Państwowa Straż Pożarna a obronność państwa

07-12-2015

W dniu 7 grudnia br. z inicjatywy nauczycieli Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego i Koła Naukowego "Domena Bezpieczeństwa" odbyło się spotkanie studentów naszej Uczelni z bryg. mgr. inż. Markiem Gręboszem z Inspektoratu Ochrony Informacji Niejawnych i Spraw Obronnych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej nt. "Przygotowania obronne Państwowej Straży Pożarnej".

W trakcie spotkania zaprezentowano problemy udziału Państwowej Straży Pożarnej w realizacji zadań systemu obronnego państwa.

Podczas wykładu omówiono również zagadnienia  dotyczące współdziałania Państwowej Straży Pożarnej z administracją zespoloną w województwie.