Finał akcji "Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie"

16-12-2013

Studenci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej uczestniczyli w projekcie rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego pod nazwą "Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie", organizowanym przez Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska.

W projekcie wzięło udział blisko 100 uczelni wyższych z całego kraju. Akcję koordynowało 203 studentów. Program zakończył się wielkim finałem 11 i 12 grudnia 2013 r., w którym uczestniczyło ok. 1540 wolontariuszy pomagających w rejestracji potencjalnych dawców szpiku. W ciągu tych kilku dni zarejestrowało się 17 594 osób; to rekordowy wynik DKMS Polska.