Konferencja techniczna “Bezpieczne Ciepło 2016”

19-10-2016

W dniach 13-15 październik 2016 r. w Opolu odbyła się konferencja techniczna “Bezpieczne Ciepło 2016”. W konferencji oprócz wielu kominiarzy udział brali posłowie, przedstawiciele uczelni wyższych, straży pożarnej, inżynierowie, architekci oraz firmy produkujące systemy kominowe.

Szkołę Główną Służby Pożarniczej reprezentował pracownik Zakładu Badania Przyczyn Pożarów mł. kpt. mgr inż. Dariusz Baranowski, który przygotował i przedstawił referat pt. "Przyczyny powstawania pożarów związane z budową i eksploatacją kominów oraz interpretacja regulacji prawnych w tym zakresie podczas dochodzeń popożarowych"

Podczas konferencji szczególną uwagę poświęcono przewodom spalinowym wykonanym z tworzyw sztucznych, które pojawiły się na polskim rynku instalacyjnym. Okazuje się, że przepisy techniczno-budowlane w tym zakresie są dwojako interpretowane przez mistrzów kominiarskich, strażaków i producentów takich rozwiązań, co niewątpliwie wymaga szczegółowego dookreślenia w obowiązujących przepisach.