SGSP na sopockim Runmagedonie

12-09-2014
Na sopockim hipodromie oraz plaży 6 września odbyła się kolejna edycja ekstremalnego biegu Runmageddon Classic, którego SGSP była oficjalnym partnerem.

Podchorążowie SGSP w Budapeszcie

09-09-2014
W dniach 24.08.2014 r. - 30.08.2014 r. podchorążowie II kompanii odbyli praktykę zawodową w Centrum Treningowym Zarządzania Kryzysowego (Katasztrofavedelmi Oktatasi Kazpont), które znajduje się w Budapeszcie.

Wymiana zawodowa z Instytutem Szkolenia i Rozwoju Zawodowego (IRPD) Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Republiki Białorusi.

19-08-2014
W dniach od 3 do 9 sierpnia 2014 roku grupa 25 podchorążych z II Kompanii uczestniczyła w praktyce zawodowej odbywającej się na terenie Instytutu Szkolenia i Rozwoju Zawodowego (IRPD) Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Republiki Białorusi.

"Krzyż z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległości" dla prof. dr. hab. inż.Tytusa Karlikowskiego

01-08-2014
W roku bieżącym przypada 70. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się w dniu 30 lipca br. w Parku Wolności, przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie

01-08-2014
W dniu 31 lipca o godz. 18. na pl. Krasińskich została odprawiona uroczysta msza polowa w intencji poległych Powstańców Warszawskich i ludności cywilnej, której przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Po mszy przed Pomnikiem Bohaterów Powstania Warszawskiego odbył się uroczysty Apel Poległych.

Ćwiczenia praktyczne podchorążych SGSP w ENSOSP, Francja

29-07-2014
W dniach 07.07.2014 r. - 11.07.2014 r. podchorążowie II kompanii (19 osób) dowodzeni przez kpt. Jakuba Jakubca odbyli praktykę zawodową w trakcie ćwiczeń poligonowych zorganizowanych w ośrodku ENSOSP (Ecole Nationale Supérieure des Officiers de Sapeurs-Pompiers – Państwowa Wyższa Szkoła Oficerów Pożarnictwa ) w AIX-EN PROVENCE we Francji.