PRZEDSTAWICIELE SGSP JAKO INSTRUKTORZY PODCZAS OGÓLNOPOLSKICH WARSZTATÓW RATOWNICZYCH „ŁADZYŃ 2023”

PRZEDSTAWICIELE SGSP JAKO INSTRUKTORZY PODCZAS OGÓLNOPOLSKICH WARSZTATÓW RATOWNICZYCH „ŁADZYŃ 2023”

 

W dniach 10-11 czerwca 2023 r. w miejscowości Ładzyń (woj. mazowieckie) odbyły się ogólnopolskie warsztaty ratownicze „ŁADZYŃ 2023”, w których uczestniczyli zarówno funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych. Przedstawiciele Szkoły Głównej Służby Pożarniczej brali udział w wydarzeniu jako instruktorzy.

W ciągu dwóch dni nową wiedzę i dodatkowe umiejętności zdobywało blisko 200 uczestników. Pierwszy dzień rozpoczął się od wykładu bryg. mgr. inż. Rafała Podlasińskiego o doborze technik wykonywania dostępu do osób poszkodowanych i przygotowywaniu ewakuacji. Następnie zmagano się ze scenariuszami z zakresu ratownictwa drogowego i medycznego na 8 stanowiskach praktycznych.

Była to już druga edycja warsztatów, gdzie prowadzącymi byli instruktorzy z Koła Naukowego Ratownictwa Technicznego z SGSP – w sumie 24 instruktorów. Organizatorem warsztatów była Ochotnicza Straż Pożarna w Ładzyniu, a udział uczestników w wydarzeniu był bezpłatny.

Wiedza, umiejętności i stałe doskonalenie zawodowe to podstawa skutecznych działań ratowniczych.

 

Zachęcamy do zapoznania się z relacją nt. wydarzenia: https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ladzyn-2023-najwieksze-warsztaty-dla-strazakow-film-zdjecia-7169668.