SGSP na pikniku strażackim

10-11-2015

Szkoła Główna Służby Pożarniczej wzięła udział w drugiej edycji imprezy rekreacyjno-sportowej pn. „II Ochocka Ognista Olimpiada Rodzinna RYDWANY OGNIA 2015”, która odbyła się już 8 listopada 2015 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji dzielnicy Ochota, a także w Szkole Podstawowej nr 61 im. Juliana Przybosia w Warszawie.

Podczas wydarzenia, Koło Naukowe „Potrafię Szybko Pomóc” zaprezentowało program edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa dla dzieci, zaś reprezentantki Sekcji Ratownictwa Medycznego pokazywały jak fachowo udzielać pierwszej pomocy.

Najmłodsi mogli skorzystać z szeregu atrakcji pożarniczych przygotowanych przez członków  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SGSP.  Gaszenie "małych pożarów" i lanie do celu, próba utrzymania się na pompowanej poduszce ciśnieniowej, pokazy działania sprzętu, prezentacje samochodów strażackich,  konkursy o tematyce pożarniczej z nagrodami − to tylko niektóre przygotowanych atrakcji.