Konferencja System Bezpieczenstwa Narodowego RP

13-12-2013

W dniu 10 grudnia 2013 r. w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie odbyła się III edycja ogólnopolskiej konferencji organizowanej poświęcona problematyce bezpieczeństwa narodowego. „Przedmiotem tegorocznych rozważań był zakończony w grudniu I etap projektu naukowo – badawczego na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa finansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (umowa Nr DOBR/0076/R/ID1/2012/03 z dnia 18.12.2012 r.; numer rejestracyjny projektu: O ROB/0076/03/001) i realizowanego przez konsorcjum naukowo-przemysłowe AON-SGSP-WSPol-UP-H-ASSECO pt. „System Bezpieczeństwa Narodowego RP”.

W trakcie kilkugodzinnej konferencji przedstawiciele konsorcjum oraz osoby zaproszone do udziału w projekcie w trzech panelach tematycznych zaprezentowali dotychczasowe rezultaty. Prelegentem ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej był Pan prof. dr hab. Jerzy Wolanin, który przedstawił zagadnienie związane z „Metodologią i metodyką oceny zagrożeń i ryzyka w bezpieczeństwie narodowym” Wśród osób zaproszonych na konferencję znaleźli się również studenci Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Więcej informacji na temat omawianych zagadnień, a także fotorelację można znaleźć na stronie internetowej konferencji www.sbnrp.pl.