SGSP na Żoliborskim Pikniku Historycznym

12-11-2014

Szkoła Głowna Służy Pożarniczej wzięła udział w Żoliborskim Pikniku Historycznym, który odbył się 10 listopada w Parku im. S. Żeromskiego w Warszawie. Sprzyjająca listopadowa aura pozwoliła przybyłym na czynne uczestniczenie w licznych atrakcjach tej imprezy.

Szkołę Główną Służby Pożarniczej reprezentowała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza, a także Sekcja Ratownictwa Wysokościowego.

Największym zainteresowaniem najmłodszych uczestników pikniku cieszyła się zabawa we wspinane się na skrzynkach, prowadzona przez naszych wyjątkowo cierpliwych i przyjaznych podchorążych. Dzieci udowodniły, że w tej konkurencji radzą sobie świetnie i osiągają wyniki mogące przyprawić o nutkę zazdrości niejednego podchorążego...

Pokaz wyposażenia samochodów gaśniczych, możliwość poznania tajników sztuki pożarniczej, prezentacja umundurowania to inne atrakcje oferowane przez nasza uczelnię. Uczestnicy pikniku mieli również okazję zapoznania się z bogatą ofertą dydaktyczną SGSP.

Dużym zainteresowaniem przybyłych cieszył się legendarny powstańczy samochód pancerny "Kubuś" oraz pojazd opancerzony "Humber". W programie wydarzenia znalazły się ponadto pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz prezentacje wojskowego uzbrojenia i umundurowania.

Organizatorami Pikniku Historycznego był Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy oraz Muzeum Wojska Polskiego.