Seminarium pt. „Aspekty rozpoznania chemicznego”

25-11-2015

W dnu 16.11.2015 r. odbyło się zorganizowane przez Koło Naukowe Ratownictwa Chemicznego SGSP seminarium pt. „Aspekty rozpoznania chemicznego” poprowadzone przez kpt. Tomasza Otłowskiego – wielkopolskiego koordynatora ds. ratownictwa chemicznego i ekologicznego. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony podchorążych, studentów cywilnych, ale również gości spoza uczelni. Zostały przede wszystkim poruszone praktyczne aspekty ratownictwa chemicznego, miedzy innymi jak należy wykonywać rozpoznanie przy zdarzeniach chemiczno-ekologicznych, na co należy zwrócić uwagę podczas wyznaczania strefy niebezpiecznej oraz jak odpowiednio interpretować wskazania detektorów. Z pewnością wielu słuchaczy po tej prelekcji „zaraziło się chemią” i będzie dalej drążyć nurtujące tematy.

Serdeczne podziękowania dla kpt. Tomasza Otłowskiego za przyjęcie zaproszenia i wygłoszenie interesującego wykładu składają członkowie Koła Naukowego Ratownictwa Chemicznego SGSP.