Pożegnanie Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza

24-12-2015

22 grudnia 2015 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyło się pożegnanie odchodzącego ze stanowiska Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza. W uroczystości udział wzięli komendanci wojewódzcy PSP i komendanci szkół PSP, dyrektorzy biur w KG PSP, prezes Zarządu Głównego ZOSP RP, Klub Generałów PSP oraz pracownicy SGSP.

gen. brygadier Leśniakiewicz był komendantem głównym PSP i szefem Obrony Cywilnej Kraju od 2008 r. Służbę zaczynał jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w 1978 roku. Na pierwszy stopień oficerski mianowano go w 1982 r. W swojej karierze był m. in. komendantem Komendy Rejonowej Straży Pożarnych w Nowym Targu, komendantem krakowskiej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, a od 2003 r. mazowieckim komendantem wojewódzkim PSP. Następnie piastował funkcję zastępcy komendanta głównego PSP, a także szefa Obrony Cywilnej Kraju.

Autor zdjęć:

bryg. Robert Przybysz