyszak
dodane: 02.06.2023
———————————————————
EXATEL to polski operator telekomunikacyjny i dostawca usług cyberbezpieczeństwa. Zbudowaliśmy drugą co do wielkości sieć światłowodową w Polsce i rozbudowujemy sieć międzynarodową. EXATEL to nie tylko ponad 21 800 km sieci, to połączenie telekomunikacji z innowacją. Od kilku lat prowadzimy działania R&D w obszarze ICT tworząc własne rozwiązania, takie jak urządzenia sieciowe (SDN) oraz oprogramowanie dla cyberbezpieczeństwa (TAMA- własny antyDDoS). Planujemy aktywnie uczestniczyć w rozbudowie sektora kosmicznego w Polsce. Już dziś świadczymy usługi łączności satelitarnej w oparciu o własny teleport.
Aktualnie mamy do zaoferowania w ramach praktyki stanowisko Asystenta ds. BHP
dodano: 30.05.2023
—————————————–
![]() |
PRAKTYKI W EUROPEJSKIEJ AGENCJI OBRONY |
Europejska Agencja Obrony (EDA) wspiera realizację europejskich projektów w dziedzinie obronności i zapewnia forum dla europejskich ministerstw obrony. Co roku EDA oferuje roczne staże przeznaczone dla osób, które niedawno ukończyły studia wyższe i które chciałyby zdobyć doświadczenie zawodowe w organizacji koordynującej współpracę w dziedzinie obronności w Europie.
Staż w EDA zapewnia:
- wyjątkową możliwość poznania od kulis polityki obronności i procesu rozwoju europejskich zdolności obronnych
- wykorzystanie wiedzy zdobytej w trakcie studiów
- funkcjonowanie w wielokulturowym i dynamicznym środowisku pracy.
Kto może się zgłosić: niedawni absolwenci uczelni wyższych, którzy wcześniej nie odbyli płatnego ani bezpłatnego stażu ani nie byli zatrudnieni w innej instytucji lub organie UE przez okres dłuższy niż sześć tygodni. Aby kandydaci zostali uznani za kwalifikujących się do odbycia stażu, przed upływem terminu składania zgłoszeń muszą spełniać kryteria podane w ogłoszeniu o naborze.
Czas trwania: 1 rok
Staż płatny: Tak, 1 252,68 euro/miesiąc (2022 r.)
Terminy aplikowania: od 14 kwietnia 2023 r. do 16 maja 2023 r.
Więcej szczegółów dostępnych jest pod linkiem: https://eda.europa.eu/careers/traineeship
————————————-
![]() |
PROGRAM PRAKTYKANCI– SPIE BUILDING SOLUTIONS |
SPIE Building Solutions sp. z o.o. jest niezależnym liderem multitechnicznej obsługi nieruchomości, czyli profesjonalnego i kompleksowego zarządzania budynkami (Facility Management). Czuwamy nad prawidłowym funkcjonowaniem setek obiektów zlokalizowanych na terenie całej Polski. Wspieramy rozwój młodych osób, którzy dopiero uczą się zawodu. Dlatego, aby umożliwić poznanie naszej branży i przybliżyć zakres świadczonych przez nas usług realizujemy dla uczniów i studentów program praktyk i staży. Po skończonej nauce oferujemy możliwość stałego zatrudnienia. Co roku organizujemy praktyki i staże dla kilkudziesięciu wybranych osób w całej Polsce.
Praktyki kierowane są do absolwentów szkół średnich technicznych (profil elektryk/energetyk/elektronik) oraz studentów III, IV i V roku, głównie kierunków technicznych (elektrycznych i pokrewnych, sanitarnych, z zakresu zarządzania nieruchomościami, automatyki, wentylacji, klimatyzacji, itp.). Praktyki trwają od 1 do 3 miesięcy. Obejmują Warszawę, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław i ich okolice. Jeśli jesteś zainteresowany odbyciem praktyki w naszej firmie, wypełnij odpowiedni formularz zgłoszeniowy, klikając na link aplikuj teraz.
Więcej informacji na stronie internetowej: https://www.spie.com.pl/Kariera/praktykanci oraz w prezentacji.
dodano: 11.04.2023
———————————–
![]() |
Spotkanie studentów z przedstawicielem SEKA S.A. – oferta praktyk studenckich |
SEKA S.A. zajmuje się świadczeniem wysoko wyspecjalizowanych usług w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. W obszarze działalności firmy znajduje się stały nadzór nad warunkami pracy, audyty i analizy dotyczące warunków pracy oraz stanu wypadkowości, doradztwo dla pracodawców, jak również reprezentowanie ich w przypadku czynności kontrolnych Organów nadzoru. Na rynku działa od 1988 roku mając pozycję lidera na rynku outsourcingu usług BHP i PPOŻ. W ramach umowy podpisanej z SGSP SEKA S.A. zaprasza studentów do odbycia w swoich strukturach praktyk studenckich, oferta skierowana jest do studentów kierunku inżynieria bezpieczeństwa.
Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem SEKA S.A. – 20 kwietnia godz. 9.50 sala P ob. 01.
informacje o firmie:
dodano: 11.04.2023 r.
————————————————–
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oferuje możliwość odbycia 4-tygodniowych (160 godzin), bezpłatnych, praktyk studenckich we wrześniu 2023 roku w Warszawie (grupa ANALITYCY – III)
Oferta praktyk skierowana do studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej kierunku:
• bezpieczeństwo wewnętrzne, którzy w dniu 1 marca 2023 roku byli studentami co najmniej trzeciego roku studiów I-ego stopnia (po 5 semestrach).
edit: 16 maja 2023 r.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozszerza krąg osób mogących ubiegać się o praktykę o studentów II roku
Wymagania stojące przed kandydatami:
- preferowana znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2/C1.,
- mile widziane osoby interesujące się obszarami współpracy międzynarodowej oraz zagadnieniami z zakresu prewencji terrorystycznej.
W czasie praktyk studenci będą w szczególności dokonywać tematycznych analiz źródeł otwartych zakończonych przygotowaniem dokumentów analitycznych o różnorodnym poziomie złożoności.
Jesteś zainteresowana/zainteresowany?
Wypełniony i podpisany formularz aplikacyjny oraz zgodę Dziekana przekaż do Działu Spraw Studenckich Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z dopiskiem „grupa analitycy III”.
Termin składania aplikacji – 15 maj 2023 roku. zmiana aplikacje przyjmowane są do 31 maja 2023 r.
Agencja zastrzega sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane zgłoszenia (najpóźniej do 15 czerwca 2023 roku).
dodano: 03.04.2023
————————————————————–
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej już po raz ósmy uruchamia program płatnych praktyk letnich „zaFUNDuj sobie przyszłość”
Program kierowany jest do studentów, którzy nie ukończyli 26 lat. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/zafunduj-sobie-przyszlosc-program-platnych-praktyk-letnich
Aplikacje przyjmowane są od 21 marca 2023 do 3 maja 2023.
Wirtualne Dni Otwarte „zaFUNDuj sobie przyszłość” bez tajemnic.
Event odbędzie się online 5 kwietnia 2023 roku, ę na platformie TEAMS, zgłoszenia należy przesyłać na adres: kariera@mfipr.gov.pl , następnie zostanie przesłany link do spotkania.
dodano: 24.03.2023
——————————————————————————–
Rozpoczęła się XIV edycja konkursu Studencki Nobel dla studentów z całej Polski!
Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego zaprasza młodych naukowców i działaczy do podzielenia się swoimi osiągnięciami natury naukowej, społecznej czy artystycznej.
Studencki Nobel skupiony jest wokół:
•propagowania rozwoju nauki, literatury i sztuki;
•wsparcia idei wolontariatu;
•ułatwienia młodym, zdolnym artystom i naukowcom rozwijania pasji i zainteresowań.
To jedyny taki program stypendialny stworzony przez organizację studencką. Skierowany jest do studentów uczelni wyższych z całej Polski, którzy wyróżniają się ambicją, ciężką pracą oraz zaangażowaniem. Niezależne Zrzeszenie Studentów pragnie, by program ułatwiał młodym ludziom rozwijanie swoich pasji, zainteresowań. a przede wszystkim stał się dodatkowo motywował do podejmowania coraz kolejnych działań.
Zwycięzcy otrzymają ufundowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego nagrody ogólne o łącznej wartości 50 000 zł oraz nagrodę specjalną, związaną z działaniami 3W w wysokości 5 000 zł! Dodatkowo, jest to szansa na wyróżnienie się na rynku pracy i zbudowania sieci networkingowej z innymi uzdolnionymi studentami z całej Polski
Aby aplikować na Studenckiego Nobla 2023, wystarczy wejść na https://www.studenckinobel.info/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy do 31 marca 2023 r.
Zachęcamy do zaobserwowania social mediów projektu https://www.facebook.com/StudenckiNobelpl
dodano: 23.03.2023
——————————————–
„Praktyki u Marszałka” – VII edycja
W okresie lipiec-wrzesień 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, będzie realizowana VII edycja programu „Praktyki u Marszałka”. W związku z trwającą w ostatnich latach sytuacją epidemiczną, z troski o bezpieczeństwo studentów i pracowników Urzędu, program został wstrzymany. Biorąc jednak pod uwagę aktualną sytuację i fakt, iż poprzednie edycje organizowane w latach 2015 – 2019 r. cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów, organizację programu została wznowiona
Głównym założeniem programu „Praktyki u Marszałka” jest przybliżenie studentom organizacji Urzędu, jego otoczenia prawnego, realizowanych zadań, kultury organizacyjnej, misji i wdrożonych systemów zarządzania. W trakcie realizacji praktyk studenci poznają specyfikę działania urzędu marszałkowskiego, a także praktykę stosowania prawa administracyjnego, zasady przepływu informacji i komunikowania się wewnątrz urzędu oraz z jego klientami. Ważnym aspektem praktyk jest możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego z zakresu funkcjonowania administracji samorządowej.
Więcej informacji o projekcie w zakładce PRAKTYKI/STAŻE
dodano: 23.03.2023
—————————————-
VII edycja bezpłatnego projektu Career Boost
Fundacja Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium zaprasza do zapisów do VII edycji bezpłatnego projektu – Career Boost prowadzonego przez ekspertów jednej z wiodących międzynarodowych firm – UBS Bank.
Projekt Career Boost jest skierowany m.in. do osób:
• bezrobotnych,
• studentów wchodzących na rynek pracy,
• mających trudności z podjęciem zatrudnienia,
• zagrożonych utratą pracy,
• pracujących poniżej swoich kwalifikacji,
• wracających na rynek pracy po przerwie związanej np. z chorobą lub wychowywaniem dziecka,
• uchodźców wojennych z Ukrainy posługujących się j. polskim lub j. angielskim
dodano:23.03.2023
—————————————-
31 MARCA 2023 – STUDENCKIE SEMINARIUM NAUKOWE
WYBRANE FORMY POMOCY HUMANITARNEJ W KONTEKŚCIE KONFLIKTU UKRAIŃSKO-ROSYJSKIEGO 2023 – CZĘŚĆ 2
Zapraszamy na już drugie seminarium dotyczące wybranych aspektów pomocy humanitarnej w kontekście konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Jeśli chcielibyście wziąć czynny udział w powyższym seminarium i podzielić się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami a może propozycjami zmian.
- Zgłoszenie prelegentów do 12.03.2023 / do wyczerpania limitu miejsc
- przesłanie tematu wystąpienia do 16.03.2023
Masz problem z doborem tematu? Nie wiesz czy Twój temat pasuje do tematyki seminarium? Skontaktuj się z mgr Aleksandrą Woźniak awozniak@sgsp.edu.pl lub Dr(on) Radosławem Fellnerem.
Przekaż informację że jesteś zainteresowany wzięciem udziału w seminarium jako prelegent albo słuchacz wypełniając formularz
dodano: 09.03.2023
————————————-
23 MARCA 2023 – WARSZTATY Z AUTOPREZENTACJI
Koło Naukowe Liderzy Bezpieczeństwa zaprasza na warsztaty dotyczące autoprezentacji.
Dowiecie się na nich między innymi:
- jak wyglądać na osobę pewną siebie?
- (nie) oczywiste sposoby na radzenie siebie z tremą!
- co zrobić, aby inni nas słuchali?
