Konferencja we Lwowie

21-10-2015

We Lwowskim Państwowym Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia (Львівський Державний Університет Безпеки Життєдіяльності) 15 października 2015 r. odbyła się konferencja naukowa pt. "Zarządzanie bezpieczeństwem na obszarach wodnych" zorganizowana w ramach projektu rozwojowego "Bezpieczna woda – doskonalenie działań administracji lokalnej i służb ratowniczych podczas reagowania na zagrożenia związane z wodą w obwodzie lwowskim”, którego liderem jest Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

Konferencję otworzyli Prorektor ds. Naukowych lwowskiego uniwersytetu dr hab. Taras Rak i dr Jerzy Telak (kierownik projektu). Wykład inauguracyjny pt. Вдосконалення діяльності місцевої адміністрації та рятувальних служб для реагування на загрози повязані з водою у Львівській області wygłosiła dr Oksana Galarowicz.

Na konferencji, w której wzięło udział 176 osób, referaty wygłosili m. in.:

• dr J. Telak, Wybrane zagadnienia działalności Europejskiego Oddziału Międzynarodowej Federacji Ratowania Życia
  • dr E. Zieliński, Stosowanie AED w zagrożeniu środowiskowym hipotermii przez ratowników wodnych i strażaków
  • dr inż. Magdalena Gikiewicz,  Współdziałanie samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi w zakresie bezpieczeństwa na obszarach wodnych
  • mgr inż. Radosław Wojciechowski, dr J. Telak,  Współczesny sprzęt podręczny do ratownictwa wodnego, wybrane aspekty, w trakcie którego został przedstawiony zakres działania polskich firm: Ratex,  Kevisport, Parker Poland.

Podczas konferencji beneficjentom ukraińskim projektu Polskiej Pomocy Rozwojowej nr 317/PPR2015/JST/IN pn. „Bezpieczna woda – doskonalenie działań administracji lokalnej i służb ratowniczych podczas reagowania na zagrożenia związane z wodą w obwodzie lwowskim” (z 22.04.2015 r.), zostały przekazane nieodpłatne sprzęty zakupione ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.