Seminarium naukowe

17-10-2017

I Seminarium Naukowe nt. „Współczesne uwarunkowania organizowania badań bezpieczeństwa w naukach o bezpieczeństwie oraz naukach pokrewnych”odbyło się 17 października 2017 r. w Przesiece. Organizatorem konferencji była Katedra Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie we współpracy z: Instytutem Nauk Społecznych Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,  Instytutem Zarządzania WPAiZ Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytutem Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa WH Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Katedrą Bezpieczeństwa Społecznego WP Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Katedrą Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Religii Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie oraz Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem Transgranicznym Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Celem seminarium była wymiana poglądów dotyczących organizowania badań bezpieczeństwa w naukach o bezpieczeństwie i dyscyplinach pokrewnych.

W czasie trwania seminarium dyskutowano nad zagadnieniami tj,: zastosowanie analizy kryterialnej w badaniach bezpieczeństwa, metody oraz techniki i narzędzia ilościowe w badaniach bezpieczeństwa, wykorzystanie wywiadu eksperckiego w badaniach socjologicznych, pojęcie i istota metody formalno-dogmatycznej, istota i rodzaje badań pedagogicznych, współużyteczność metod oraz technik i narzędzi w badaniach bezpieczeństwa oraz interdyscyplinarne zespoły eksperckie jako komponent wspomagający proces badawczy w naukach o bezpieczeństwie.