- jakie stworzyć ciekawą i przykuwającą uwagę prezentację – sprawdzone pomysły!
dodano: 09.03.2023
—————————–
9 marca 2023 r. roku zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami
Biura Kadr Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Jego adresatem są studenci a także absolwenci naszych obydwu kierunków. Wybraliśmy formułę on-line aby ułatwić dostęp dla wszystkich zainteresowanych. Tematami poruszanymi będą: pojęcie służb specjalnych i ich rodzaje w Polsce, zadania i metody ich realizacji, wymagania stawiane kandydatom do służby w ABW, postępowanie kwalifikacyjne, profilaktyka antyterrorystyczna.
Aby wziąć udział należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny, Po rejestracji na wskazany adres mailowy przesłany będzie link do spotkania.
Uczestników spotkania poprosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjna i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, jest to niezbędne do uczestnictwa w wydarzeniu.
dodane: 02.03.2023
————————————————–
Drodzy studenci i absolwenci!
Rusza VI edycja programu Legia Akademicka
Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (Dz.U.2022.655), od bieżącego roku akademickiego, nastąpią istotne zmiany w realizacji programu ochotniczego wojskowego szkolenia studentów „Legia Akademicka”.
Informacje o VI edycji programu Legia Akademicka, kursach oficerskich dla absolwentów uczelni wyższych i programie stypendialnym dla studentów kandydujących do zawodowej służby wojskowej w roku akademickim 2022/2023 możecie Państwo uzyskać na stronie MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/legia-akademicka oraz z prezentacji płk Włodarczyka z Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Studenci chętni do uczestnictwa w szkoleniu podstawowym (szeregowych) powinni zgłosić się do
najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji
Absolwenci i studenci SGSP, którzy ukończyli szkolenie podstawowe w poprzednich edycjach Legii Akademickiej, a zdecydują się uczestniczyć w szkoleniu podoficerskim realizowanym na terenie naszej uczelni, mogą składać:
do koordynatora ds. Legii Akademickiej z ramienia SGSP– dr. inż. Jana Bernego
Termin składania wniosków to 04.02.2023 r.
(osobiście w dziekanacie, lub przesłać drogą elektroniczną do koordynatora na adres: jberny@sgsp.edu.pl)
dodano: 02.02.2023
————————————————-
Rusza kolejna edycja programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) -Ambasadorowie Karier UE 2023/2024. Uczestnictwo w programie daje uczelniom i studentom cenne, międzynarodowe doświadczenie, przydatne w dalszym życiu zawodowym i dlatego cieszy się on w Polsce od lat dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku akces zgłosiło 58 polskich uczelni, które wytypowały 33 studentów do wzięcia udziału w programie.
Szkoła Główna Służby Pożarniczej zgłosiła swój udział w bieżącej edycji programu. Zachęcamy studentów do zgłaszania swoich kandydatur, w tym celu poprosimy o kontakt z Działem Spraw Studenckich. Zgłoszenia należy dokonać do 20 marca 2023 r.
Więcej informacji o samym programie znajduje się pod adresem:
https://epso.europa.eu/en/eu-careers/eu_careers_student_ambassadors
dodane: 23.01.2023
——————————————————-
Program „ABSOLWENT” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Celem programu ,,ABSOLWENT” jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami, posiadających wykształcenie wyższe lub realizujących ostatni lub przedostatni semestr nauki w szkole wyższej, w zaplanowaniu i wdrożeniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej oraz pomoc w rozwoju umiejętności i w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Program daje szerokie możliwości rozwoju zawodowego osób niepełnosprawnych. Do projektu przystąpiło 19 podmiotów, których lista jest poniżej.
wybrane instytucje realizujące projekt:
Stowarzyszenie Edukacja i Nauka
dodano: 20.01.2023
————————————————–
Drodzy STUDENCI !!!
Zachęcamy wszystkich studentów cywilnych, którzy osiągnęli z poprzedniego roku akademickiego średnią ocen co najmniej 4,0 oraz działają na rzecz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej do składania podań o srebrną lub złotą odznakę „WZOROWY STUDENT”.
Formularz wraz z wyszczególnionymi osiągnięciami potwierdzonymi odpowiednimi dokumentami
należy złożyć w Kancelarii Ogólnej SGSP w terminie do 15 LISTOPADA
szczegóły w zakładce Odznaka „WZOROWY STUDENT SGSP”
————————————————
Ogólnopolski konkurs Szefa ABW na najlepszą pracę doktorską, magisterską lub licencjacką – Edycja XII – 2022 rok
Szef ABW ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską, magisterską lub licencjacką dotyczącą bezpieczeństwa państwa w kontekście zagrożeń wywiadowczych, terrorystycznych, ekonomicznych
Ogłoszenie i warunki konkursu
Organizatorem konkursu jest Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem konkursu jest popularyzacja problematyki bezpieczeństwa wewnętrznego państwa w środowisku akademickim oraz edukacja i zwiększanie świadomości społecznej w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego i porządku konstytucyjnego RP.
Tematy konkursu
1. Rola i zadania służb specjalnych w demokratycznym państwie prawa i w państwach autorytarnych.
2. Konstytucyjne prawa obywateli a uprawnienia służb specjalnych.
3. Służby specjalne – historia i teraźniejszość.
4. Bezpieczeństwo Polski i Europy w XXI wieku − zagrożenia i wyzwania.
Nagrody w konkursie
Miejsce I − nagroda finansowa w wysokości 10 000 zł.
Miejsce II – nagroda finansowa w wysokości 8000 zł.
Miejsce III – nagroda finansowa w wysokości 6000 zł.
Wyróżnienie – nagroda rzeczowa.
Wybrane prace zostaną opublikowane we fragmentach na łamach czasopism „Przegląd Bezpieczeństwa Wewnętrznego” oraz „Terroryzm – studia, analizy, prewencja”. Za opublikowane teksty autorzy nie otrzymują dodatkowego wynagrodzenia.
szczegółowe informacje o konkursie na stronie internetowej ABW:
dodane : 24.10.2022
———————–
Konkurs Alioth Group na najlepsze prace dyplomowe
Alioth Group ogłasza konkurs na najlepsze prace dyplomowe dotyczące bezpieczeństwa narodowego lub przemysłu obronnego. Do konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie, licencjackie, inżynierskie oraz doktorskie obronione w latach 2020/2021 oraz 2021/2022. Termin zgłaszania prac upływa 15 listopada 2022 roku. Nie zwlekaj, zgłoś swoją pracę już teraz!
Dla autorów najlepszy prac ufundowane zostały następujące nagrody:
I nagrodę w wysokości 7000 zł brutto
II nagrodę w wysokości 5000 zł brutto
III nagrodę w wysokości 3000 zł brutto
zczegóły na stronie organizatora:
https://alioth.group/pl/15-aktualnosci/group/342-konkurs-alioth-group-na-najlepsze-prace-dyplomowe
dodano:24.10.2022
—————————————————–
Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchamia kolejną edycję programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.
Program jest kierowany do studenckich kół naukowych celem wsparcia: prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych, i w promocji ich wyników, transferu wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej, nabywania przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i promocji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych, zakupu certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami.
Wysokość finansowania albo dofinansowania projektu nie może przekroczyć 70 000,00 zł. Nabór wniosków prowadzony będzie za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF. Nabór wniosków w ramach programu trwa od 10 października 2022 r. od godziny 08.00 do 14 listopada 2022 r. do godziny 16.00.
Informacje w sprawie programu uzyskać można w Departamencie Programów Naukowych i Inwestycji: e-mail: skn@mein.gov.pl.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/program-studenckie-kola-naukowe-tworza-innowacje
—————————————

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego dedykowana jest zaangażowanym, pełnym pasji i wchodzącym w dorosłość obywatelom i obywatelkom. Chcemy docenić i uhonorować tych, którzy działają na rzecz miasta, za ich wkład w upowszechnianie postaw obywatelskich, rozwój społeczności lokalnej i poszanowanie praw człowieka.
W tegorocznej edycji zostaną nagrodzone osoby za działania i projekty z 2021 roku. Spośród przesłanych zgłoszeń Kapituła wyłoni laureatów w dwóch kategoriach wiekowych 15-19 i 20-26 lat.
Formularz może wypełnić każdy – nauczyciel, rodzic, kolega lub koleżanka, a także szkoła, czy organizacja pozarządowa.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy od 14 września do 12 października 2022 roku i zgłoś młodych, zaangażowanych społecznie warszawiaków do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego.
Szczegółowe informacje: https://dzialam.um.warszawa.pl/nagroda-dla-mlodych
—————————————————–
Forum Uczelni Technicznych zaprasza członków Kół Naukowych do udziału w ogólnopolskim konkursie KoKoN, którego uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się 22 października 2022 roku we Wrocławiu. Ideą konkursu jest rozwój aktywności naukowej i społecznej wraz z integracją środowiska studenckiego, propagowaniem działalności naukowej oraz budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce. W tym roku nagrodzone zostaną projekty w siedmiu kategoriach. Ich dokładny opis znajdą Państwo na stronie https://fut.edu.pl/kokon/. Film z zaproszeniem do udziału w konkursie https://www.facebook.com/113093362041310/videos/400701605564423
dodane: 30.09.2022
——————————
WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. To największe tego rodzaju zawody na świecie
Zawodnicy będą się zmagali w 22 konkurencjach: 1. Architektura krajobrazu; 2. Budownictwo cyfrowe (BIM); 3. Chmura obliczeniowa; 4. Cukiernictwo; 5. Cyberbezpieczeństwo; 6. Florystyka; 7. Frezowanie CNC; 8. Fryzjerstwo; 9. Gotowanie; 10. Instalacje sanitarne i grzewcze; 11. Instalacje elektryczne; 12. Integracja Robotów Przemysłowych; 13. Meblarstwo; 14. Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych; 15. Mechatronika; 16. Obsługa gości hotelowych; 17. Przemysł 4.0; 18. Serwis restauracyjny; 19. Stolarstwo; 20. Spawanie; 21. Technologia mody; 22. Zabiegi kosmetyczne. W trakcie 3 dni konkursu najzdolnielniejsi uczniowie, studenci i młodzi pracownicy będą rywalizować o miano najlepszego w Polsce. Konkurs jest skierowany do osób, które do dn. 5 września 2023 r. ukończą 18 lat i nie przekroczą 25 roku życia. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji będą reprezentować Polskę na EuroSkills 2023, które odbędzie się w dn. 5-9 września 2023r. w Gdańsku. Rejestracja na stronie: https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/
dodane: 30.09.2022
—————————————–
Stypendium MON dla studentów – składanie wniosków do 31 sierpnia
W związku z opublikowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej decyzją 114/MON określającą limit stypendiów dla studentów – kandydatów na żołnierzy zawodowych rozpoczynających studia w roku akademickim 2022/2023 określono na poziomie 50 osób i jest ściśle związany z kierunkami studiów określonymi w załączniku nr 1 niniejszej decyzji. Z przykrością informujemy że wykaz kierunków zawartych w decyzji nie uwzględnia kierunków bezpieczeństwo wewnętrzne oraz inżynieria bezpieczeństwa co ma miejsce w rozporządzeniu. Mamy nadzieję że w kolejnych latach studenci SGSP będą mieli szansę na udział w projekcie.
edit: 22.08.2022
Ustawa z dn. 11 marca 2022 r. o obronnie Ojczyzny wprowadza nowy rodzaj stypendium dla kandydatów na żołnierzy. Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dn. 4 lipca 2022 r. wprowadza na podstawie ustawy nowe przepisy, które obowiązują od 9 lipca 2022 r. Stypendium w wysokości połowy uposażenia zasadniczego szeregowego zawodowego (2 280 zł) będzie mógł otrzymać student cywilny, który jest zainteresowany powołaniem do zawodowej służby wojskowej – pod warunkiem że studiuje na kierunku przydatnym dla sił zbrojnych (69 kierunków w tym inżynieria bezpieczeństwa i bezpieczeństwo wewnętrzne).
Zapisy ustawy określają że:
1. Minister Obrony Narodowej może przyznać osobie zainteresowanej powołaniem do zawodowej służby wojskowej, na jej wniosek, stypendium na naukę w uczelni wyższej, na kierunku zapewniającym nabycie kwalifikacji przydatnych w Siłach Zbrojnych.
