Sekcja Ratownictwa Medycznego SGSP uczy młodzież udzielania pierwszej pomocy

21-12-2016

Członkowie Sekcji Ratownictwa Medycznego SGSP przygotowali pokazy dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum Zespołu Szkół w Mchach. Podczas wizyty SRM 16 grudnia 2016 r. młodzież została zapoznana z podstawowymi zasadami podczas udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Członkowie Sekcji zaprezentowali sposób udrażniania dróg oddechowych, kontroli oddechu oraz krążenia, tlenoterapię, badanie urazowe oraz przygotowanie poszkodowanego do transportu. Podczas zajęć przedstawiono także postępowanie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia z wykorzystaniem AED.
Chętni uczniowie mieli możliwość zmierzyć się w wykonywaniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie szkoleniowym.
Podczas podróży studenci owiedzili jednostki: OSP KSRG Lisiec Wielki oraz OSP Kołacin znajdujące się w województwie wielkopolskim.
Mamy nadzieję, że przekazana podczas spotkania wiedza  na długo pozostanie w głowach młodzieży Zespołu Szkół im. Ks. Abpa Antoniego Baraniaka w Mchach.