III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Edukacja dla bezpieczeństwa w służbach mundurowych – innowacyjne technologie”

10-12-2015

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa pn. „Edukacja dla bezpieczeństwa w służbach mundurowych – innowacyjne technologie” zorganizowana w ramach działalności Forum Edukacyjnego Służb Mundurowych odbyła się 9 grudnia br. w Akademii Obrony Narodowej. Konferencję zapoczątkowało spotkanie przedstawicieli sygnatariuszy Forum, podczas którego rektor-komendant AON wręczył uroczysty Akt Przyjęcia Służby Celnej do FESM przedstawicielom tej instytucji oraz medale z okazji XXV-lecia Akademii Obrony Narodowej każdemu z sygnatariuszy. Naszą Uczelnię reprezentowała mł. bryg. Joanna Szewczyk – kierownik Centrum Edukacji Niestacjonarnej przez Internet, która odebrała medal oraz przedstawiła dwa referaty na temat sukcesów i porażek w kształceniu zdalnym w straży pożarnej  oraz nowych możliwości w szkoleniach w obszarze ochrony przeciwpożarowej.

Podczas porannego spotkania jednogłośną decyzją przedstawicieli 12 sygnatariuszy koordynację FESM w roku 2016 przejęło od Akademii Obrony Narodowej Centrum Policji w Legionowie.