Konkurs na rysunek satyryczno-humorystyczny − „SGSP i WOSP w krzywym zwierciadle”!

27-10-2015

Zapraszamy do udziału w, organizowanym po raz pierwszy w SGSP, konkursie na rysunek satyryczno-humorystyczny pt. „SGSP i WOSP w krzywym zwierciadle”. Otwarcie wystawy pokonkursowej wybranych prac oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi 3 grudnia br. podczas wernisażu karykaturzysty Jacka Frankowskiego.

Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów i pracowników SGSP i WOSP oraz wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa.

Organizatorem wydarzenia jest Rektorat, Samorząd Studencki i Stowarzyszenie Absolwentów SGSP.

Tematyka prac

Organizatorzy oczekują prac satyrycznych i humorystycznych nawiązujących do tematyki uczelnianej, zarówno pożarniczej jak i dotyczącej szeroko rozumianej ochrony ludności (scenki rodzajowe z zajęć, karykatury studentów i wykładowców, problematyka bezpieczeństwa na wesoło itp.).

Technika wykonania prac

Oryginały prac mogą być wykonane w dowolnej technice rysunkowej, malarskiej lub graficznej. Dopuszcza się collage i technikę komputerową. Wydruki prac wykonanych techniką komputerową muszą być odręcznie sygnowane.

Preferowany format  A3 i A4. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace.

Miejsce i termin nadsyłania prac

Prace konkursowe z dopiskiem „SGSP i WOSP w krzywym zwierciadle” wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszeniową oraz Oświadczeniem (druki w załączeniu) należy składać osobiście lub przesyłać na adres: Rektorat SGSP, Agata Siekierska, ul. Słowackiego 52/54, 01-629 Warszawa, tel: 22 5617384, email: asiekierska@sgsp.edu.pl. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia w czasie przesyłki.

Każdą z prac należy opatrzyć na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora, jego adresem, telefonem i mailem.

Termin nadsyłania prac – 26 listopada 2015 r.

Udział w konkursie jest bezpłatny.  Prace zostaną przez organizatora wykorzystane wyłącznie dla celów promocyjnych związanych z konkursem. Autorzy wyraża zgodę na publiczne ujawnienie przesłanych danych i rozpowszechnianie wizerunku. Nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z wyrażeniem przez Autora zgody na warunki niniejszego regulaminu.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie internetowej SGSP.

Prace konkursowe kwalifikować do wystawy będzie Jury w składzie: Jacek Frankowski (Przewodniczący), Ryszard Grosset, Marek Konecki, Agata Siekierska (Sekretarz). Jury przyzna nagrody i wyróżnienia, którymi będą sygnowane, oryginalne prace polskich karykaturzystów. Prawo ostatecznego podziału nagród lub ich nie przyznania przysługuje jury, którego decyzje są ostateczne.

Prace nadesłane na konkurs po zakończeniu wystawy będą do odbioru przez jego uczestników w Rektoracie SGSP do końca marca 2016 r.