22-10-2014

Spotkanie Klastra Ratownictwa, Bezpieczeństwa, Ochrony Ludności i Środowiska Naturalnego odbyło się 21 października 2014 r. w SGSP. Było to pierwsze spotkanie w naszej Uczelni po wstąpieniu do grona Klastra we wrześniu tego roku.

Organizacja została założona 23 grudnia 2013 r. w Bielsku - Białej, a jej koordynatorem jest spółka Nowe Technologie. Inspiracją do jej założenia było zainteresowane nawiązaniem wzajemnej współpracy w celu rozwoju gospodarczego oraz wykorzystania potencjału przedsiębiorców, wdrażania innowacyjnych badań, w tym także współpracy z uczelniami wyższymi, jednostkami badawczo-rozwojowymi oraz innymi podmiotami otoczenia biznesu, w tym podmiotami działającymi na rzecz rozwoju gospodarczego, ale również osobami fizycznymi, przez prowadzenie badań oraz realizację działań w sektorze ratownictwa, bezpieczeństwa oraz ochrony mienia, ludności i środowiska naturalnego. Od tego czasu do klastra dołączyło wiele intutycji reprezentujących różnorodne środowiska: akademickie, naukowe, naukowo-badawcze, przemysłowe, samorządowe.

Głównym celem „Klastra Ratownictwa, Bezpieczeństwa, Ochrony Ludności i Środowiska Naturalnego” jest wspieranie integracji jego członków w zakresie kreowania i realizacji projektów inwestycyjnych i biznesowych, a także dążenie do ciągłego rozwoju kompetencji i wdrażania najnowszych technik w sektorze ratownictwa, bezpieczeństwa, ochrony mienia, ludności i środowiska naturalnego.

Cel strategiczny to rozwój infrastruktury i wzbogacenie wiedzy oraz transfer doświadczeń między uczestnikami Klastra, w celu doskonalenia rozwiązań z zakresu ratownictwa, bezpieczeństwa, ochrony mienia, ludności i środowiska naturalnego.

O kalstrze można poczytać na stronie klik