Erasmus Charter for Higher Education dla SGSP !!!

11-12-2013

Dzięki staraniom Zespołu ds. Erasmusa w SGSP, uczelni przyznano Erasmus Charter for Higher Education (ECHE), czyli dokument uprawniający do działalności w ramach programu Erasmus w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej w latach 2014 - 2020!

Karta Szkolnictwa Wyższego Erasmus (KSWE), bo tak brzmi oficjalne tłumaczenie, określa ogólne ramy jakości działań w zakresie współpracy na szczeblu europejskim i międzynarodowym, które instytucja szkolnictwa wyższego może przeprowadzić w ramach programu. Przyznanie Karty Szkolnictwa Wyższego Erasmus jest warunkiem wstępnym dla wszystkich instytucji szkolnictwa wyższego, które pragną ubiegać się o udział i uczestniczyć w mobilności edukacyjnej osób lub we współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk w ramach programu.

Już teraz zapraszamy chętnych do udziału w programie ERASMUS+, który rozpoczyna się od stycznia 2014 roku. Program oferuje stypendia na wyjazdy do uczelni partnerskich w celu realizacji części studiów lub praktyki (studenci). Także pracownicy uczelni mogą zostać beneficjentami programu Erasmus, wyjeżdżając w celu poprowadzenia wykładów (pracownicy dydaktyczni) lub odbycia szkolenia (pracownicy administracyjni). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z członkami Zespołu ds. Erasmusa!