Sekcja Ratownictwa Medycznego podczas Mikołajek

18-12-2014
Autor: Klaudia Pawlaczyk

W świątecznym nastroju minęło sobotnie popołudnie 13 grudnia członkom Sekcji Ratownictwa Medycznego SGSP. Wzięliśmy udział w Mikołajkach zorganizowanych dla dzieci i wnuków pracowników Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Naszym zadaniem w tym dniu było zapoznanie chętnych dzieci i ich opiekunów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy  w stanach nagłego  zatrzymania krążenia czy przy zakrztuszeniu.  Chętni mogli zapoznać się z wyposażeniem torby medycznej R1 oraz z zasadą działania zewnętrznego defibrylatora automatycznego AED. Dla przybyłych na spotkanie gości przygotowaliśmy również krótki pokaz: ratownicy z sekcji udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy narciarzowi, który w wyniku upadku złamał podudzie przygotowując go jednocześnie do transportu do zakładu opieki zdrowotnej przez zespół Ratownictwa Medycznego.  Nasz punkt cieszył się niemałym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że przekazana przez nas wiedza trwale zapisze się w głowach najmłodszych.