Konferencja „BHP – edukacja, ekonomia, zdrowie”

28-11-2016

Dnia 24 listopada 2016 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyła się konferencja „BHP – edukacja, ekonomia, zdrowie” , która zgromadziła ok. 160 osób. Organizatorami konferencji byli pracownicy Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy oraz Główny Inspektorat Pracy. Patronatem honorowym objęło wydarzenie  Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.  Patronami medialnymi były czasopisma „Atest” oraz „Promotor BHP”.

Celem konferencji było spotkanie naukowców oraz praktyków z branży bhp.  Wymiana doświadczeń, podzielenie się najnowszymi wynikami badań. Spotkanie podzielone było na trzy panele tematyczne: Edukacja, Ekonomia, Zdrowie. W trakcie sesji Zdrowie odbyły się również warsztaty psychologiczne „Mindfulness w organizacji jako sposób redukcji stres".