I Bieg Nocy Listopadowej

01-12-2015

I Bieg Nocy Listopadowej odbył się 29 listopada w na terenie pasa taktycznego Wojskowej Akademii Technicznej i pobliskich lasów. Wydarzenie było zorganizowane przez Szkołę Głównę Służby Pożarniczej, Fundację SPRZYMIERZENI z GROM, Wojskową Akademią Techniczną i DEVILGRU.

Celem wydarzenia było uczczenie Dnia Podchorążego ustanowionego na pamiątkę wydarzeń 29 listopada 1830 r., rozpoczynających Powstanie Listopadowe. Święta uroczyście obchodzonego w Wojskowej Akademii Technicznej oraz Szkole Główna Służby Pożarniczej. Tegoroczny Bieg Nocy Listopadowej, jest memoriałem upamiętniającym śp. mł. bryg.  Witolda Łabajczyka, w pierwszą rocznicę Jego śmierci.

Wydarzenie było dedykowane dla cywili, żołnierzy, strażaków a także funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy mogli wziąć udział we wspólnej rywalizacji. Zawodnicy mieli do przebycia około siedmiu kilometrów. Po drodze pokonali dwadzieścia cztery przeszkody terenowe, m. in.: ściany, tunele, rowy, drążki, kłody, liny, a także opony i przenoszenie różnych obciążeń, nie zabrakło także strzelania z karabinka KBKS. Tor był naprawdę wymagający, zaś konstrukcja przeszkód wielokrotnie wymuszała współpracę pomiędzy zawodnikami. Sędzią głównym biegu była Iwona Guzowska - wielokrotna mistrzyni w boksie.

Szkołę Główną Służby Pożarniczej reprezentowali nasi strażacy w składzie: Maciej Jurzyk, Mikołaj Łuczak, Mateusz Drozda i Kamil Kępka. Pomimo, iż mundurowi mieli dodatkowe utrudnienie, jakim jest niewygodne do biegania umundurowanie koszarowe i buty wojskowe lub specjalne, nie przeszkodziło im to w najszybszym pokonaniu toru.
Nasi podchorążowie okazali się sprawniejsi i szybsi, nic nie mogło ich zatrzymać, nawet typowo wojskowe przeszkody, czy choćby strzelanie. Aby stanąć na podium, chłopaków nie ograniczyły nawet niedawne kontuzje. W rezultacie: I miejsce w kategorii OPEN Mężczyzn oraz w kategorii Mundurowi zajął Kamil Kępka, pokonując tor w czasie 00:39:54. Mateusz Drozda zarówno w kategorii OPEN Mężczyzn jak i w kategorii Mundurowi zajął miejsce III, pokonując tor w czasie 00:43:31. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.