SGSP na Orszaku Przyjaciół św. Franciszka

05-10-2016

SGSP uczestniczyła w dobroczynnym pikniku familijnym pod nazwą Orszak Przyjaciół św. Franciszka, który odbył się 2 października 2016 r. w Parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu.

Impreza rozpoczęła się przemarszem rodzin z dziećmi i zwierzętami z ronda im. Jerzego Turowicza pod scenę ulokowaną w parku. W programie wydarzenia znalazły się ponadto pokazy taneczne, akrobatyczne, zabawy sportowe, pokazy z udziałem zwierząt, spotkania z artystami.

Szkolna Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza zaprezentowała szereg atrakcji dla dzieci, pojazdy pożarnicze i sprzęt będący na wyposażeniu samochodów. Studencka Sekcja Ratownictwa Wysokościowego SGSP zorganizowała natomiast wspinaczkę po wieży ze skrzynek.

Podczas pikniku była prowadzona zbiórka pieniężna i rzeczowa dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa.

Organizatorami Orszaku Przyjaciół Świętego Franciszka była Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", a współorganizatorem Urząd Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy. Szkoła Główna Służby Pożarniczej była partnerem imprezy.