Festiwal Nauki w SGSP

05-10-2016

W Szkole Głównej Służby Pożarniczej 1 października 2016 r., odbył się Festiwal Nauki, podczas którego drzwi dla zwiedzających otworzyły laboratoria Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego oraz Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego SGSP.

Uczestnicy wycieczki naukowej mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem uczelni  oraz poszczególnych zakładów,  obejrzeć pokaz działań ratowniczo-gaśniczych w wykonaniu szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Wycieczka naukowa po laboratoriach badawczych SGSP objęła: Zakład Środków Gaśniczych i Neutralizujących, Zakład Teorii Procesów Spalania i Wybuchu, Zakład Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego, Zakład Systemów Wspomagania Decyzji (Symulator do szkolenia i treningu wspomagającego dowodzenie podczas działań ratowniczo-gaśniczych w budynkach wielokondygnacyjnych i działań związanych z wypadkami komunikacyjnymi), komorę dymową, Zakład Sprzętu Ratowniczo-Gaśniczego, Pracownia Symulacji Sytuacji Kryzysowych/Centrum Edukacji Niestacjonarnej przez Internet, Zakład Monitorowania Zagrożeń CBRN, Zakład Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Wycieczkę oprowadzał mł. bryg. dr inż. Norbert Tuśnio.

Do zobaczenia za rok!