Posiedzenie Rady Naukowej Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej-PIB

15-03-2017

Posiedzenie Rady Naukowej Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej-im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowego Instytutu Badawczego odbyło się 15 marca 2017 r. w Józefowie. Spotkanie to zainaugurowało kolejną, X kadencję Rady. Na posiedzeniu  obecny był Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Leszek Suski.

Podczas spotkania  wybrano Przewodniczącego Rady, którym został  st. bryg. dr hab. inż. Paweł Kępka, prof. SGSP - Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, zaś Zastępcą - płk prof. dr hab. inż. Grzegorz Sobolewski z Akademii Sztuki Wojennej.

Po spotkaniu pracownicy Centrum zaprezentowali gościom najnowsze metody badawcze takie, jak m.in. pokaz gaszenia pożaru cieczy palnej czy badania wybuchowości pyłów palnych.

Rada Naukowa odpowiada za działalność instytutu, rozwój jego kadry naukowej i kierunki prowadzonych badań. W jej skład wchodzi 12 osób, sześć osób to pracownicy naukowi i badawczo-techniczni Instytutu wybierani w głosowaniu, a druga część to osoby powoływane przez szefa MSWiA, które posiadają ekspercką wiedzę w zakresie działania CNBOP-PIB