26-11-2015

W dniu 26 listopada br. w SGSP odbyła się „Demonstracja wybranych technik satelitarnych dla zarządzania kryzysowego i ratownictwa”. Demonstracja ta miała na celu zaprezentowanie wybranych rozwiązań wykorzystujących techniki satelitarne i ukazanie ich użyteczności dla zarządzania kryzysowego i ratownictwa. Przedstawione zostały także kierunki rozwoju systemów służących efektywnej wymianie informacji i wspólnej świadomości sytuacyjnej. Demonstracji towarzyszyła dyskusja o konkretnych działaniach, które powinny zostać podjęte w celu zwiększenia praktycznego wykorzystania technik satelitarnych w sektorze bezpieczeństwa cywilnego. Demonstracja została zorganizowana przez Polską Agencję Kosmiczną, Centrum Informacji Kryzysowej Centrum Badań Kosmicznych PAN, Szkołę Główną Służby Pożarniczej i IMMARSAT, przy udziale partnerów: Wojewody Podkarpackiego, Państwowej Straży Pożarnej, Polish Emergency Team, Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej, NNS Global, Fly Tronic i konsorcjum projektu GECCO. Projekt GECCO, finansowany w ramach programu PECS Europejskiej Agencji Kosmicznej, realizowany jest w naszej Uczelni pod kierownictwem dr hab. Marcina Smolarkiewicza, prof. SGSP, który z ramienia SGSP współorganizował również niniejszą demonstrację technik satelitarnych.