2. Wniosek o przyznanie stypendium składa się do Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w terminie do 31 sierpnia
3. Warunkiem przyznania stypendium jest podpisanie umowy, w ramach której osoba, której przyznaje się stypendium, zobowiązuje się do:
1) ukończenia szkolenia podstawowego w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej przed rozpoczęciem drugiego roku nauki, po którym zostanie przeniesiona do pasywnej rezerwy;
2) nieodpłatnego uczestniczenia w ćwiczeniach wojskowych żołnierzy pasywnej rezerwy, w wymiarze przewidzianym w umowie;
3) uczestniczenia w zajęciach w Szkole Legii Akademickiej;
4) ukończenia kursu oficerskiego i zdania egzaminu na oficera;
5) złożenia wniosku o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej i pozostawanie w tej służbie przez okres określony w umowie nie krótszy niż 5 lat.
4. W przypadku niespełnienia warunków określonych w umowie wskazanej w ust. 3 osoba, która podpisała umowę, zwraca wypłacone stypendium na zasadach określonych w tej umowie.
Szczególowe warunki w poniższych dokumentach:
Ustawa z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (Dz.U. 2022 poz. 655, Art 112 i Art. 113)
dodano: 17.08.2022
————————————————–
Pierwsza Konferencja Naukowo-Techniczna „Aktualne problemy związane z zarządzaniem bezpieczeństwem i higieną pracy w budownictwie”
„Aktualne problemy związane z zarządzaniem bezpieczeństwem i higieną pracy w budownictwie”, to tytuł konferencji która odbędzie się na Politechnice Warszawskiej w dniach 26- 27 października 2022 r.. Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy z zakresu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz organizacyjnych służących poprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na budowach. Organizatorami są: Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej oraz Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.
Termin nadsyłania tytułów oraz streszczeń artykułów na adres konferencja.bhp@pw.edu.pl: 29.07.2022 r.
Termin nadsyłania pełnych tekstów artykułów: 31.08.2022 r.
Udział w Konferencji, w tym publikacja są bezpłatne.
Tematyka:
– nowoczesne rozwiązania podnoszące poziom bezpieczeństwa pracy;
– aspekty prawne związane z bezpiecznym prowadzeniem robót budowlanych;
– zarządzanie budową ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pracy;
– uwzględnienie bezpieczeństwa pracy w fazie planowania oraz projektowania inwestycji budowlanej;
– bezpieczne prowadzenia robót podczas realizacji kontraktów infrastrukturalnych;
– wykorzystanie oprogramowania klasy BIM w celu redukcji zagrożeń na etapie budowy oraz eksploatacji obiektów budowlanych.
INFORMACJE: https://konferencjabhp2022.il.pw.edu.pl/ , e-mail: konferencja.bhp@pw.edu.pl
dodane: 20.07.2022
———————————————
Do 12 sierpnia można zgłaszać chęć podjęcia nauki w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.
Kształcenie w KSAP trwa ok. półtora roku, ma charakter stacjonarny, ciągły bez podziału na semestry.
Nie może być łączone ani z pracą, ani z nauką w innych instytucjach.
Jak informuje KSAP:
– każdy słuchacz KSAP otrzymuje stypendium opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych (4900 zł brutto),
– słuchacze KSAP posiadają obowiązkowe ubezpieczenia społeczne (emerytalno-rentowe, wypadkowe, zdrowotne),
– okres kształcenia w KSAP zalicza się do uprawnień pracowniczych,
– słuchaczom KSAP, którzy przed rozpoczęciem kształcenia byli pracownikami administracji publicznej, na okres kształcenia w KSAP przysługuje urlop bezpłatny.
Kształcenie w KSAP zapewnia absolwentom wszechstronne przygotowanie do przyszłej pracy w administracji publicznej. Zdobyte dyplomy uprawniają ich do uzyskania statusu urzędnika służby cywilnej, a nabyte umiejętności dają im solidne podstawy rozwoju dalszej profesjonalnej kariery. Ponad 1 300 absolwentów KSAP pracuje na wszystkich szczeblach administracji publicznej w kraju i za granicą. Zgodnie z ustawą o KSAP absolwenci Szkoły są zobowiązani do podjęcia pracy w urzędach administracji na stanowiskach postawionych im do dyspozycji przez Prezesa Rady Ministrów. Oferowane absolwentom stanowiska pracy to przeważnie stanowiska: specjalisty, starszego specjalisty, głównego specjalisty, rzadziej naczelnika wydziału. Dalsza kariera i szanse awansu zależą od zaangażowania absolwenta.
Harmonogram rekrutacji 2022:
I etap ankieta dotycząca zaangażowania w nieodpłatną działalność na rzecz dobra wspólnego (przesyłana wraz ze zgłoszeniem w terminie od 15 czerwca do 12 sierpnia 2022 r.)
sprawdzian umiejętności oraz sprawdzian wiedzy ogólnej (26 sierpnia 2022 r.)
sprawdzian znajomości języka obcego oraz test sytuacyjny (27 sierpnia 2022 r.)
II etap – ocena zintegrowana test MAPP (3-7 września 2022 r.) sesja assessment center (AC) (12-30 września 2022 r.)
III etap rozmowy kwalifikujące (11-13 października 2022 r.)
Więcej informacji o rekrutacji znajduje się na stronie:
https://ksap.gov.pl/ksap/ksztalcenie-stacjonarne/rekrutacja-2022
dodano: 19.07.2022 zgłoszenia do: 12.08.2022
————————————————————–
Mobbing, dyskryminacja, molestowanie w miejscu pracy- webinar Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie
Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie zaprasza na webinar, który odbędzie się 15 lipca 2022 r. o godz. 10:30. Tematem szkolenia będą: mobbing, dyskryminacja, molestowanie w miejscu pracy. Szkolenie jest organizowane w ramach programu Państwowej Inspekcji Pracy „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy”. Podczas szkolenia zostaną omówione ww. zagadnienia wraz z orzecznictwem. Przedstawiona zostanie charakterystyka poszczególnych działań zagrażających, co pozwoli na wyeksponowanie głównego źródła problemów, które skutkują eskalacją mobbingu, dyskryminacji czy molestowania. Poruszona również będzie kwestia odpowiedzialności pracodawcy za niepożądane zachowania w środowisku pracy oraz zasady tworzenia skutecznej polityki przeciwdziałania takim patologiom. Na przykładach judykatury zaprezentowane zostaną sposoby przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w miejscu pracy.
Webinar odbędzie się zdalnie, za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams 15 lipca o godz. 10:30. Zapisów nalezy dokonywać poprzez poniższy link: https://warszawa.pip.gov.pl/pl/formularz/196
dodano: 12.07.2022
———————————–
Szkoła Główna Służby Pożarniczej przystąpiła do III edycji projektu „Narodowa Reprezentacja Akademicka” – na rok 2022. ( umowa nr MEiN/2022/DPI/1395/NRAIII )
Do udziału w projekcie uprawnione są uczelnie publiczne i niepubliczne posiadające co najmniej 200 studentów studiów stacjonarnych, na których studiują studenci – zawodnicy szkolenia olimpijskiego, medaliści igrzysk olimpijskich, igrzysk europejskich, mistrzostw świata seniorów i mistrzostw Europy seniorów, uniwersjad i akademickich mistrzostw świata oraz studenci-sportowcy z niepełnosprawnościami, w tym osoby niedosłyszące (spełniający kryteria opisane w dalszej części niniejszego dokumentu), a także studenci sportowcy posiadający klasy sportowe – mistrzowską międzynarodową (MM) i mistrzowską (M).
Projekt „Narodowa Reprezentacja Akademicka” wspiera proces kształcenia studentów-sportowców. W jego ramach przekazywane jest dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dla studentów-sportowców realizujących karierę sportową. Program zajęć dydaktycznych realizowany jest w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu całego roku kalendarzowego zgodnie z zaplanowaną liczbą dodatkowych godzin na danego studenta-sportowca. W III edycji projektu naszą uczelnie reprezentuje 1 student łączący karierę sportową ze studiami.
dodane:11.07.2022
————————————-
23 czerwca odbyło się spotkanie on-line z przedstawicielami EKO-KONSULT : Panem Rafałem Frączkiem – Prezesem Zarządu oraz Panią Katarzyną Rachwalską Specjalistką ds. OOŚ. Podczas spotkania została przedstawiona działalność firmy oraz struktura Grupy Technologicznej ASE, w której skład wchodzi.
EKO-KONSULT ma 30 lat doświadczeń w doradztwie technicznym i środowiskowym dla przemysłu i infrastruktury. Ma ogromne doświadczenie w udziale w projektach z niemal wszystkich gałęzi przemysłu. Z uwagi na nadmorską lokalizację, uczestniczy w licznych projektach w strefie morskiej i przybrzeżnej. Od 2017 roku działa w ramach Grupy Technologicznej ASE świadcząc pełen zakres usług w zakresie bezpieczeństwa technicznego i środowiskowego, od wczesnego etapu, przez cały cykl życia obiektu technicznego lub inwestycji.
EKO-KONSULT oferuje Studentom SGSP kierunku inżynieria bezpieczeństwa możliwość odbycia stażu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Działem Spraw Studenckich.
Zapraszamy do zapoznania się informacjami o firmie EKO-KONSULT oraz Grupie Technologicznej ASE zawartymi w poniższych prezentacjach oraz na stronie internetowej.
dodane:06.07.2022
————————————
23 czerwca zapraszamy na spotkanie on-line z przedstawicielami firmy EKO-KONSULT.
Webinar dotyczy propozycji stażu dla studentów kierunku inżynieria bezpieczeństwa. Staż w firmie daje szanse realnego przygotowania zawodowego do pracy w zawodzie inżyniera bezpieczeństwa. Możliwość prześledzenia ścieżki przygotowania kompleksowego projektu do pozwolenia na budowę oraz projektów wykonawczych dla dużych inwestycji przemysłowych. Od Kuchni. Na realnych projektach.
Osoby zainteresowane stażem proszone są o kontakt z Działem Spraw Studenckich.
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami dotyczącymi działalności firmy:
dodano: 15.06.2022
———————–
Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II adresowane są do uczniów i studentów uczących się w Warszawie, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. To inicjatywa, której początki sięgają 2005 roku. Stypendia to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia im możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.
Nabór wniosków o stypendia (edycja 2022/2023) dla STUDENTÓW prowadzony będzie od 01/09/2022 do 10/10/2022 (Ze względu na to, że termin składania wniosków ustalony uchwałą stypendialną w tym roku wypada w weekend jest to najbliższy dzień roboczy przypadający po tej dacie).
Kto może zostać stypendystą? O stypendium mogą studenci warszawskich uczelni do ukończenia 26. roku, którzy spełnią łącznie następujące wymagania:
– spełniają kryteria formalne: średnia ocen nie może być niższa 3,5 studenci
– miesięczny – dochód netto na jednego członka gospodarstwa domowego nie może przekraczać 2000 zł
– twórczo angażują się w różnego rodzaju inicjatywy czy projekty, biorą udział w wolontariacie akcyjnym czy długoterminowym, odnoszą sukcesy na polu naukowym, sportowym czy artystycznym i mogą to udokumentować.
Wypełnią poprawnie wniosek i złożą go wraz z wymaganymi załącznikami w wyznaczonym terminie w Centrum Myśli Jana Pawła II. Ważna informacja: spełnienie podstawowych, formalnych kryteriów gwarantuje tylko, że wniosek zostanie rozpatrzony pod kątem merytorycznym. Nie oznacza to, że stypendium zostanie przyznane automatycznie. Program stypendialny ma określoną pulę stypendiów do rozdysponowania, co oznacza, że stypendia przyznawane są rankingowo. Otrzymują je najlepsi z kandydatów.
po dodatkowe informacje zapraszamy na stronę:
https://www.centrumjp2.pl/stypendia/o-stypendiach/
—————————–
Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej zaprasza na drugą edycją projektu Młodzi na rynku pracy! Jest to okazja do nabycia nowych umiejętności i wiedzy, która jest niezbędna w dzisiejszym świecie. Wśród poruszanych zagadnień będzie sytuacja finansowa studentów w Polsce czy zdrowie psychiczne. Odbędą się webinary z ekspertami, infografiki oraz liczne niespodzianki.
