Gimnazjaliści w SGSP

11-12-2014

Szkołę Główną Służby Pożarniczej odwiedziła ponad 200-osobowa grupa młodzieży z kilku klas Gimnazjum nr 56 przy ulicy Filareckiej w Warszawie.

Wykład dla młodzieży wygłosił kpt. dr inż. Paweł Gromek z Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego. Na podstawie analizy case studies, ukazujących sytuacje zagrożenia, została przedstawiona złożoność problematyki zarządzania bezpieczeństwem.

Podczas spotkania rekrutacyjnego, przedstawicielka Działu Spraw Studenckich − st. str. mgr inż. Justyna Skwarska zachęcała do studiowania w SGSP, pokazując bogatą ofertę dydaktyczną Uczelni.

Zwieńczeniem wizyty młodzieży była  prezentacja działań ratowniczych w wykonaniu podchorążych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej a także pokaz ewakuacji poszkodowanego z budynku, przeprowadzony przez Sekcję Ratownictwa Wysokościowego SGSP