Podpisanie umowy dotyczącej realizacji projektu „Wsparcie systemu kształcenia ochotniczych straży pożarnych oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych służb ratowniczych na Ukrainie”

14-09-2017

W ramach tworzenia bazy naukowo-badawczej, stanowiącej podstawę współpracy rozwojowej, Rektor-Komendant SGSP podpisał umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu pt. „Wsparcie systemu kształcenia ochotniczych straży pożarnych oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych służb ratowniczych na Ukrainie”. Liderem projektu jest SGSP, a partnerami umowy są Lwowski Państwowy Uniwersytet Bezpieczeństwa Życia, Komenda Wojewódzka Straży Pożarnych we Lwowie oraz Stowarzyszenie Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Lwowskiego. W projekcie, finansowanym ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach programu Polska Pomoc 2017, sformułowano potrzebę wspólnych działań na rzecz ewaluacji struktury ukraińskich służb ratowniczych, ich potencjału instruktorskiego oraz budowy nowoczesnego zaplecza szkoleniowego.