Wszelkie informacje dostępne są na stronie:
https://psrp.org.pl/mlodzi-na-rynku-pracy-vol-2/
——————————–
Ambasada USA i American Corners zapraszają nauczycieli, rodziców i młodzież na cykl bezpłatnych warsztatów online pt.: Cyber(nie)bezpieczeństwa – jak się chronić”.
Nauczyciel i ekspert Łukasz Gierek zaprasza do świata bezpiecznego Internetu, pokaże jak weryfikować informacje, jak rozpoznać trolla i uniknąć manipulacji oraz dostępu nieproszonych osób do naszych wrażliwych danych. Spotkania będą odbywać się w języku polskim w czwartki w godz. 18:00 – 19:30. Można uczestniczyć w dowolnie wybranych warsztatach. Uczestnicy i uczestniczki, którzy się zarejestrują i wezmą udział we wszystkich spotkaniach otrzymają certyfikat poświadczający ukończenie całego cyklu. Osobom zarejestrowanym prześlemy link do wydarzenia na platformie MS Teams na adres email podany przy rejestracji. Cykl “Cyber(nie)bezpieczeństwa” składa się z 4 webinariów na poniższe tematy:
12.05.2022 18:00 Jak fake news staje się newsem, a hate speech nowomową. Albert Einstein powiedział kiedyś, iż „Wadą cytatów internetowych jest to, że każdy od razu wierzy w ich prawdziwość” -postaramy się udowodnić, iż słowa wybitnego uczonego są rzeczywiście prawdą, a może nie są? Co w dzisiejszym świecie jest prawdą, a co fałszem? Jak nie płynąć z falą fake newsów i segregować wiadomości z mediów społecznościowych. Jak walczyć z hejtem? O tym wszystkim dowiesz się na tym webinarze.
19.05.2022 18:00 Dezinformacja w sieci, czyli ciemna strona Internetu. Wojna w XXI wieku przeniosła się do mediów cyfrowych. Gdy kiedyś zastanawialiście się jak wyglądałaby nowoczesna wojna w dobie mediów społecznościowych – to właśnie ona trwa. Została poprzedzona cyberalertami, atakami na infrastrukturę informatyczną kraju, sianiem paniki i szeroko pojętą dezinformacją – i to wszystko działo się wtedy, gdy jeszcze wojny oficjalnie nie rozpoczęto. Szeroko dostępne mass media, brak możliwości dezaktywacji Internetu w kraju atakowanym spowodowały, iż docierają do nas różne newsy, tak więc – jak odróżnić prawdę od fałszu, jak nie ulec propagandzie, jak nie udostępnić tego, czego nie powinniśmy – aby nie siać dezinformacji i paniki, jak rozpoznać trolla Internetowego, czy jak nie dać się zmanipulować informacją – o tym wszystkim dowiecie się na tym webinarze.
26.05.2022 18:00 Socjotechniki i inne formy „cybermanipulacji”. „Dzień dobry, ja dzwonię do Pani/ Pana z programu czysty powiat /twoje województwo dba o zdrowie/ z prezentacją fantastycznych, super niepotrzebnych produktów w fantastycznej, super dużej cenie, gdzie do odebrania ma Pan/Pani wyjątkowy gadżet. Mogę też dzwonić do Pana/Pani w nietypowej sprawie – włamania na Państwa konto bankowe, ale mogę też wysłać fałszywego sms, sfałszować stronę banku lub… no właśnie – możliwości i prób oszukiwania zwykłego obywatela jest mnóstwo, niestety, nie znając mechanizmów internetowych lub socjotechnik coraz bardziej dajemy się oszukiwać. Jak być bezpiecznym, jak weryfikować informacje, jak nie dać się wyprowadzić w socjologiczno- marketingowy ciemny róg – dowiesz się na tym webinarze.”
02.06.2022 18:00 Deepfake – coraz bardziej prawdziwa nieprawda. Kłamstwo w kooperacji z nowoczesną technologią, bardzo sprawnie potrafi udawać prawdę, logika i kultura nie mają szans, aby bez odpowiedniej wiedzy wydostać się z mrocznej studni nieprawdy i manipulacji. Tym właśnie jest deepfake – nowoczesna technologia, która była do tej pory przyjmowana jako ciekawostka z krainy sci-fi, czy jako pokaz możliwości telewizji i mediów przyszłości – dziś stała się skutecznym orężem w sianiu nieprawdy i dezinformacji. Orężem bardzo potrzebnym, aby sterować społeczeństwem, ale także aby być częścią taktyki wojskowej zmieniającej losy świata. Czy da się odróżnić foto manipulację od prawdy – są na to sprawdzone metody, o których opowiem, czy da się odróżnić deepfake od prawdy… na to pytanie postaram się odpowiedzieć na tym webinarze.
Więcej informacji o cyklu na stronie: https://pl.usembassy.gov/pl/webinary/
Kontakt: Biuro ds. Kultury − Ambasada USA w Warszawie
dodane: 16.05.2022 r.
—————————————————–
Miło nam poinformować że w wyniku rekrutacji na stanowiska stażowe w firmie Honeywell Fire & PAVA Solutions zatrudnionych zostało dwoje naszych studentów. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów !.
Jednocześnie zapraszamy innych pracodawców chcących przedstawić swoją ofertę do kontaktu z Biurem Karier SGSP.
—————————————————–
PRAKTYKI STUDENCKIE W ABW
Po więcej informacji zapraszamy do zakładki PRAKTYKI/STAŻE
Dodane: 20.04.2022
———————————————————
Webinar z przedstawicielami firmy Calanbau TPI Sp. z o.o.
26 kwietnia 2022 r. o godz 9.30 zapraszamy na webinar z przedstawicielami firmy Calanbau TPI Sp. z o.o.. Firma ma 30-letnie doświadczenie w branży ppoż na rynku międzynarodowym. Celem spotkania jest przedstawienie studentom i absolwentom SGSP oferty zatrudnienia. Naszymi gośćmi będą pracownicy firmy, którzy przedstawią strukturę firmy, możliwości rozwoju oraz charakterystykę pracy serwisie firmy. Zapraszamy serdecznie !!
zapisz się wypełniając formularz https://teams.microsoft.com/registration/7NCzRJdDyEGZhWE1865drw,M7B1qvcKtE6JrRul579iYQ,N4H7YGzXAEm465pKb-HvNg,2puT7OB-l0adzmfLZLAgKg,ScJblyR3bEezY0fK7xzL0g,OcHQR8vhPUS8wgpkHYr79w?mode=read&tenantId=44b3d0ec-4397-41c8-9985-6135f3ae5daf
dodane: 15.04.2022
—————————————————————–
PLEBISCYT POLSKIEGO RADIA CZWÓRKI „NIEPRZECIĘTNI 2022”
Jeszcze do 17 kwietnia można przesyłać zgłoszenia do plebiscytu „NIEPRZECIĘTNI 2022”. Czwórka adresuje swoją akcję do osób między 18. a 35. rokiem życia mających niesamowite pasje, wyjątkowe umiejętności, czy robiących coś ciekawego. Do tych, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18 a 35 rokiem życia.
Kandydatury można zgłaszać spośród rodziny, przyjaciół, znajomych czy współpracowników, można też zgłosić samego siebie.
Spośród wszystkich nadesłanych kandydatur, kapituła plebiscytu wybierze 10 finalistów i ogłosi ich nazwiska 16 maja. W drugim etapie konkursu, to słuchacze wybiorą zwycięzcę spośród szczęśliwej dziesiątki. Od 16 maja do 12 czerwca będzie można głosować na swojego faworyta poprzez stronę czworka.online. Wyniki głosowania i nazwisko „Nieprzeciętnego 2022” poznamy na uroczystej gali finałowej, zaplanowanej na 23 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana. Po dodatkowe informacje zapraszamy na stronę Czwórki
dodane: 12.04.2022
—————————————–
Program płatnych praktyk letnich „zaFUNDuj sobie przyszłość”
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej już po raz siódmy uruchamia program płatnych praktyk letnich „zaFUNDuj sobie przyszłość”. Program kierowany jest do studentów, którzy nie ukończyli 26 lat. Podczas praktyk uczestnicy pozyskają cenną wiedzę z zakresu funduszy europejskich oraz poznają zasady działania administracji rządowej, a za ich czas otrzymają wynagrodzenie w wysokości 2 856,5 zł brutto miesięcznie.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej – zafunduj sobie przyszlość program płatnych praktyk letnich
dodane: 31.03.2022, aktualizacja 12.04.2022
——————————————–
Webinar z przedstawicielem firmy Cost Care Consulting
Cost Care Consulting to specjalistyczna firma konsultingowa w zakresie innowacyjnych rozwiązań Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie audytu oraz finansowania zidentyfikowanych obszarów BHP w celu poprawy bezpieczeństwa pracy. Obecnie firma ma do zaoferowania studentom SGSP specjalizacji Inżynieria bezpieczeństwa pracy (BHP) płatny staż.
6 kwietnia 2022 r. odbył się webinar dotyczący oferty płatnego stażu, który oferuje firma. Pan Artur Wrzosek, przedstawiciel Cost Care Consulting przedstawił zakres stażu i oczekiwania wobec kandydatów. Rónorodność zakresu obowiązków jakie czekają na stażystę jest świetną okazją do praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas studiów. Zapraszamy do aplikowania na staż.
dodane: 30.03.2022, aktualizacja 07.04.2022 r.
———————————————
Oferta stażu w Honeywell Fire & PAVA Solutions
Miło nam poinformować że w wyniku tej rekrutacji dwoje naszych studentów znalazło zatrudnienie w firmie . Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!
dodane: 27.04.2022
24 marca odbył się webinar zorganizowany przez Biuro Karier Szkoły Głównej Służby Pożarniczej
z Panem Marcinem Cichym przedstawicielem firmy Honeywell Fire & PAVA Solutions
Firma Honeywell Fire & PAVA Solutions jest wiodącym producentem systemów sygnalizacji pożarowej i sterowania gaszeniem ESSER, Notifier, System Sensor, KAC, Morley, Xtralis/VESDA, FAAST oraz dźwiękowych systemów ostrzegawczych Variodyn, Intevio, HN Series.
Podczas spotkania :
- przybliżono zakresu działalności firmy Honeywell Fire & PAVA Solutions,
- odbyła się prezentacja produktów i systemów oraz przykładowych obiektów i realizacji,
- omówiono możliwości podjęcia stażu w firmie w dziale ofertowym, sprzedażowym, szkoleniowym oraz technicznym lub dziale marketingu. Staż daje możliwość docelowego zatrudnienia na pełen etat. W ramach stażu osoba będzie odpowiedzialna za poniższe obszary:
▪ Przygotowanie ofert systemów SSP, SUG, DSO
▪ Analiza dokumentacji obiektów, projektów systemów, optymalizacja rozwiązań
oferowanych przez Honeywell dla danego projektu
▪ Obliczenia systemów zasysających (PipeIQ, Aspire), bilanse prądowe w systemach SSP,
DSO, symulacje akustyczne (EASE)
▪ Administracja danych szkoleniowych, wsparcie przygotowania szkoleń
▪ Wsparcie prac administracyjnych działu marketingu i komunikacji
▪ Testy nowych produktów przez wprowadzeniem na rynek (NPI)
▪ Testy zgłaszanych usterek produktów od klientów
▪ Testy wydajnościowe systemu, nietypowych konfiguracji
▪ Wsparcie prac z przygotowaniem dokumentacji i zestawów testowych przy certyfikacji i
dopuszczaniu urządzeń w CNBOP
▪ Zarządzanie zasobem dokumentacji produktów na serwerze firmowym i stronie www
▪ Przygotowanie, aktualizowanie prezentacji szkoleniowych, sprzedażowych
▪ Przygotowanie grafiki obrazującej sposób działania urządzeń, zasady projektowania,
montażu, instalacji, konfiguracji, serwisu
▪ Przygotowywanie projektów systemów SSP, SUG, DSO – część opisowa, obliczenia,
zestawienia materiału, rysunki, schematy blokowe, zestawy dokumentacji wyrobów
▪ Tłumaczenie dokumentacji i oprogramowania - zaprezentowano propozycje zagadnień prac inżynierskich/magisterskich z tematyki systemów sygnalizacji pożarowej, dźwiękowych systemów ostrzegawczych.Tematyka przykładowych prac dyplomowych to:
- Stworzenie aplikacji symulującej panel obsługi centrali sygnalizacji pożarowej w celach szkoleniowych operatorów, serwisantów systemów
- Opracowanie narzędzia do synchronizacji pamięci zdarzeń z wielu central sygnalizacji pożarowej w systemie SSP ESSER z filtrowaniem zdarzeń
- Opracowanie przeglądarki dokumentacji produktowej z wyszukiwarką wg tagów w nazwie pliku
- Testy porównawcze odporności na fałszywe alarmy czujek punktowych ESSER IQ8 różnych typów
- Opracowanie oprogramowania: kreatora zestawienia materiału na podstawie kwestionariusza ▪ Opracowanie aktywnego dokumentu WORD tworzącego opis do projektu systemu sygnalizacji pożarowej na podstawie kwestionariusza
- Testy systemów zasysających przy pionowym montażu rurek (szyby windowe) i wpływu efektu kominowego na skuteczność detekcji
- Opracowanie schematów i animacji szkoleniowych obrazujących różne procedury alarmowania w systemach SSP (dwustopniowe/jednostopniowe, weryfikacja alarmu, koincydencje itdp.
