IV Zawody Sportowe Uczelni Mundurowych o Puchar Rektorów

21-10-2015

Po 3 latach przerwy Komisja Uczelni Mundurowych wznowiła inicjatywę integrującą uczelnie mundurowe, jaką są IV Zawody Sportowe Uczelni Mundurowych o Puchar Rektorów. W  tegorocznej edycji, która odbyła się w dniach 15-18 października zawodnicy rywalizowali w dziesięciu dyscyplinach takich, jak: piłka nożna, piłka siatkowa, biegi przełajowe, strzelectwo sportowe, badminton, tenis ziemny, tenis stołowy, lądowy tor przeszkód, Cross Combat, pływanie.

Szkołę Główną Służby Pożarniczej reprezentowało 32 zawodników i zawodniczek.

Studenci naszej uczelni nie mieli sobie równych w tenisie stołowym. Pchor. Rafał Niemiec zwyciężył zarówno w kategorii indywidualnej, jak i deblowej razem z pchor. Arkadiuszem Ignatiukiem. Również sukcesem należy nazwać trzecią lokatę naszych piłkarzy. W Cross Combacie pchor.  Karol Jonczyński  uzyskał czwartą lokatę. Na uwagę zasługuje fakt, że miejsce to wywalczył po pokonaniu  morderczego toru w czasie  26 min. 38 sek. Bardzo dobrze wypadli również nasi biegacze. W każdej konkurencji uzyskaliśmy drugą lokatę. Pchor. Kamil Kępka i Joanna Frukacz w biegu na 3000 m, zaś pchor. Mateusz Drozda w biegu na 1000 m.

W klasyfikacji generalnej pozwoliło to zająć siódme miejsce. Zwyciężyła drużyna gospodarzy, Wojskowej Akademii Technicznej.