Konferencja podsumowująca projekt EDEN End-user driven demo for CBRNE

15-10-2016

W dniach 10-13 października 2016 r. w Brukseli (Belgia), SGSP współorganizowała Międzynarodową Konferencję podsumowującą projekt EDEN End-user driven demo for CBRNE. Projekt, jest największym projektem w Europie, współfinansowanym z podprogramu Bezpieczeństwo 7 Programu Ramowego Badań i Rozwoju Technologicznego UE. Jego realizacja rozpoczęła się w 2013 roku i trwać będzie do końca 2016 r. Konferencja umożliwiła prezentację osiągnieć i wyników badań projektowych. Ich głównym celem było zaprojektowanie, stworzenie i przetestowanie w ramach kilkunastu ćwiczeń CBRNE (sztabowych i polowych), najnowszych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych w Europie, które zintegrowane zostały w tzw. EDEN Store.

W projekcie SGSP przewodzi instytucjonalnie pracom prowadzonym w ramach Pakietu Roboczego WP60, poświęconemu zagrożeniom radiacyjnym i nuklearnym. Konferencja połączona była z targami EDEN Fair, podczas których technologiczni partnerzy projektu (np. Airbus Space & Defence, BAE Systems) prezentowali swoje rozwiązania stosowane i rozbudowywane w trakcie realizacji projektu.

SGSP reprezentowane było przez Kierownika Projektu w Uczelni dr hab. Marcina Smolarkiewicza, który wygłosił referat nt. zakresu prac i jej wyników przeprowadzonych w ramach WP60. Ponadto, uczelnię reprezentowali dr Ryszard Grosset, mł. bryg. dr inż. Tomasz Zwęgliński (moderator sesji WP60) oraz pchor. Paweł Gątarczyk. W dn. 13 października odbyło się także spotkanie Komitetu Sterującego Projektu, w którym uczestniczyli dr hab. M. Smolarkiewicz i dr inż. T. Zwęgliński.

Szczegóły projektu dostępne na stronie https://eden-security-fp7.eu