Osoby zainteresowane stanowiskiem stażysty proszę o przesłanie CV i kontakt:
Marcin Cichy Product & Appl/Sys Sales Manager
Honeywell Sp. z o.o. Domaniewska 39
02-672 Warsaw, Poland
tel 22 60 61 004 , 694 424 680
marcin.cichy@honeywell.com
www.hls-poland.co
dodane: 25.03.2022
————————————————————————————
Ruszył kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA – Graduate Student Award 2023-24, Junior Research Award 2023-24, Senior Award 2023-24 i STEM Impact Award 2022-23. Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych, który od 75 lat wspiera współpracę na rzecz rozwoju nauki, kultury oraz relacji międzyludzkich i międzyinstytucjonalnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a ponad 160 krajami. Wśród absolwentów i absolwentek programu znajduje się m.in. 61 laureatów Nagrody Nobla i 89 laureatów nagrody Pulitzera. W Polsce Program Fulbrighta działa już od ponad 60 lat i liczy ponad 5000 absolwentek i absolwentów, którzy niejednokrotnie podkreślają, że jest to program, który po prostu zmienia życie.
Fulbright Graduate Student Award 2023-24 to program dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego lub trzeciego stopnia w USA, zapewniający finansowanie pierwszego roku nauki w kwocie do 47 000 USD, z możliwością przedłużenia na kolejny rok. Przyjmowane są wnioski na wszystkie kierunki studiów z wyłączeniem studiów medycznych wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem, programów LLM (Master of Laws) oraz MBA (Master of Business Administration). Wyjazd jest możliwy na każdą akredytowaną uczelnię wyższą. Nabór wniosków trwa do 22 kwietnia. Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/graduate-student-award/
Fulbright Junior Research Award 2023-24 to program dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór wniosków trwa do 27 maja. Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/junior-award/
Fulbright Senior Award 2023-24 to program umożliwiający osobom zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucji goszczącej w USA (tj. amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym, instytucji rządowej lub organizacji pozarządowa). Stypendium, trwające od 3 do 10 miesięcy, skierowane jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia doktora. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór wniosków trwa do 27 maja Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/senior-award/
Fulbright STEM Impact Award 2022-2023 to program dla osób, które kierują projektami badawczymi z obszarów STEM i są zatrudnione w polskich instytucjach akademickich i naukowych. Stypendium pozwala na realizację krótkoterminowego (2-6 tygodni) projektu badawczego i/lub dydaktycznego oraz na poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA. Przyjmowane są wnioski z dyscyplin wchodzących w zakres dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych oraz dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór wniosków trwa do 27 maja. Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/stem-impact-award/
Fulbright Specialist 2022-23 to program polskich instytucji zainteresowanych udziałem w programie Fulbright Specialist 2022-23. Program umożliwia nawiązanie współpracy z wybitnymi amerykańskimi specjalistami i specjalistkami oraz wspólną realizację projektu (2- 6 tygodni). Wnioski na wizyty w Polsce mogą składać instytucje wyrażające gotowość przyjęcia Specjalisty do prowadzenia lub uczestniczenia w m.in. wykładach, seminariach i warsztatach, sympozjach, konferencjach, konsultacjach w zakresie prac programowych oraz rozwoju kadry administracyjnej/pracowników naukowo-badawczych, do wykonywania ocen i ekspertyz, czy też rozwijania lokalnych programów i/lub projektów badawczych. W tegorocznym naborze priorytetowo traktowane są projekty poświęcone udostępnianiu, upowszechnianiu i wdrażaniu najlepszych praktyk na rzecz innowacyjnej edukacji. Nabór wniosków trwa do 11 kwietnia Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/specialist/ Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://fulbright.edu.pl/rekrutacja-2022/
opracowano na podstawie materiałów promocyjnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta
————————-
Poznań Biznes Partner i Polska Fundacja Przedsiębiorczości zapraszają na cykl bezpłatnych szkoleń, wykładów i doradztwa biznesowego. Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty usług w marcu. https://www.poznan.pl/mim/msp/pinboard,1033/pinboard.html?instance=1033&lang=pl . Już 8 marca szkolenie „Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej „Wsparcie w Starcie” – szansą na założenie i rozwój przedsiębiorstwa”.https://www.poznan.pl/mim/msp/pinboard,1033/pozyczka-na-rozpoczecie-dzialalnosci-gospodarczej-wsparcie-w-starcie-szansa-na-zalozenie-i-rozwoj-przedsiebiorstwa,31726.html
—————————-
Firma CALANBAU-TPI zajmuje się ochroną przeciwpożarową budynków, czyli znajdowaniem odpowiednich rozwiązań technicznych i proponowaniem rozwiązań w zakresie instalacji przeciwpożarowych, które dokładnie i jednocześnie w ekonomiczny sposób chronią przed ryzykiem. CALANBAU-TFI zaprasza do współpracy, oferując możliwość zatrudnienia i jednoczesnego studiowania.
„Praktyki u Marszałka” – VII edycja
W okresie lipiec-wrzesień 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, będzie realizowana VII edycja programu „Praktyki u Marszałka”.
W związku z trwającą w ostatnich latach sytuacją epidemiczną, z troski o bezpieczeństwo studentów i pracowników Urzędu, program został wstrzymany. Biorąc jednak pod uwagę aktualną sytuację i fakt, iż poprzednie edycje organizowane w latach 2015 – 2019 r. cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów, organizację programu została wznowiona.
- Przebieg praktyk
VII Edycja Praktyk u Marszałka zostanie zorganizowana i przeprowadzona w miesiącach lipiec-wrzesień 2023 r., w dwóch turach: 1. pierwsza tura –3 lipca 2023 r.-11 sierpnia 2023 r.; 1) maksymalnie 25 praktykantów we wskazanych komórkach; 2) 30 dni roboczych, 210 godzin. 2. druga tura – 21 sierpnia 2023 r.-29 września 2023 r.; 1) maksymalnie 25 praktykantów we wskazanych komórkach; 2) 30 dni roboczych, 210 godzin. Dla praktykantów przewidziano łącznie 50 miejsc - Cel praktyk
Głównym założeniem programu „Praktyki u Marszałka” jest przybliżenie studentom organizacji Urzędu, jego otoczenia prawnego, realizowanych zadań, kultury organizacyjnej, misji i wdrożonych systemów zarządzania. W trakcie realizacji praktyk studenci poznają specyfikę działania urzędu marszałkowskiego, a także praktykę stosowania prawa administracyjnego, zasady przepływu informacji i komunikowania się wewnątrz urzędu oraz z jego klientami. Ważnym aspektem praktyk jest możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego z zakresu funkcjonowania administracji samorządowej. - Organizacja praktyk
Wymogi formalne
Praktyki skierowane są do osób, które zaliczyły pierwszy semestr studiów stacjonarnych (dziennych) licencjackich, inżynierskich lub magisterskich uczelni wyższych publicznych i prywatnych znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego. Praktykantem może zostać osoba zamieszkująca na Mazowszu, która nie ukończy 26 lat, co najmniej do ostatniego dnia trwania praktyk. Na zakończenie praktyk każdy ze studentów otrzyma zaświadczenie o ich ukończeniu. Jednocześnie informuję, że w ramach praktyk nie podpisujemy z uczelniami porozumień. - Proces naboru i rekrutacji
Nabór na praktyki (tj. na pierwszą i drugą turę) będzie odbywał się od 3 do 21 kwietnia 2023 r. Osoby zainteresowane realizacją praktyk w Urzędzie, zobowiązane będą do rejestracji w programie poprzez założenie indywidualnego konta na podstronie „Praktyki u Marszałka” (zakładka „Oferty pracy” na stronie internetowej www.mazovia.pl lub strona http://praktyki.mazovia.pl) oraz do terminowego przesłania wypełnionego wniosku zgłoszeniowego wraz z oświadczeniem stanowiącym załącznik do Regulaminu organizacji praktyk. Podczas rekrutacji student będzie miał możliwość wyboru wydziału/biura ze struktury departamentu/kancelarii lub delegatury Urzędu Marszałkowskiego, w którym będzie realizował trwające półtora miesiąca (tj. 210 godzin) praktyki. O przyjęciu kandydatów do poszczególnych komórek organizacyjnych Urzędu decydują preferencje kandydata i przebieg procesu rekrutacji. Każdy ze studentów może uczestniczyć tylko w jednej turze praktyk w danym roku kalendarzowym. - Realizacja praktyk
Program będzie realizowany w siedzibach Urzędu zlokalizowanych na terenie Warszawy oraz w delegaturach w: Ciechanowie, Ostrołęce, Piasecznie, Płocku, Radomiu, Siedlcach, Wołominie oraz Żyrardowie. Praktykantowi z tytułu realizacji praktyk będzie przysługiwało wynagrodzenie
Opiekunowie praktyk
W tajniki pracy Urzędu wprowadzi praktykanta jego opiekun, którym będzie jeden z pracowników wybranej przez praktykanta komórki organizacyjnej Urzędu. Praktyki będą odbywały się zgodnie z przygotowanym programem i zakresem zadań. Aktywnymi uczestnikami programu będą również inni pracownicy Urzędu – eksperci prowadzący spotkania tematyczne, mające na celu przybliżenie określonych zagadnień istotnych z punktu widzenia przyszłych pracowników administracji. - Dodatkowe informacje
Szczegółowe informacje dotyczące organizacji i przebiegu programu „Praktyki u Marszałka” będą dostępne na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie od 3 kwietnia 2023 r. Zachęcam również do śledzenia oficjalnego profilu Rzecznika Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, w mediach społecznościowychdodano: 23.03.2023
——————————————-
PROGRAM PODWÓJNYCH STAŻY TFLF-PGZ
Zapraszamy do odbycia podwójnych stażu: wyjazdu na staż w Kongresie USA oraz odbycia stażu w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. To pierwsza edycja współpracy tych dwóch podmiotów. Dzięki Programowi Podwójnych Staży TFLF-PGZ 2 polskich studentów w roku 2023 odbędzie prestiżowe staże w USA i w jednym z największych koncernów obronnych w Europie. Ta oferta kierowana jest szczególnie do studentów kierunków związanych z obronnością, bezpieczeństwem i nowymi technologiami. Nie ma jednego właściwego kierunku – liczy się zainteresowanie tematyką obronności i współpracy transatlantyckiej, dobre wyniki w nauce i/lub zaangażowanie w działalność naukową, a także dotychczasowe sukcesy. Poznaj szczegóły programu. Obejrzyj webinar informacyjny odpowiadający na najczęściej zadawane pytania.
dodano:17.03.2023
——————————————————————-
PŁATNY STAŻ W COST-CARE CONSULTING
Cost Care Consulting to specjalistyczna firma konsultingowa w zakresie innowacyjnych rozwiązań Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie audytu oraz finansowania zidentyfikowanych obszarów BHP w celu poprawy bezpieczeństwa pracy. W tym roku po raz kolejny firma ma do zaoferowania studentom SGSP specjalizacji Inżynieria bezpieczeństwa pracy (BHP) płatny staż. Różnorodność zakresu obowiązków jakie czekają na stażystę jest świetną okazją do praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas studiów.
