Dzień Strażaka w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

17-05-2017

W ramach obchodów Dnia Strażaka w Szkole Głównej Służby Pożarniczej 17 maja 2017 r. odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Głównego PSP st. bryg. Krzysztofowi Hejdukowi przez dowódcę uroczystości st. kpt. Michała Gochnio.

Przybyłych gości przywitał Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej nadbryg. dr hab. inż. Paweł Kępka, prof. SGSP. Wśród nich znaleźli się  Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek, Komendant Miejski PSP miasta stołecznego Warszawy bryg. Leszek Smuniewski, przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego Marek Szymański i Marta Szymanek, Dyrektor Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy prof. dr hab. n. med. Danuta Koradecka, Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosław Markowski, członkowie Senatu Uczelni, obecni pracownicy i studenci uczelni.

Podczas uroczystości wręczono medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Medal Szkoły Głównej Śłużby Pożarniczej za wybitne zasługi dla rozwoju Szkoły Głównej Służby Pożarniczej otrzymał Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy, a medal z pamiątkowym dyplomem odebrała Dyrektor Instytutu prof. dr hab. n. med. Danuta Koradecka.

Wręczono również Medale Komisji Edukacji Narodowej - za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, odznaki "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej".