Goście z Kosowskiej Akademii Służb Publicznych w SGSP

05-10-2016

W dniach od 26.09.16 do 01.10.16 przebywała w SGSP dwuosobowa delegacja z Kosowskiej Akademii Służb Publicznych w Prisztinie, w składzie:

• Mr. Avni Istrefi, Kierownik Działu Współpracy z Zagranicą
  • Mr. Skender Agaj, Pracownik Działu Współpracy z Zagranicą

Wizyta ww. gości z Kosowa miała charakter mobilności Erasmusowej dla pracownika, w ramach programu Erasmus plus i odbywała się w oparciu o Umowę KA 107 (2015/17) dot. mobilności edukacyjnej w sektorze szkolnictwa wyższego z krajami partnerskimi.

Podczas ww. wizyty nasi goście zapoznali się ze strukturą i ofertą edukacyjną SGSP, mieli okazję licznych spotkań i wymiany doświadczeń z pracownikami i wykładowcami SGSP.

Zwiedzili Przeciwpożarową Bazę Leśną Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Zamczysku Nowym, Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą SGSP oraz laboratoria.

W oficjalnym spotkaniu z władzami SGSP wzięli udział st. bryg. mgr inż. Stanisław Sulenta - Prorektor - Zastępca Komendanta ds. Operacyjnych oraz Prodziekan WIBC - kpt. dr inż. Paweł Gromek

Dodatkowym  doświadczeniem dla naszych partnerów z Kosowa był udział w Polsko – Amerykańskim Seminarium INFIRENET organizowanym przez SGSP w dniu 29 września 2016 r.

Wizytę gości z Kosowa koordynował Zespół ds. Erasmusa.