Zapraszamy do aplikowania. Szczegóły dotyczące oferty.
dodano: 16.03.2023
—————————————-
PROGRAM STAŻOWY CYFRYZACJA KPRM
Interesujesz się zagadnieniami związanymi z reklamą, marketingiem i PR-em? Fascynują cię media społecznościowe i ich potencjał w budowaniu relacji z odbiorcami? A może chcesz poznać zasady współpracy z Sejmem i Senatem albo nauczyć się przygotowywania dostępnych cyfrowo pism urzędowych? Praca w administracji publicznej daje wiele możliwości rozwoju osobom, które wkraczają na rynek pracy.
Aplikuj, jeśli jesteś studentem(-ką) lub właśnie ukończyłeś(-aś) szkołę wyższą, nie ukończyłeś(-aś) 30 lat, chcesz sprawdzić swoje umiejętności i w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę, chcesz zdobywać doświadczenie zawodowe w organizacji, która zajmuje się budową społeczeństwa informacyjnego, chcesz uczyć się od ekspertów, umiesz pracować w zespole.
Korzyści wynagrodzenie miesięczne w wysokości 3 000 zł brutto, zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez udział w innowacyjnych projektach, wykorzystanie zdobytej na studiach wiedzy merytorycznej w praktyce, współpraca z ekspertami, przyjazne środowisko pracy, możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej.
Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje na temat staży zobacz na stronie , zadzwoń pod numer: 22 245 54 42 lub wyślij e-mail na adres: staze.cyfryzacjaKPRM@mc.gov.pl.
dodano: 15.03.2023
——————————————
AKADEMICKIE MISTRZOSTWA MENADŻERSKIE
Od 6 marca 2023 roku trwa rekrutacja do „Akademickich Mistrzostw Menedżerskich” – bezpłatnego, ogólnopolskiego konkursu biznesowego dla uczelni wyższych.
Główne informacje
1. Konkurs jest bezpłatny.
2. W Konkursie biorą udział 3-osobowe Zespoły studentów.
3. Zgłoszenia Zespołu do Konkursu dokonuje wykładowca/nauczyciel akademicki. Liczba zgłoszeń z konkretnego Wydziału oraz całej uczelni jest ograniczona.
4. Rekrutacja trwa do 5.04.2023 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.
5. Eliminacje Konkursu odbędą się online:
o Runda 1 oraz runda 2 na żywo z Certyfikowanym Trenerem Revas: 17.04.2023 r. – 19.04.2023 r.
o Rundy 3-7 studenci grają samodzielnie. Na podjęcie decyzji w każdej rundzie mają tydzień. Studenci potrzebują około 2 godziny tygodniowo na wykonanie wszystkich zadań: 17-19.04.2023 r. – 21.05.2023 r.
6. Finał Konkursu dla najlepszych 9 zespołów będzie miał miejsce stacjonarnie w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego w Krakowie w dn. 14.06.2023 r.
Podstawowe informacje dotyczące konkursu znajdują się tutaj. Więcej szczegółów, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej https://bit.ly/konkursAMM.
dodano: 15.03.2023
——————————————
FRONTEX – Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej, jej zadania obejmują nie tylko kontrolę migracji, lecz także zarządzanie granicami i większą odpowiedzialność za zwalczanie przestępczości transgranicznej. Frontex jest uznawany obecnie za jeden z filarów unijnej przestrzeni wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości. Jego uprawnienia oficjalnie objęły także akcje poszukiwania i ratowania osób w sytuacjach związanych z ochroną granic morskich.
W ramach programu Blue Book Traineeship Programme można odbyć staż organizacji https://traineeships.ec.europa.eu/ . Staż jest płatny, trwa 5 miesięcy i rozpoczyna się 1 października każdego roku. Aplikacje na staże rozpoczynające się w październiku można składać od 4 stycznia 2023.
W przypadku zainteresowania odbyciem stażu w Agencji Frontex, składając aplikację należy wybrać Frontex jako preferowane miejsce odbycia stażu.
Informacje na temat stażu w Agencji Frontex oraz ogłoszenia o pracę publikowane są na stronie internetowej Agencji: https://frontex.europa.eu/careers/traineeships/about/.
Wszelkie informacje są dostępne na stronie organizatora programu https://traineeships.ec.europa.eu/
dodano: 20.12.2022
————————————————
Feuer to usługi i szkolenia bhp na najwyższym poziomie w Polsce. Wiemy to od naszych Klientów, którzy będąc największymi, międzynarodowymi korporacjami wybierają właśnie nas do realizacji szkoleń bhp, oraz do wsparcia niestandardowych i trudnych projektach bhp.
Dołącz do nas! Poszukujemy:
PRAKTYKANT
Wymagania:
- dostępność czasowa 1-2 dni w tygodniu
- dobra organizacja pracy
- dokładność i sumienność
- dobra znajomość pakietu Office (Word, Excel, Power Point)
Zadania: - wsparcie przy realizacji szkoleń bhp, ppoż, pierwsza pomoc
- możliwość uczestnictwa w szkoleniach
- wsparcie specjalistów bhp
Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV na adres rekrutacja@feuer.pl
dodano: 22.11.2022
——————————————————————-
EKO-KONSULT ma 30 lat doświadczeń w doradztwie technicznym i środowiskowym dla przemysłu i infrastruktury. Ma ogromne doświadczenie w udziale w projektach z niemal wszystkich gałęzi przemysłu. Z uwagi na nadmorską lokalizację, uczestniczy w licznych projektach w strefie morskiej i przybrzeżnej. Od 2017 roku działa w ramach Grupy Technologicznej ASE świadcząc pełen zakres usług w zakresie bezpieczeństwa technicznego i środowiskowego, od wczesnego etapu, przez cały cykl życia obiektu technicznego lub inwestycji.
Studenci SGSP kierunku inżynieria bezpieczeństwa możliwość odbycia stażu.
Osoby zainteresowane stażem prosimy o kontakt z Działem Spraw Studenckich.
Zapraszamy do zapoznania się informacjami o firmie EKO-KONSULT oraz Grupie Technologicznej ASE zawartymi w poniższych prezentacjach oraz na stronie internetowej.
dodane:06.07.2022
————————————————
Instytut Techniki Budowlanej Zakład Badań Ogniowych w Warszawie ogłasza nabór na stanowisko Stypendysta – student/doktorant w ramach realizacji projektu badawczego OPUS LAP 20 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pt. „Metodologia Przewidywania Widzialności – nowa generacja modelu widzialności w dymie w obiektach budowlanych”
————————————–
PRAKTYKI STUDENCKIE W ABW
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oferuje możliwość odbycia 4-tygodniowych, bezpłatnych praktyk studenckich we wrześniu 2022 roku w Warszawie. Praktyki dedykowane studentom Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, odbędą się w grupie: ANALITYCY – I, i są skierowane do studentów kierunku:
• bezpieczeństwo wewnętrzne, którzy w dniu 1 marca 2022 roku byli studentami co najmniej trzeciego roku studiów I stopnia (zaliczone 5 semestrów).
W czasie praktyk studenci będą w szczególności dokonywać tematycznych analiz źródeł otwartych zakończonych przygotowaniem dokumentów analitycznych o różnorodnym poziomie złożoności.
Jesteś zainteresowana/zainteresowany?
Przeczytaj o warunkach rekrutacji do grupy (warunki i procedura aplikacyjna zostały opisane w regulaminie praktyk). Wypełniony i podpisany formularz aplikacyjny oraz zgodę Dziekana przekaż do Biura Karier SGSP z dopiskiem „grupa analitycy I”.
Termin składania aplikacji – 10 maja 2022 roku. Agencja zastrzega sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane zgłoszenia (najpóźniej do 10 czerwca 2022 roku).
—————————————-
Firma CALANBAU-TPI zajmuje się ochroną przeciwpożarową budynków, czyli znajdowaniem odpowiednich rozwiązań technicznych i proponowaniem rozwiązań w zakresie instalacji przeciwpożarowych, które dokładnie i jednocześnie w ekonomiczny sposób chronią przed ryzykiem. CALANBAU-TFI zaprasza do współpracy, oferując możliwość zatrudnienia i jednoczesnego studiowania.
Kontakt: serwis@tpi-op.pl 607 689 300
dodane: 15.04.2022
—————————————
SC Johnson (SCJ) jest jednym z wiodących na świecie producentów marek dla gospodarstw domowych. Działamy w ponad 70 krajach i sprzedajemy niemalże w każdym kraju na świecie. Co nas wyróżnia to fakt, iż jesteśmy globalną firmą rodzinną od 6 pokoleń. Jesteśmy by tworzyć z Wami gospodarstwa domowe od ponad wieku, a nasze produkty takie jak: Glade, Mr Muscle, Pronto, OFF czy Raid można znaleźć w domach na całym świecie. Dział SHE (Safety, Health, Environment) zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo ludzi, w tym bezpieczeństwa pożarowego oraz środowiska naturalnego.
Naszym głównym celem jest ciągłe doskonalenie warunków pracy po to, aby nasi Współpracownicy cieszyli się dobrym samopoczuciem, zdrowiem i nie ulegali wypadkom. Na równi z tym stawiamy środowisko naturalne, ponieważ chcemy utrzymać je w jak najlepszym stanie i rozwijać się w sposób zrównoważony. Dołączając do naszego zespołu będziesz mieć okazję brać udział w procesach oceny ryzyka oraz odbiorach stanowisk pracy, maszyn i urządzeń przemysłowych. Dodatkowo będziesz odpowiadać za przeprowadzanie kampanii środowiskowych i projektów optymalizacji segregacji odpadów.
SC Johnson obecnie poszukuje osoby na stanowisko Stażysty BHP do naszej fabryki w Gorzowie Wielkopolskim.
Jeśli chcesz zacząć karierę w międzynarodowej firmie FMCG, to jest to idealny moment!
Czas trwania stażu: 6 miesięcy.
Więcej informacji na temat oferty
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji do Pani Anny Petreckiej na adres: APetrec2@scj.com
—————————————-
EKO-KONSULT jest firmą doradczą, świadczącą usługi w zakresie bezpieczeństwa dla przemysłu i środowiska, wspierając rynek energetyczny, w tym offshore w sektorach Oil&Gas oraz energetyki odnawialnej, a także inne sektory przemysłu: chemicznego, petrochemicznego, wydobywczego, oraz spożywczego.
Firma poszukuję osób z pasją do pracy, którym chce zaoferować staż . Osób zainteresowanych bezpieczeństwem przemysłowym, które patrzą na bezpieczeństwa w sposób interdyscyplinarny, ambitnych z analitycznym podejście do zadań rozumiejących fizykochemie spalania i wybuchu oraz procesy technologiczne.
Staż daje możliwość realnego przygotowania zawodowego do pracy w zawodzie inżyniera bezpieczeństwa. Możliwość prześledzenia ścieżki przygotowania kompleksowego projektu do pozwolenia na budowę oraz projektów wykonawczych dla dużych inwestycji przemysłowych „Od Kuchni. Na realnych projektach”. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIE PO UKOŃCZONYM STAŻU. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.
——————————-
Cost Care Consulting to specjalistyczna firma konsultingowa w zakresie innowacyjnych rozwiązań Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie audytu oraz finansowania zidentyfikowanych obszarów BHP w celu poprawy bezpieczeństwa pracy. Obecnie firma ma do zaoferowania studentom SGSP specjalizacji Inżynieria bezpieczeństwa pracy (BHP) płatny staż. Różnorodność zakresu obowiązków jakie czekają na stażystę jest świetną okazją do praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas studiów. Zapraszamy do aplikowania. Szczegóły dotyczące oferty.
dodane:07.04.2022 r.
———————————
Firma STRAŻAK Piotr Żmuda, Robert Jabłoński Spółka Jawna zajmuje się ochroną przeciwpożarową. Wykonuje zabezpieczenia w każdej technologii oraz we wszystkich klasach odporności ogniowej, w budynkach biurowych, handlowych, usługowych, mieszkalnych, sakralnych, magazynowych, produkcyjnych, rafineryjnych i petrochemicznych oraz w obiektach inżynieryjnych jakimi są tunele komunikacyjne. Posiada licencje i autoryzacje wiodących producentów.
Oferta praktyk pracownik biurowy
dodane: 05.04.2022 r.
———————————
ArcelorMittal Warszawa (dawna Huta Warszawa) jest obecnie jedną z najnowocześniejszych hut stali w Europie. Produkuje wyroby długie ze stali węglowych i stopowych, wykorzystywane w przemyśle samochodowym, maszynowym, łożyskowym, w przeróbce plastycznej oraz w budownictwie. Należy do grupy ArcelorMittal największego na świecie producenta stali i wiodącej firmy wydobywczej. Obecnie poszukuje osoby na stanowisko stażysta w Dziale BHP.
dodano: 29.03.2022
——————————–
BUDIMEX to pracodawca branży budowlanej – organizacja z wieloletnim doświadczeniem i stabilną pozycją na rynku. Działa na rynku w Polsce nieprzerwanie od 1968 roku. Zatrudnia ponad 7000 pracowników, realizując ponad 300 kontraktów w ciągu roku.Obecnie poszukuje Praktykantki/Praktykanta – dział BHP
dodane: 29.03.2022
——————————-
Firma Honeywell Sp. z o.o., Dział Fire & PAVA Solutions z siedzibą w Warszawie na ul. Domaniewskiej 39, poszukuje stażystów do pracy głównie biurowej do wsparcia działu ofertowego, sprzedażowego, szkoleniowego, marketingu i wsparcia technicznego, z możliwością docelowego zatrudnienia na pełen etat. Honeywell Fire & PAVA Solutions jest wiodącym ogólnoświatowym producentem systemów sygnalizacji pożarowej i sterowania gaszeniem ESSER, Notifier, System Sensor, KAC, Morley, Xtralis/VESDA, FAAST oraz dźwiękowych systemów ostrzegawczych Variodyn, Intevio, HN Series (https://hls-poland.com/). Oferta stażu Honeywell
dodano: 01.03.2022
Od 6 marca 2023 roku trwa rekrutacja do „Akademickich Mistrzostw Menedżerskich” – bezpłatnego, ogólnopolskiego konkursu biznesowego dla uczelni wyższych. Główne informacje 1. Konkurs jest bezpłatny. 2. W Konkursie biorą udział 3-osobowe Zespoły studentów. 3. Zgłoszenia Zespołu do Konkursu dokonuje wykładowca/nauczyciel akademicki. Liczba zgłoszeń z konkretnego Wydziału oraz całej uczelni jest ograniczona. 4. Rekrutacja trwa do 5.04.2023 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. 5. Eliminacje Konkursu odbędą się online: o Runda 1 oraz runda 2 na żywo z Certyfikowanym Trenerem Revas: 17.04.2023 r. – 19.04.2023 r. o Rundy 3-7 studenci grają samodzielnie. Na podjęcie decyzji w każdej rundzie mają tydzień. Studenci potrzebują około 2 godziny tygodniowo na wykonanie wszystkich zadań: 17-19.04.2023 r. – 21.05.2023 r. 6. Finał Konkursu dla najlepszych 9 zespołów będzie miał miejsce stacjonarnie w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego w Krakowie w dn. 14.06.2023 r. Zachęcam do udostępnienia niniejszej wiadomości Nauczycielom Akademickim i Studentom Państwa uczelni. Podstawowe informacje dotyczące konkursu znajdują się tutaj. Więcej szczegółów, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej https://bit.ly/konkursAMM. W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji. Z pozdrowieniami Krzysztof Ciurka Koordynator konkursu Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie tel. (48) 500 666 147
Od 6 marca 2023 roku trwa rekrutacja do „Akademickich Mistrzostw Menedżerskich” – bezpłatnego, ogólnopolskiego konkursu biznesowego dla uczelni wyższych. Główne informacje 1. Konkurs jest bezpłatny. 2. W Konkursie biorą udział 3-osobowe Zespoły studentów. 3. Zgłoszenia Zespołu do Konkursu dokonuje wykładowca/nauczyciel akademicki. Liczba zgłoszeń z konkretnego Wydziału oraz całej uczelni jest ograniczona. 4. Rekrutacja trwa do 5.04.2023 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. 5. Eliminacje Konkursu odbędą się online: o Runda 1 oraz runda 2 na żywo z Certyfikowanym Trenerem Revas: 17.04.2023 r. – 19.04.2023 r. o Rundy 3-7 studenci grają samodzielnie. Na podjęcie decyzji w każdej rundzie mają tydzień. Studenci potrzebują około 2 godziny tygodniowo na wykonanie wszystkich zadań: 17-19.04.2023 r. – 21.05.2023 r. 6. Finał Konkursu dla najlepszych 9 zespołów będzie miał miejsce stacjonarnie w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego w Krakowie w dn. 14.06.2023 r. Zachęcam do udostępnienia niniejszej wiadomości Nauczycielom Akademickim i Studentom Państwa uczelni. Podstawowe informacje dotyczące konkursu znajdują się tutaj. Więcej szczegółów, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej https://bit.ly/konkursAMM. W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji. Koordynator konkursu Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie tel. (48) 500 666 1
Korzyści z udziału w programie:
- 6 warsztatów – sprzedaż, tworzenie i testowanie modelu biznesowego, digital marketing – w tym social media, email marketing oraz inne,
- wsparcie mentora w rozwoju Twojego biznesu,
- dodatkowe doradztwo – z działu prawnego, księgowego lub finansowego,
- wsparcie w promocji Twojego biznesu, współpraca z 15 początkującymi przedsiębiorcami .
Dodatkowe informacje na stronie http://ybp.org.pl/program-akceleracyjny/
Zgłoszenia przyjmowane są do 26 kwietnia 2023 r.
dodano: 13.04.2023
——————————————–
VII EDYCJA BEZPŁATNEGO PROJEKTU CAREER BOOST
FUNDACJA ROZWOJU KWALIFIKACJI STELLA VIRIUM ZAPRASZA DO ZAPISÓW DO VII EDYCJI BEZPŁATNEGO PROJEKTU – CAREER BOOST PROWADZONEGO PRZEZ EKSPERTÓW JEDNEJ Z WIODĄCYCH MIĘDZYNARODOWYCH FIRM – UBS BANK.
Projekt Career Boost jest skierowany m.in. do osób:
• bezrobotnych,
• studentów wchodzących na rynek pracy,
• mających trudności z podjęciem zatrudnienia,
• zagrożonych utratą pracy,
• pracujących poniżej swoich kwalifikacji,
• wracających na rynek pracy po przerwie związanej np. z chorobą lub wychowywaniem dziecka,
• uchodźców wojennych z Ukrainy posługujących się j. polskim lub j. angielskim
Career Boost VII składa się z:
– 2 x dni szkoleń online w godz. 9.00-14.00
– 1 x symulowana rozmowa kwalifikacyjna online (dla osób, które dostarczą swoje CV i przykładową ofertę pracy, na którą chcą aplikować)
– 3 x spotkania indywidualne online z mentorem (m.in. pomoc w stworzeniu CV)
Szkolenia obejmą zagadnienia*:
• Jak zidentyfikować swoje mocne strony i talenty oraz wyznaczyć sobie cele jak profesjonalista
• Jak stworzyć CV, któremu Twój przyszły pracodawca nie będzie mógł się oprzeć
• O sekretach poszukiwania pracy,
• O prawie pracy – co musisz wiedzieć jako pracownik,
• Jak efektywnie pracować z domu,
• Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Można zapisać się na wybrane przez siebie szkolenia. Osoby biorące udział we wszystkich szkoleniach otrzymają certyfikat potwierdzający udział w projekcie.
Harmonogram:
• Szkolenia w dwóch grupach językowych: 17-18.04.2023 – szkolenia w j. polskim 19-20.04.2022 – szkolenia w j. angielskim
• Symulowane rozmowy kwalifikacyjne: 27-28.04.2022 w godz. 8.00-17.00
• Mentoring: Maj 2023 – Lipiec 2023 (terminy ustalane indywidualnie)
Zapisy: Do 13 kwietnia 2023 przez stronę: https://stellavirium.org/career-boost-vii Udział w całości projektu jest bezpłatny.
Bieżące informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej www.stellavirium.org oraz fanpage’u na Facebooku: https://www.facebook.com/StellaVirium Zapraszamy!
dodano:23.03.2023
————————————————
Polska Fundacja Przedsiębiorczości funkcjonuje od 1997 roku i wspiera tworzenie i rozwój mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw na obszarze całej Polski. Fundacja oferuje bezpłatne szkolenia, które odbywają się za pośrednictwem platformy szkoleniowej. Można skorzystać z bardzo szerokiej oferty szkoleń w formule on-line lub e-learaning. Kategorie z jakich prowadzone są szkolenia to:
- Finanse i rachunkowość,
- Marketing i sprzedaż,
- Technologie i infrastruktura,
- Firma i zarządzanie,
- Prawo,
- Pierwszy biznes,
- Umiejętności miękkie.
dodano: 01.02.2023
—————————————–
![]() |
Zostań wolontariuszem podczas EuroSkills Gdańsk 2023Największej imprezy dla Młodych Profesjonalistów w Europie, która odbędzie się 5 – 9 września 2023 r. |
EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności. Odbywający się co dwa lata i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności. EuroSkills Gdańsk 2023 powita 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat z 32 krajów, aby wziąć udział w konkursach i pokazach w 43 różnych umiejętnościach i zawodach. Spodziewanych jest około 100 000 uczestników wydarzenia z całej Polski i zagranicy. Jeśli jesteś: otwarty, komunikatywny, lubisz wyzwania, uczyć się nowych rzeczy i poznawać nowych ludzi – ta propozycja jest dla Ciebie. Szczegółowe informacje na stronie organizatora https://euroskills2023.org/pl/wolontariusze/
dodano: 30.05.2023
———————————————————————————-
Akcja „RAZEM DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH” to działania wspierające rodziny zastępcze prowadzone przez Stowarzyszenie Polska 2050. W ramach programu organizowane są zdalne korepetycje dla dzieci oraz lokalna pomoc dla całych rodzin. |
W Polsce w pieczy jest ponad 56 000 dzieci. Akcja korepetycji to wynik rozmów i konsultacji ze środowiskiem rodzin zastępczych. Projekt został ogólnopolsko został uruchomiony w listopadzie 2020 roku. Co roku na te zajęcia czeka prawie 1500 dzieciaków, co sprawia, że potrzeba zaangażowania blisko tysiąca wolontariuszy, którzy przez najbliższy rok szkolny będą pomagać wyrównywać nierówności edukacyjne, nadrabiać zaległości w szkole, jak i szlifować talenty. W okresie pandemii w akcji brało udział ponad 800 korepetytorów!
Zaangażować się można w różny sposób. Można zostać korepetytorem (nie trzeba być zawodowym nauczycielem!), lub poprzez wsparcie zbiórki.
Osoby zainteresowane dołączeniem do akcji mogą kierować pytania do jej koordynatorów: Pauliny Łączyńskiej, Agnieszki Spodarek i Jarosława Garnka na adres: pieczazastepcza@polska2050.pl.
dodano: 17.04.2023
—————————————
Fundacja Runmageddon od ponad 7 lat działa w obszarze sportowym i zrzesza w swoich szeregach ponad 1500 osób rocznie.
Obecnie poszukuje wolontariuszy w związku do pomocy przy organizacji biegu, jego lokalizacja to: Zalew Bardowskiego (Piotra Bardowskiego 2a Warszawa)
Proponowana strefa do obstawienia: Strefa Trasy oraz Strefy Miasteczka
Godziny Wolontariatu:
Sobota I zmiana (14.05.2022) 06:00-16:30
Sobota II zmiana (14.05.2022) 15:00-19:00
sobota NOCNY (14.05.2022) 19:00-24:00
Niedziela I zmiana (15.05.2022) 06:00-16:00
Niedziela II zmiana (15.05.2022) 15:00-19:00
– Zainteresowani pomocą w tygodniu zaproszeni są w godzinach : 7:30 – 17:30, w dniach 10.05 – 17.05.2022
Wolontariusze w zamian za wykonaną pracę maja zapewnione:
– zaliczenie praktyk lub stażu
– zaświadczenie o odbytym wolontariacie
– całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
– koszulkę techniczną oraz bandankę Runmageddon
– bony na start w biegach lub bony na odzież SMMASH
– profesjonalną opiekę organizatorską
– ubezpieczenie NNW
Chęć udziału w Wolontariacie można zgłosić na 2 sposoby:
– przez stronę www.runmageddon.pl/wolontariat
– telefonicznie pod numerem:
Jagoda (Administracja wolontariatu) – 530 650 267,
Paulina ( koordynator wolontariatu) – 732 923 701,
Drodzy STUDENCI !!!
Zachęcamy wszystkich studentów cywilnych, którzy osiągnęli z poprzedniego roku akademickiego średnią ocen co najmniej 4,0 oraz działają na rzecz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej do składania podań o srebrną lub złotą odznakę „WZOROWY STUDENT”.
Formularz wraz z wyszczególnionymi osiągnięciami potwierdzonymi odpowiednimi dokumentami należy złożyć w Kancelarii Ogólnej SGSP
w terminie do 15 LISTOPADA
Wzór do pobrania tutaj
GŁÓWNE ZASADY PRZYZNAWANIA ODZNAKI:
- Odznaka srebrna może być przyznana po ukończeniu pierwszego roku studiów, wyróżniającemu się studentowi studiów pierwszego i drugiego stopnia, który uzyskał średnią ocen za poprzedni rok akademicki na poziomie, co najmniej 4,0 (na potrzeby zasad przyznawania odznaki, średnia ocen liczona jest jako średnia arytmetyczna wszystkich ocen otrzymanych z zaliczeń i egzaminów, z zaokrągleniem do dwóch miejsc po przecinku; przy jej wyznaczaniu bierze się pod uwagę oceny szczegółowe wraz z ocenami niedostatecznymi) i otrzymał minimum 15 punktów, zgodnie z punktacją przedstawioną w tabeli poniżej.
- Odznaka złota może być przyznana studentowi, któremu nadana została wcześniej odznaka srebrna oraz za rok akademicki poprzedzający ubieganie się o nadanie odznaki uzyskał średnią ocen na poziomie, co najmniej 4,25 (na potrzeby zasad przyznawania odznaki, średnia ocen liczona jest jako średnia arytmetyczna wszystkich ocen otrzymanych z zaliczeń i egzaminów, z zaokrągleniem do dwóch miejsc po przecinku; przy jej wyznaczaniu bierze się pod uwagę oceny szczegółowe wraz z ocenami niedostatecznymi) i otrzymał liczbę punktów powyżej 25 zgodnie z punktacją przedstawioną w tabeli poniżej.
- W przypadkach uzasadnionych szczególnymi osiągnięciami, odznaka może być nadana z pominięciem warunków wyżej wymienionych.
Zasady przyznawania oraz tryb nadawania i sposób noszenia odznaki zostały określone w Regulaminie będącym załącznikiem do Zarządzenia nr 70/22 Rektora-Komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z dnia 2 listopada 2022 r.
Poniższa tabela przedstawia kryteria uzyskiwania punktów.
Kategorie |
Punkty |
Średnia ocen (Potwierdzona stosownym zaświadczeniem podpisanym przez Kierownika Dziekanatu SGSP) |
|
Średnia 4,0 lub wyższa |
10 pkt – 4,90-5,00 9 pkt – 4,80-4,89 8 pkt – 4,70-4,79 7 pkt – 4,60-4,69 6 pkt – 4,50-4,59 5 pkt – 4,40-4,49 4 pkt – 4,30-4,39 3 pkt – 4,20-4,29 2 pkt – 4,10-4,19 1 pkt – 4,01-4,09 |
Osiągnięcia sportowe (pod warunkiem, że bierze udział w zawodach jako student SGSP) (Osiągnięcia sportowe potwierdzane są zaświadczeniem odpowiedniego związku sportowego lub przez Kierownika Studium Wychowania Fizycznego) |
|
Zajęcie medalowego miejsca w klasyfikacji generalnej w zawodach: Igrzyska Olimpijskie lub Paraolimpijskie, Mistrzostwa Świata, Uniwersjada |
15 pkt |
Zajęcie miejsc 4 – 6 w klasyfikacji generalnej w zawodach: Igrzyska Olimpijskie lub Paraolimpijskie, Mistrzostwa Świata, Uniwersjada, |
4 miejsce –8 pkt 5 miejsce – 7 pkt 6 miejsce – 6 pkt |
Zajęcie medalowego miejsca w klasyfikacji generalnej |
12 pkt |
Zajęcie miejsc 4 – 6 w klasyfikacji generalnej w zawodach: Mistrzostwa Europy, Akademickie Mistrzostwa Europy |
4 miejsce – 6 pkt 5 miejsce – 5 pkt 6 miejsce – 4 pkt |
Zajęcie medalowego miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski(zawody organizowane przez polskie związki sportowe) lub Akademickich Mistrzostw Polski |
10 pkt
|
Zajęcie miejsc 4 – 6 w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski lub Mistrzostw Polski |
4 miejsce –4 pkt 5 miejsce – 3 pkt 6 miejsce – 2 pkt |
– Zajęcie medalowego miejsca w: Akademickich Mistrzostwach Polski w typie uczelni: społeczno-przyrodniczych – w klasyfikacji generalnej, Ogólnopolskich Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku w klasyfikacji generalnej, zawodach międzynarodowych w klasyfikacji generalnej: Światowe Igrzyska Policjantów i Strażaków, Europejskie Igrzyska Policjantów i Strażaków, Światowe Igrzyska Strażaków, Europejskie Igrzyska Strażaków, – zawodach międzynarodowych w klasyfikacji generalnej, podległych właściwym ministrom spraw wewnętrznych lub obrony narodowej |
4 pkt |
Zajęcie medalowego miejsca w Mistrzostwach Polski organizowane przez jednostki podległe odpowiednio ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych lub ministrowi obrony narodowej, |
2 pkt |
Osiągnięcia naukowe (pod warunkiem, że bierze udział lub publikuje jako student SGSP) |
|
Publikacja lub przekład książki o charakterze naukowym |
15 pkt ÷ liczba autorów |
Publikacja artykułu w czasopiśmie naukowym umieszczonym w aktualnym wykazie czasopism punktowanych (lista A i B) ogłoszonym przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa |
10 pkt |
Rozdział w książce o charakterze naukowym |
10 pkt ÷ liczba autorów |
Publikacja artykułu/referatu w czasopiśmie uczelnianym, w zeszycie naukowym/specjalistycznym/fachowym lub w formie elektronicznej (np. na stronie internetowej ośrodka badawczego, jednostki uczelni, wydawnictwa specjalistycznego lub fachowego) |
2 pkt ÷ liczba autorów |
Czynny udział w międzynarodowych konferencjach, sympozjach, sesjach naukowych (wygłoszenie referatu, przygotowanie posteru, prezentacji multimedialnej) lub publikacja w czasopiśmie pokonferencyjnym |
5 pkt ÷ liczba autorów |
Czynny udział w konferencjach, sympozjach, sesjach naukowych (przygotowanie referatu, posteru, prezentacji multimedialnej) lub publikacja w czasopiśmie pokonferencyjnym lub publikacja w czasopiśmie Uczelni |
2 pkt |
udokumentowany (potwierdzony zaświadczeniem np. kierownika projektu) czynny udział w badaniach naukowych – badawczych ( np. w projektach badawczych lub edukacyjnych realizowanych przez Uczelnię) |
Do 5 pkt Wg propozycji kierownika pracy |
Miejsce medalowe w naukowych konkursach/festiwalach/olimpiadach międzynarodowych |
15 pkt |
Miejsce medalowe w naukowych konkursach/festiwalach/olimpiadach ogólnopolskich |
10 pkt |
Miejsce medalowe w naukowych konkursach/festiwalach/olimpiadach uczelnianych lub lokalnych |
5 pkt |
Zakwalifikowanie się w drodze eliminacji do finału w naukowych konkursach/festiwalach/olimpiadach międzynarodowych |
5 pkt |
Zakwalifikowanie się w drodze eliminacji do finału w naukowych konkursach/festiwalach/olimpiadach ogólnopolskich |
3 pkt |
Zakwalifikowanie się w drodze eliminacji do finału w naukowych konkursach/festiwalach/olimpiadach uczelnianych lub regionalnych |
1 pkt |
Uzyskanie wyróżnień podczas wystaw i targów ogólnopolskich lub międzynarodowych |
5 pkt |
Autorstwo lub współautorstwo patentu lub wzoru użytkowego |
15 pkt |
Osiągnięcia artystyczne (pod warunkiem, że student reprezentuje SGSP) |
|
Zajęcie miejsc 1-3 w klasyfikacji generalnej w konkursach lub festiwalach artystycznych o randze światowej |
15 pkt |
Zajęcie miejsc 4 – 6 w klasyfikacji generalnej w konkursach lub festiwalach artystycznych o randze światowej |
4 miejsce –8 pkt 5 miejsce – 7 pkt 6 miejsce – 6 pkt |
Zajęcie miejsc 1-3 w klasyfikacji generalnej w konkursach lub festiwalach artystycznych o randze europejskiej |
12 pkt |
Zajęcie miejsc 4 – 6 w klasyfikacji generalnej w konkursach lub festiwalach artystycznych o randze europejskiej |
4 miejsce – 6 pkt 5 miejsce – 5 pkt 6 miejsce – 4 pkt |
Zajęcie miejsc 1-3 w klasyfikacji generalnej w konkursach lub festiwalach artystycznych o randze krajowej |
8 pkt |
Zajęcie miejsc 4 – 6 w klasyfikacji generalnej w konkursach lub festiwalach artystycznych o randze krajowej |
4 miejsce –4 pkt 5 miejsce – 3 pkt 6 miejsce – 2 pkt |
Zajęcie miejsc 1-3 w klasyfikacji generalnej w konkursach lub festiwalach artystycznych o randze regionalnej |
2 pkt |
Publikacja książki artystycznej lub upowszechnienie innych osiągnięć artystycznych |
6 pkt |
Zamieszczenie dzieła artystycznego w publikacji zbiorowej |
3 pkt |
Udział w projektach artystycznych prowadzonych przez Uczelnię lub przez Uczelnię we współpracy z innym ośrodkiem akademickim lub kulturalnym |
2 pkt max. 6 pkt |
Działalność pozadydaktyczna na rzecz SGSP (pod warunkiem, że występuje jako student SGSP) |
|
Wolontariat świadczony na rzecz SGSP (Potwierdzony zaświadczeniem podpisanym przez Kierownika Działu Spraw Studenckich) |
2 pkt (max. 10 pkt) |
Czynny udział w pracach Samorządu Studenckiego SGSP (Potwierdzony zaświadczeniem podpisanym przez Przewodniczącego Samorządu Studenckiego SGSP) |
5 pkt |
Udział w pracach komisji lub rad SGSP np.: Komisja Dyscyplinarna, Rada Biblioteczna |
1pkt (max. 3 pkt.) |
Promocja edukacyjna SGSP reprezentowanie Uczelni podczas targów i innych podobnych imprez (Potwierdzone stosownym zaświadczeniem podpisanym przez Kierownika Rektoratu lub Przewodniczącego właściwej Komisji ds. promocji Uczelni) |
1 wyjazd – 1 pkt 2 wyjazdy – 2 pkt 3 wyjazdy – 3 pkt 4 wyjazdy – 4 pkt 5 wyjazdów – 5 pkt (max. 5 pkt) |
Otrzymane nagrody i wyróżnienia inne niż już ocenione, zdobyte jako reprezentant SGSP |
1 pkt. (max. 3 pkt.) |
Przeprowadzenie szkoleń dla studentów SGSP wg zatwierdzonego przez prorektora ds. studenckich planu szkolenia |
1 pkt. (max. 3 pkt.) |
Aktywne uczestnictwo w kołach naukowych, potwierdzone zaświadczeniem opiekuna z wyszczególnieniem zrealizowanych zadań. |
1 pkt (nie więcej niż max. 2 pkt) |
Zapraszamy do kontaktu:
– w Dziale Spraw Studenckich (godziny przyjęć studentów: pon. – pt. 10.00 – 13.00) pok. 319, obiekt 02, II p. – wejście od ul. Siemiradzkiego);
– za pośrednictwem e-mail: irosiak@sgsp.edu.pl
– telefonicznego: tel. 22 56-17-374